Timsah Arena’da bir değişiklik daha!

Olay Medya Köşe Yazarlarından İhsan Aydın'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursa’nın yeni sembol yapılarından olan Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun bir türlü tamamlanamayan bağlantı yollarında proje değişikliğine gidildi.

Hukuki, teknik ve mali engeller nedeniyle yapımı uzayan stadyumun bağlantı yolları da bir türlü tamamlanamamıştı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, timsah figürlü stadyumu İzmir, Mudanya ve Ankara yolları ile Dikkaldırım yönüne bağlayacak beton aparatları çeliğe döndürme kararı aldı.

Konuştuğumuz Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, stadyuma uzanacak viyadüklerdeki çapları, araçların akışını güvenli hale getirmek için genişlettiklerini, bu sayede hızlı akış sırasında devrilme ve savrulma gibi olası kazaların önüne geçileceğini anlattılar.

Proje tadilatının tamamlandığını, Mudanya Yolu’ndan gelecek araçların kullanacağı viyadüğün çeliğe dönüştürüldüğünü bildiren yetkililer, değişikliğin mevcut ihale rakamı ile bitirilemeyeceğini, dolayısıyla yeni bir ihaleye daha çıkılacağını kaydettiler.

İhale mevzuatındaki oligarşi ve kaynak sıkıntısı nedeniyle stadyum bağlantı yollarının tamamlanmasının bu yıl sonuna sarkabileceği de konuşuluyor.

İzmir, Ankara, Mudanya ve Dikkaldırım yönlerinden gelecek araçları kesintisiz çevre yoluna bağlayacak çalışmaların proje değişikliği nedeniyle biraz daha sarkacağı anlaşılıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin eski yönetiminin büyük bütçe ayırarak kente kazandırdığı stadyumun bağlantı yollarıyla birlikte diğer eksiklerinin de yaşanılan para sıkıntısı edeniyle bu yıl içinde bitmesi beklenmiyor.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Hobaaa yorumuna yanıt olarak

      Maç çıkışı ambulansın hastanenin acile gidişinde yolda kaldığını düşünemeyen büyüklerimiz olduğu sürece sırtımız yere gelmez!! Allah onları başımızdan eksik etmesin. İnşallah 2071 de de ambulansımızı Mars’a da göndereceğiz.

  1. Şunu adam gibi Gazi Akdemir kentsel dönüşüm alanına yapacaktiniz hem karayolu hem metro ulaşımı var ah Altepe! Bursa sana da kalmadı işte

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu