Timsah Arena gün sayıyor

Başkan Recep Altepe, kaba inşaatının gerçekleşme oranı yüzde 95’e ulaşan Timsah Arena’da çatı ve dış kaplama sistemlerinin montajına önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi.

 

Dünyada takımın simgesiyle projelendirilen ender stadyumlardan biri olan ve çatısı Timsah görünümünde planlanan 45 bin kişilik Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun, kaba inşaatının gerçekleşme oranı yüzde 95’e ulaştı.     Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, stadyum inşaatının, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük inşaatı olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye’nin en güzel stadı olmuş oluyor bu. Avrupa’da da bu ayarda stat parmakla sayılacak kadar az. Bu eser şu anda Bursa’nın prestiji” dedi.     72 ADET LOCA OLACAK   Stadın önümüzdeki yaza bitirilmesini hedeflediklerini bildiren Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu stat gerçekten büyük bir stat. Şu anda yaklaşık 72 kadar locamız var, 84 tane kapımız var. Bu stadyum 7-8 dakika içinde tam dolu olsa bile boşalabiliyor. Her türlü UEFA kriterlerinin, son normların uygulandığı bir stat. Stadın içinde tam 409 tane tuvalet, binlerce araçlık otopark var. Sayın Başbakanımızın Bursa’ya her geldiğinde, her gördüğümüzde sorduğu ilk soru stadyumun inşaatı. Kendisinin talimatıyla geçtiğimiz ay 50 trilyon lira aktarıldı.”     28 RESTAURANT VAR   “Biz zaten belli bir seviyeye geldik. Şimdi bu 50 trilyonu da harcayacağız. Onun üzerine biz de tabii ki katkı koyuyoruz. Ondan sonra da ilave değişik gelirler bakacağız. Stat inşaatının yaklaşık 200 trilyona mal olması bekleniyor.” Stadın mimarı Hasan Sözüneri, “Kale arkası tribünleri kesintisiz 61 sıra. Bu Türkiye’de bir ilk. Ayrıca uçan çatı da Türkiye’de ilktir. Burası sadece stat değil, aynı zamanda 365 gün yaşayan, içindeki 28 civarında restoran kafeterya ve saire ile 20 bin metrekarenin üzerindeki ticari alanıyla maç günleri, saatleri dışında da yaşayacak bir cazibe noktası olacak burası” diye konuştu.     Olay

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu