Timsah Arena’da elektrik krizi çözüldü!

Bursaspor’un geçen hafta yaşadığı elektrik krizi nasıl aşıldı? Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, sorunun nasıl çözüldüğünü bugünkü köşesine taşıdı…

İstanbul’da… AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç odaya girer girmez Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir doğruldu ve “Siz sormadan ben söyleyeyim” diye başlayıp ilk güzel haberi verdi:

“Bursaspor’un elektrikle ilgili problemi vardı. Konu bana intikal etti ve problemi çözdük, kulübümüzün elektrikleri açıldı.”

Ardından…

Bursa-Bursaspor ilişkisine yönelik değerlendirmeler yaparken, kentteki tabloyu yakından izlediğini de belli etti:

“Ben Bursa’yı ve Bursaspor’u seviyorum. O nedenle de destek oluyorum. Cumhurbaşkanımızın da Bursa’ya olan ilgisini biliyorum. Yine Alinur Aktaş başkanımız Bursa için güzel işler yapıyor, BTSO Başkanımız Bursaspor’a destek oluyor. Bunlar önemli.”

Takımı da değerlendirdi:

“Süper Lig’e çıkması gerektiğini düşündüğüm Bursaspor şu an 16-17 yaşında gençlerle oynuyor. İlerisi için çok önemli bir altyapı hedefi olacak.”

53 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ONUN İÇİN 4 BBÜYÜTÜLMÜŞÜN BANKALARA OLAN BORÇLARINI 2.5 YIL ÖTELEDİNİZ..KRİTER NEYDİ?? ŞAMPİYONLUK OLSA BURSASPOR VEE BAŞAKŞEHİR DE BU 4 LÜYE EKLENMİŞTİ.. BERBAT, UTANMAZ, REZİL ADAMLARSINIZ…SİZİN GİBİLERİN O MAKAMLARDA OLMASINDAN BİR TC VATANDAŞI OLARAK BEN UTANIYORUM. BİR DE HİÇ UTANMADAN BEN BURSA YI BURSASPOR U SEVİYORUM DEMEZ Mİ?? KÜFÜR EDER GİBİ…SENİN DÖNEMİNDE İNANILMAZ “VAR” KARARLARIYLA KÜME DÜŞTÜK…HALA ACABA NE BULSAM DA BURSASPOR A CEZA YAZSAM DERDİNDESİN… SEN VE 4 ARKADAŞIN BU MİLLETİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELAKETSİN…

  176
  25
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor da yapılandırdı diyelim, hatta 1 milyar nakit aldı kim ödeyecek bunu nasıl ödeyecek taraftarından yönetimine kadar söndürdüler bursayı, belediye yi de batırdı şehride yazık çok yazık Allah belasını versin Bursa’ya bunu yapanların

   11
   3
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Ya oturup gülüyorum o dört kulübün her birinde Bursaspor’un borcunun 20-30 katı var ve onlarında elektrikleri kesik ama öteleniyor bir şekilde ve Bursaspor’un borcu sahte kağıt ve temlikler üzerinden esas borcu bankalara 100 milyon eğer uydurma faizler ve başkanların ve bankaların yaptıkları hatalı anlaşmalar kaldırılsa belki 50-70 milyon TL – ama şurada bir gerçek var BJK GS FB TS’yi Başkanları yönetimleri bitirdi ve artık Konsorsiyumun Devlet Bankaları Ziraat Bankası ve Halk Bankası katılımıyla toplam 8.4 milyar TL’ye finansman paketini hayata kalıyorlar!- Yani artık o kulüpler devletin oldu çünkü onlarıda gelen çarpmış giden çarpmış ve o borcu hayatta ödemeleri mümkün değil FB hariç hiç birinin stadı onların değil FB’nin stadı gırtlağa kadar borç zaten sonuç ortada Devlet kişisel çıkarları için yanlış yönetilen kulüpleri bir yerde borçlarını satın alarak ayakta tutu!

   39
   9
  3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Öyle gözüküyor bu borçlar Temlikler bildiğimiz Bursaspor’u bitirdi ve bu iş Karacabey Belediye Spor ile olmıyacağına göre Bursa Yıldırımspor İmdada yetişiyor Yeni Bursaspor adı alında kulüp kurulacak be 5+1 yani Yıldırımspor ve eski Bursaspor tarihe karışacak ve Temlikçiler Guliyi alacak – yeni kulüp kimsenin parasız kurcalamıyacağı A.Ş olacak!

   41
   6
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    dediğin tas tamam doğru sanko yu antep yap malatyayı yeni malatya yap erzurumu belediye erzurum yap aliağayı göztepe yap hülle ile hırsızlar yola devam

   2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    sevgili kardeşim, bu da bir yöntem ancak İLKE, PRENSİP ve SİSTEM yoksa 3-4 sene sonra geleceğimiz nokta yine bu durum.
    Bursasporun paraya, paralı başkana ihtiyacı yok, bir futbol aklına, güvenilir bir başkana ihtiyacı var.
    çünkü Bursa da kaynaklar sınırsız. sıkıntı onu bulmada, ona ulaşmada.
    eğer futbol kentiysek, ki öyleyiz. o zaman HERKES GİBİ OLAMAYIZ.
    eğer futbol kentiysek, ki öyleyiz. o zaman ÖRNEK KULÜP OLMALIYIZ.

  4. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   ey Bursaspor taraftarı ve basını,
   bırakın artık şu 8/8 söylemlerini, playofu, süper ligi.
   bırakın artık şu hayalleri, rüyaları.
   bu bütçe, bu kadro ve futbol dışı bu ortamda bunların tamamı BARAKANIN ÜZERİNE GÖK DELEN ÇIKMAKTAN! başka bir şey ifade etmiyor.
   temelsiz bir yapı ne kadar uzun ömürlü olabilir ki?

   gelin bu sevdadan vaz geçin.
   hazır herşey yerle bir olmuşken, ve hazır bu ligdeyken gelin buraya SAĞLAM BİR TEMEL ATALIM.
   sahaya çıkardığımız şu 17-18 yaşında ki çocuklarla yeni bir yapılanmaya gidelim, geleceğin takımını hazırlayalım, kurumsallaşmamızı tamamlayalım.
   inanın bunun dışında başka bir KURTULUŞ REÇETESİ YOK.

   42
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    BEN 8 DE 8 YAPACAĞIMIZI HİÇ ÖNGÖRMEDİM…ÖNGÖRENLERİ DE HAYALCİLİKLE SUÇLADIM…YENİDEN YAPILANIP KONGREDE ŞİRKETLEŞME İZNİ VERECEĞİZ..TÜM BURSA YA GÜCÜ ORANINDA HİSSE SATACAĞIZ.BAŞKA DA ÇÖZÜM YOK

    2
    2
  5. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Halkını bir çuval kömüre ihtiyaç bırakıp seçim zamanı kömür dağıtan yardım yapıyormuş gibi görünen zihniyetle aynı zihniyet. Birden gözümde canlandı söylemek istedim.

   52
   19
   1. @Erdem Ş. yorumuna yanıt olarak

    sende rakıya değerlerini satarsın sarhoşken kişi kendinden bilir herkesi kendi gibi sanır bana göre sen gibi gizli din düşmanları pkk dan daha önce temizlenmeli lol

    6
    8
 2. Geçen ayda çözülmüştü..2 gün sonra gene kesmeyecekleri ne malum borçlusun ey koca Bursa, ulen çok mu şey istiyoruz be Süleyman Hurma gibi futbolu bilen çevresi olan yok mu ?bi hurma cikaramiyoruz !!!!

