Timsah Arena’da akılalmaz kaza!

Almanya’dan izinli olarak geldikleri Bursa’da Bursaspor - Alanyaspor maçını izlemek için Maraton tribününde bulunan engelli tribününe ailesi ile birlikte gelen Saraç ailesi talihsiz bir kaza geçirdi.

İki engelli evladı ile birlikte altı kişi olarak 116-119 engelli tribününde bulunan Saraç ailesinin üzerine maraton tribününde ikinci kat önünde bulunan led reklam panolarının altındaki kontra plaklar düştü. Üst kattaki taraftarların bu bölüme basmasından dolayı düşen kontra plaklar çocukların yaralanmasına neden oldu.

 

 

 

 

 

Kaynak
Bursa.com

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 2 yıllık protestonun ardından sevdamız yerlerde surunmesin diye kombine aldım, takımın ne oynadığı önemli değil taraftarim ben. Ancak bu stat bağlantı yolları tuvalet giriş çıkış tam bir fiyasko, eski stattan tek farkı direk yok seyir zevki iyi, akustik yol tuvalet berbat not: timsahın kafası umrumda bile değil

  92
  1. @Halil yorumuna yanıt olarak

   Bu stadın işi bitmez agaaa..
   1) Kale arkalarında ki tel örgüler kaldırılsın ilk 3 sıra satışa açılsın.( türkiyede yapılan yeni stadların hiç birinde tel örgü yok örnek trabzon stadı eskişehir stadı samsun stadı) çünkü stad boş gözüküyor rakibe baskı en güzel ön sıralardan olur çünkü ön sıra taraftarı herzaman maçın içine girer.
   2) stad otoparkları tam kapasite de sorunsuz giriş çıkış olarak acilen ücretsiz faaliyete geçirilmeli
   3) acemler istasyonun stada giden yol kısaltılmalı ve düzenlenmeli
   4) catıya ısıtıcılar takılmalı
   5) maraton tribunu tarafı korner köşelerindeki tüneller seyyar tribünle kapatılmalı berbar duruyor ekrandan..
   6) koridorlardaki zemin yapılmalı inşaat görüntüsü giderilmeli
   7)merdiven altı değil düzgün ibadethaneler yapılmalı
   8) siz bu işi yapamadınız kabul edin

  2. @Halil yorumuna yanıt olarak

   Bu stadı hiç yapmasalar daha iyiydi zaten kapasite olarak eski stadı geçemiyoruz hem boş gözüküyor hem ulaşım sıkıntı akustik de hakkaten çok kötü ses tribündeyken de tv ye de çok boğuk ve anlaşılmaz geliyor. Eski stad daki videoları izliyorum ses çok net

   19
   1. @Ahmet yorumuna yanıt olarak

    Eski stat çatısı büyük ölçüde çelik yankı sert yüzeylerde daha net ve yüksek olur …. yeni stat Membran esnek ses net biçimde geri dönmüyor ve ekosu bu yüzden boğuk yada karmaşık. Ulaşım zaten saçmalık bugün Türkiye’de ulaşımı ile dört dörtlük olan stat zaten yok. Çünkü statları herkes gücünün yettiği gibi kendi mimarına paslıyor. :)) torpil olan yerde hiç bir zaman düzen olmaz ???

 2. Bu dünyalar güzeli ülkemizin en önemli sorunu güvenliktir bence.
  Ama Her konuda güvenlik.
  Trafik, terör ,iş güvenliği, işçi güvenliği bina güvenliği, ruhsatlı ruhsatsız silah.
  Güvenlik önlemi almıyorsun, ailenin üzerine maç izlerken tabela düşüyor.
  Okulda Güvenlik önlemini almıyorsun, evladıni servisle okula gönderiyorsun, hiçbir şeyden haberin yokken, öldü haberi geliyor eve.
  Ateşte düştüğü yeri yakıyor
  Yazıktır günahtır bizim insanımız bunları hak etmiyor

  62
  1
 3. On beş bin kişiyı trafiğin çalıstığı daracık bir yola sokup dakikalarca yürütmek …. İnsanın maça gelirken geri dönesi maçtan çıkarken de bir daha gelmeyesi geliyor.Allah sizi bildiği gibi yapsın

  43
 4. Bizim taraftarlar hayvan zaten o koltukların haline acıyorum. Üstüne her tarafı dökülen bir stadta olunca olan olmuş. Ama öncelikle taraftarlarımızı evcilleştirmemiz lazım.

  31
  2
 5. Şu led reklam panoları vip kısmındaki beton yerlerede uygulanmalı şu stadın içi ile alakalı bişeyler yapın artık güzelleştirin şu stadı

  25
 6. Yemin ediyorum rezillik birde çıkıp demezler mi Türkiye’nin en iyi stadı diye kendinizi bile kandıramıyorsunuz bakalım bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Daha ucuza kaçın bakalım nerede elimizde patlayacak stad korkarım takacakları ısıtıcılar da taraftarın üzerine düşecek diye kos koca belediyeye bak yazık.

  16
  2
 7. Atatürk stadı bir 20 25 yıl daha dursa güvenle maçımı izlerdim ancak şu yeni stad yeni olmasına rağmen güvenmiyorum niyeyse yok o bozuldu yok şu düştü yok şurası kilitli zaten görüntü olarak da heryer beton tuvaleti yiyecek yeri sanki eskisi gibi kısacası yeni stadımız modernlikten güvenlikten uzak birşey oldu insanda heves de bırakmadılar zaten olan internetten heyecanla canlı yayın kameralarını açan sabahtan akşama kadar öylece stad inşaatını izleyen 1 ufacık parça dahi takılsa deli gibi heyecanlanan şu stadın bitmesini bekleyen taraftara oldu

  12
 8. Tamam stadın eksikleri var farkındayız. Ama o parçaya basan öküzü bulup öpmek lazım. Stadı kötülemeye yer aramayın her seferinde.

  7
  8
 9. Yeni stadımız maalesef bitirilmeden açıldı,halen de birçok eksiği mevcut,fakat kimse de kalkıp Atatürk stadyumu’nu romantizme etmesin ömrümün 30 yılı Atatürk stadyumu ‘nda geçti, o stada her ayak basışımda ve o stadyumdan her çıkışımda Allah aşkına biri şu stadı yıkıp yeni stad yapsın diye çok dua ettim çok şükür yenisi de yapıldı,eksik oldu,içimize pek sinmedi hatta hala inşaat halinde ama bu stadyum eskisine on değil yüzbin basar,bir daha eski stad mı?ASLA.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu