Timsah Arena’da koreografi engelleniyor!

Bursaspor maçlarını oynadığı Timsah Arena Stadyumu’nda bu sene Teksas tribününün yapmak istediği koreografi için çatıyı yapan şirketin onay vermediği iddia edildi.

Çatının bu yükü kaldıramayacağı ve dalgalanma misali tüm çatıya baskı yapacağı iddia edilirken araştırmalarımız ise bunun tam tersini kanıtlıyor.

Timsah Arena çatısının UEFA standartları, yapı denetim şirketleri ve TFF standartlarını çerçevesinde yapıldığını yazmamıza gerek yok. Çatının en büyük özelliklerini yazmadan önce geçtiği testler ise uçak düşme simülasyonu, rüzgar simülasyonu ve fırtına simülasyonu oldu.

Timsah Arena’nın 2 metre yüksekliğinde kar taşıma özelliğine sahip olduğunu belirtelim. (Tüm çatının buz tutması göz önüne alınıyor)

Çatıda bulunan çelik halatların (inner ring) çekme yükü ise 30 Bin ton olarak belirtiliyor.

 

 

 

 

Etiketler

“Timsah Arena’da koreografi engelleniyor!” içeriğine 26 yorum atıldı.

 1. Sayın Başkanın Bursasporlu olmadığı halde bedava kombine dağıttığı şahısların bu kombineleri parasıyla satmasından dolayı Digitürk u iptal edip dünyanın en kaliteli ligi premıer ligi izlemek için D Smart aldım değişmesi gereken kombimide Warmhouse DIŞINDA bir markayla değiştirdim teşekkürler sayın başkan
  61  35
   1. Ne çektin sen aynen kendini tarif etmişsin tebrikler senin gibiler yüzünden her sene Trabzon yatsın diye bekleriz
    5    4
    1. ben kimseyi tarif etmedim kişi kendi bilirmiş herkezi mukabilinde açıklama yapmışsın ben 4 adet batı türübün 101 den kombine var ver tc ni ilk alanya maçına biletini yükliyeyim. sıkıntı yok çözeriz bi şekilde
     3     2
 2. He he bir bez parçasını stada asınca stad yıkılacak bu kadarına da pes ayıp valla ayıp o kareografi olacak
  36  17
 3. Bursaspor taraftarı ses getirmesin istiyorlar ! Tartışmasız bu ligin en çılgın tribünü bizde… Çatlasanzda patlasanızda büyük Bursaspor taraftarını susturamazsınız !!!
  22  5
 4. Oturma iznin olmadan firma onayı ile evine geçebiliyorsun bu da öyle… Stad zaten fiyasko bir de koreografi yapıcam derken birine birşey olur tüm memlekete rezil oluruz…
  11  16
 5. Ey Bursasporlular bunun içinde altepeye küfür etmeyin bunu yapan firmada sıkıntı, bence söyledikleri yalan hiç kimse böyle dandik birşey yapmaz
  9  20
  1. Kardeş anlaşmayı yapan büyük şehir belediye onun da başkanı Altepe.Küfür etmek güzel bir şey değil haklısın ama bütün suçlu Altepe.
   29   3
 6. bi koreografimiz kusur kalmıştı! satılan kombine sadece 4 bin. hala 41 bin koltuk boş. asıl tartışılması gerekenler bunlar. ayrıca, engelleyen kim? bunları yapanları biliyorsanız açıklayın lütfen. tamamen polemik ve kaos üreten haberler. bu anlayışla bursasporun başarılı olması zor. daha lig bile başlamadı. camianın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu şu dönemde neden böyle yapılıyor anlamış değilim. kesinlikle bursasporun başarılı olması istenmiyor. diyelim ki bu olumsuz yaklaşım altepeden geliyor. bunun kendisine ne gibi siyasi getirisi olabilir? bile bile neden bindiği dalı kessin? sportif başarı aynı zamanda şehrinde başarısı marka değerinin büyümesi sayılmaz mı?. bunu niye engellesin? madalyonun öteki yüzünden bakarsak, acaba istanbul-bursa arasında ekonomik ve sportif rekabet mi var? var olan potansiyelimizden mi çekiniyorlar? sahibi oldukları futbol pastasına ortak olmamızı mı istemiyorlar? kaosu bizans mı körüklüyor? bunu içimizdeki uzantıları ile mi yapıyorlar? ne dersiniz, olamaz mı???
  5  1
 7. Çatıda sıkıntılar var. Sanırım locaların üstte olmasıyla ilgili. Zaten çatı bu yükseklikten ötürü pek bir işe yaramıyor gibi. Tribünler acayip ıslanıyor. Akustik berbat ötesi…
  3  0
 8. Transferin topçunun başkanın teknik direktörün ve hatta siyasetin en iyisini bildiği gibi inşaatın, dinamiğin, statiğin de en iyisini bizimkiler biliyor.Kimseden tavsiye alacak değiliz onu da en iyi biz biliriz !
  3  0
 9. Ben bildiğim problem çatıda değil, catının altındaki kedi yolu diye tabir edilen yürüyüş yollarında. Pankarti anladığim kadarıyla oraya asmak istiyorlar.
  1  0
 10. Oldu olacak stadta taraftar bağırmasın mazallah oluşacak ses titreşimlerinden çatı yıkılır falan. Hatta stada oyuncuların hologramini yansitin taraftarında keza. Stada kareografi yapamamak nedir?
  0  0
 11. Ne bu gecekondumuda yıkılacak eğer bir kareografi ile çatı cökseydi Türk Telekom stadının çatısı cökerdi adamlar kareografinin dibine vuruyorlar resmen
  0  1

Bir Cevap Yazın

Tüm alanlar zorunludur. Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Close