  55
 3. Nihat efendi bu ne korkaklık yalancılık !
  YouTube de yayınlamışlar kendi ağzınızdan..
  Bizi son dakikada üzen Şampiyonluk yaşamamızı engelleyen takımlardan intikamım çok acı olacak burunlarından fitil fitil getireceğim
  Demişsin bu takımlar da belli biri cincon biri de biz yani Bursaspor!
  Almışşsın arkana devlet gücünü Bursaspor u yok etmeye çalışıyorsun çünkü cincona gücün yetmiyor malum zaten dostlarınız aynı kişi ve kuruluşlar..Bizim Dinamikleri de nasıl tehdit ediyorsun Allah bilir..
  Yoksa bu para onlar için büyük para değil çerez parası ..bak ama bedduamız tutuyor taptığın feneve bak
  Milyonlar harcadı ama yine şampiyonluk hayallere kaldı…

  29
  10
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   düşüşümüzün asıl nedeninin istanbul (fb, gs, bjk) olduğunu bu sitede konuya şöyle girerek,

   ”’şampiyon olunca potansiyelimiz ortaya çıktı. bu da futbol pastasının! sahibi istanbulu rahatsız etti. bu durum onlar için pastaya yeni bir ortak daha, ve de diğer anadolu takımlarının uyanmaları ve cesaretlenmeleri anlamına geliyordu.
   öyleyse ibret-i alem için bizi durdurmaları ve hatta gerekirse yok etmeleri gerekiyordu. içimizdeki etkili uzantıları ile suni sorun ve gündemler yaratarak taraftarı kulübe karşı kışkırttılar.
   taraftar gurupları da maalesef bu oyuna çok rahat düştü maalesef.
   Yazıcıya yapılan istifa çağrıları, verilen ültimatomlar, Yazıcı ve paso lig protestoları ile boşaltılan tribünler, kendi oyuncularımızın, ve hocalarımızın uğradıkları hakaretler, yedikleri küfürler, aşağılanmaları, ağlatılmaları, hatta dövülmeleri hep bunlara birer örnektir”’

   deyip en az 3-5 kez anlatmıştım.

   aslında çözüm önerilerimi de çok yazdım ama bir faydası olmuyor. çünkü aynı şeyleri tekrarlamaktan ben de bıktım, okuyanlarda.
   sadece şu kadarını söyleyebilirim,
   ”’ bu kulübün taraftarı ve basını şampiyonluktan sonra neler yaptıysa, bundan sonraki süreçte bunların TAM TERSİNİ! yapmak zorunda!”’

   5
   1
   1. @Nsn yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim anlaşılan sen fenevlisin yoksa Fenev in ne olduğunu bu kadar bilmezsin türk futbolunda bir deve kamburudur fenev aç futbol tarihini oku şike açılım fenev..

 4. Breh breh çok sevindirdiniz. Yani borç ödendimi. ? Yoksa yine ötelendimi. ? ALLAH tan Bursa yı ve BURSASPOR u çok seviyorlar. Ya sevmeseydiler. Ne hallerde olurduk bir düşünün. ?

  25
  11
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Mecburlar açmaya sen güzelim Atatürk stadını yık yerine 45 bin kişilik tamamlanmayan stad yap ordan ne paralar gitti Allah bilir. Atatürk stadının yerini isteselerde dolduramazlar. Orda bi şampiyonluk, mazi, anılar vardı. Ben bi kere olsun Atatürk stadının elektrikleri borçlardan dolayı kesildi, diye bilmiyorum, duymadımda, yıktılar. Herşey stad yıkıldıktan sonra başladı. Küme düşme, tam anlamıyla bitmeyen stad, elektrik kesintisi ya koca BURSA şehrine bu takımı bu hale getirenleri Allah bildiği gibi yapsın İNŞALLAH. Stadı yıkıp yerine tam anlamıyla bitmeyen stadı yapanlar, bi zahmet faturalarıda ödesin be…

   26
   14
 5. Aman amann..ne büyuk iyilik yapmiş akpli abilerimiz..ya dalga mi geçiyosunuz siz ya..4 büyük denilen takimlarin milyarlarca liralik borcu bankalar birliği tarafindan yapilandirilarak önleri açildi.biz de elektrik borcumuz gaz borcumuz yüzünden rezil olduk aleme.o akpli abilerimiz nerdeydi bu takım bu hallere düşerken..hepsi seçimlerde atkı takıp dolaşiyor,sonra ortalıktan kayboluyor.siyasetten uzak duruo kendi ayağı üzerinde durabilen bir bursaspor yaratmamiz lazim.birakın şu siyasileri..akpsi mhpsi chpsi..hepsi ayni.geçin bu siyasi işleri.

  22
  8
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   burda ağlama sandıkta ağla burası siyaset istemeyen sözde din düşmanı tipler parti üzerinden zehir saçıyorsunuz o yüzden siz sandık başında bekleyin zaten hepiniz alkolik keşlersiniz beyinler uyuşuk normal tabii

   7
   4
   1. @star lord yorumuna yanıt olarak

    Sen din seversin galiba ? Hadi gözüm Nerede Bade ledilerse oraya devam et. Buradaki alkol ilker keşler sana zarar verirler. Canın yanar. Üzülürsün. Star mışsın zaten buradaki alkoliler seni lord yaparlar.

    5
    6
 6. Şimdi beceriksiz başkanlar yüzünden

  Siyasilere mi
  Fenerli furbol federasyonu başkanına mı

  Teşekkür edelim.

  Yazıklar olsun.

  16
 7. 4 şampiyon takım var derken, ulan Osmanlı şehri, Bursa takımı Bursaspor var. Bunu niye görmezden gelirsiniz. Bursaspor un banka borçlarınıda 2,5yıl erteleseler ya noldu Bursanın şampiyon olması zorunuzamı gidiyor? Zoruna gidenlerin nerelerine isterseler oralarına gitsin. Tff nin başına anadolu kulüplerini sevenleri getirsinler bu neya Türkiye de 4 takım dan ibaret değildir. Bursa ya değişik hesaplarla Bursa yı bu hale getirenleri Allah bildiği gibi yapsın İNŞALLAH çok yazılcak şey varda, bi zahmet Atatürk stadını yıkıp yerine tam anlamıyla bitmeyen stadı yapanlar bi zahmet, faturalarıda ödeyin be, ötelemeyle olmaz.

  14
  8
  1. @ŞampiyonBURSA yorumuna yanıt olarak

   haklısın da o 4 takım için furbolu bitirdiler türkiye de yakında şampiyon piyon 4 lü bile ön eleme oynar avrupanın bal ligi kategorisine düşeriz

   1
   1
 8. Elektriklerin neden kesildiği şimdi daha iyi anlaşılıyor. Elektrikleri tekrar açıp birilerinin reklamı yapılacakmış.
  Açmasındlarda görelim o kadar cesaretleri varmı.

  13
  5
 9. Bir Bursa lı olarak bursa spor un düştüğü buduruma üzülüyorum beceriksiz yönetim ler takımı ne hale düşürdü ler

 10. Arkadaşlar nebiçim yorumlar bunlar sanki elektriklerin kesilmesinin sorumluları ak partili millet vekili ile federasyon başkanı.adamlar hallettik diyor bu nasıl bir nankörlüktür ya bunları suçlayacağınıza gidin hırsız başkanınızdan ve yöneticilerinizden hesap sorun onlar bu duruma getirdi bursasporu yardım elini uzatanları bile bu kulüpten soğutuyorsunuz bu zihniyetlerle bu kulüp biryere varamaz.

  8
  27
  1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

   Senin akp li belediye baskanlarin Bursaspor bizim kucuk olsun bizim olsun demselerdi ve adam akilli baskanlik yapacak insanlari korkutup yerlerine kukla baskanlar atamasalardi taraftar gruplarida bunlara goz yummasaydi bu durumlara zaten dusmeyecektik . Sen hangi sehirde yasiyorsun da bunlari göremeyecek kadar körsün. Örnek : mutlu topçu bu takımın başına nasıl geldi bir araştır ondan sonra yorum yap.

   5
   6
 11. he he senin kime minnet ettiğin belli sizin gibilerin sayesinde bursaspor bu durumda satılmış kalemşör arpanı cok verdiler sanırım ortaya cıktığına göre

  6
  5
 12. BURSASPOR U KİM BU HALE GETİRİP ÇAKALLARIN AĞZINA SAKIZ YAPTIYSA HEM BU DÜNYA DA HEM DE ÖBÜR DÜNYADA RAHAT GÜNÜ GEÇMESİN BURSASPOR UN KURUŞ PARASINI ÇALANLARDAN HESAP SORMAYACAK BURSASPOR UN HAKKINI HER ŞARTTA HER KULVARDA KORUMAYACAK OLAN GÖREVE GELMESİN BURSASPOR A ÇOK PARASI OLAN ADAM LAZIM DEĞİL DELİKANLI KORKUSUZ ADAM LAZIM

  5
  3
 13. Öncelikle bu kadar borca ragmen
  Hala bizim maçlarımız neden 19’da
  Oynatılır, işe maç saatlerimizi degiştirmeyle
  Baslayalim, bu kulübün en az 5 yıllık
  Proje ile gençlerle mücadele etmesini
  Kabullenmeliyiz, bir de Reis bursaya
  Özel önem verdigi belli bu kulüp
  Kapatılma noktasına gelsin bu şehir
  2023 de bir daha bu akp’ye oy vermeyecektir siyasetin karışmadıgı
  Tüm şehrin kucakladıgı Bursaspor
  Temennisiyle…

  3
  2
 14. Sevgili Bursasporlular ,Bursaspor un sorunu Bursa nin sorunu lakin siyasetciside ,sanayiciside herkes sorunları oteliyor aslında sorunlar böyle çözülmez ayrıca bir çok kesimde su şartlar altında çözüleceğini düşünmüyor örneğin birkişi başkan adayı olmak istiyor parası var lakin akbababalar,kargalar bir ususuyor adam bu nasıl iş deyip korkup kaçıyor kim bunlar tirbuncuyum diyenlerden tutun da başından olanlara Bursaspor da benim sözüm geçer diyen duayyenlere kadar her kesim var aslında perde arkasında ki camiadan her kesim den bir grup Bursaspor bu şekil olsun bizim olsun diyenler de yok değil bu kadar borclandirilan Bursaspor bu saatten sonra ya bir sermaye gelecek yada herşey tam açık olup ortaya konulup sonra sehir birlik olacak peki bu iki koşulun olma olası var mi ?Su bir gerçek kimse parasıni vermez ve bu is sadece para ile çözülecek değil bakın yakın zamanda AA yeniden başkan olsun diyenler olacak bu işikimse tek başına düzelmez kendine tirbuncu taraftar abi diyen bazı kesimlerde avantaciligi cikarciligi çok bilmisligi bırakacak

  2
  2
 15. Yahu herkes süper lige çıkmanın peşinde. Arkadaşlar biz süper lige çıksak senesine hemen düşeriz. Borç gırtlağa kadar dayanmış, transfer yasağı var, uçan kuşa borç var, daha asgari ücretle oynayan futbolculara ödeme yapamayan takım haline gelmişiz. Süper lige çıksak ne olur? Yayın geliri, reklam geliri hiç bir işe yaramaz. Diğer takımlar transfer yaparken biz ne yapabiliriz? Boş hayal kurmanın alemi yok. Bizde bu borç varken süper lige çıktığımız gibi düşeriz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu