Timsah Arena en iyilere aday gösterildi!

Özel Haber - Bursaspor'un evi Timsah Arena yılın en iyi stadyumları ödülüne aday oldu.

Timsah Arena, 9. kez düzenlenen Yılın Stadyumları yarışmasına aday gösterildi.

2018 yılında açılan 27 stadyumdan biri olarak aday gösterilen Timsah Arena, 2015’ten beri faaliyette olmasına rağmen, organizatörler tarafından Timsah kafasının ortaya çıkmasının ardından listeye dahil edildi.

Türkiye‘den Timsah Arena‘nın haricinde İzmit / Kocaeli, İzmir / Tire, Batman, Diyarbakır ve Akhisar illerinin stadyumları yer alıyor.

Açıklamada Bursa stadyumunun iki ayrı ödül kazanabileceği belirtildi.. Birinci ödülün seçimi Dünya genelindeki internet kullanıcılarının tarafından seçilmesiyle oluşuyor.. Bu oylama 4 Mart’ta saat 02: 00‘a kadar yapılabiliyor.

İkinci ödül içinse karar seçkin bir mimar jürisi tarafından veriliyor. Son yıllarda en az bir stadyum açan stadyum tasarımında uzman üç jüri üyesi var. İngiltere‘yi (Holmes Miller Architects‘ten RobertKennedy), İtalya‘yı (GAU Arena‘dan Gino Zavanella) ve Paraguay‘ı (Alfredo Angulo Quevedo) temsil ediyor.

Timsah Arena iki ödülden herhangi birini kazanmayı başarırsa, ezeli rakipleri Beşiktaş‘a ev sahibi olan Vodafone Park‘tan sonra Türkiye’nin ikinci galibi olacak. Ödüller şimdiye kadar , Luzhniki (Moskova), Londra Stadyumu (Londra), Estadio BBVA Bancomer (Monterrey) ve Allianz Parque (Sao Paulo) gibi dünyanın en etkileyici stadyumlarına gitti.

TİMSAH ARENA’YA OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @mormurekkep yorumuna yanıt olarak

   Neden 5 yıldız veriyoruz yılan arenaya neydüğü belirsiz stadyum. Her maça gittiğinde trafik içinde kal, toplu taşıma lullanırsan saatlerce binecek araç bulama, polis gelsin sheraton yolunu kapatsın maç öncesi sonrası topçular gelecek diye izmir yolunu kapatsın onar beş dakkada evine gitsin sen saatlercec sürün, çevresinde rahat oturabileceğin alanlar yok, hani sosyal alanlar olacaktı mağazalar olacaktı, etraf tel ögülerle çevrili dolan babam dolan , ismi bbb stadyumu, wc si bilmem nesi saymıyorum bile daha neler neler. HANGİ EN İYİ STADYUM OLUM SONRA OY VERİYOSUNUZ ÇIKIP KONUŞUYORLAR BİDE ÖDÜLLÜ STADIMIZ VAR DİYE

   7
   3
 1. En iyi stat bizde,son altı yılda en çok transfer kazancı bizde,ne hikmetse ortada birşey yok ,BU KULÜBÜN İÇİNİ KİM BOŞALTI BURSADA BUNU ARAŞTIRACAK HİÇ SPOR YAZARI YOKMU ,Ali dede sabit gelirlere yönelmeye başladı,yakında timsah arenada satılık yazısı görürsek şaşırmamak lazım.

  15
 2. Şakami bu yoksa avrupa resimdekinimi goruyor lambasi olmayan yolu olmayan ulasimi stada sadece 5dk uzaklikta olup ama taraftatarin 35dkda stada girdigi stadttanmi bahsefiliyor vallahi aksam aksam sesli guldumm???????????????????????????????

  15
  5
 3. kimi kandıracağız.stadın dışı milleti ,içi bizi yakıyor ,gelsinler her hafta binbir eziyetle burada maç seyredenlere bir anket yapsınlar..

  12
  5
 4. Ey AKP’li Altepe, kafayı kafanıza takmayın demiştin ya… Sen kovulalı 2 sene oldu, stadın kafası da hala yarım…

  3
  3
 5. Beyler bu hilkat garibesinin şampiyon ATATÜRK stadımızın tanında esamesi bile okunmasa da ; biz beğenmiyor hatta nefret ediyor olsak ta , bu tarz bir ödül almamız durumunda stadımızın ciddi bir reklamı yapılmış olacağından stadı pazarlamak konusunda çok önemli bir adım atmış olacağız. Lütfen hepimiz oylamaya katılalım!!!!

  3
  2
 6. Stat sembol olmasindan dolayi evet ilgi cekebilir ve aday gosterilebilir ancak eksikleri varken nasil aday gösterilmis hayret galiba bilmiyorlar hayret birde demir yiğını olduğu yerde …

  2
  1
 7. Ya bırakın kardeşim masal anlatmayı.ondanmi euro bilmem kaç yine Konya’da oynanacak.yazik yazık başka stadmi yok ülkede.konya ant esk bıktık.bir milli maç bile alamadık.

  2
  1
 8. Öyle bir stadımız var ki kriterleri sağlayamadığı için milli maç bile verilemiyor.Fransa maçı yine konya’ya verilmiş milletin gazını bununla mı alacaksınız

 9. İYİLER ARASINDADA NEDEN MİLLİ MAÇ VERİLMEZ HEP KONYA ESKİŞEHİR VERİLİR BURDA BBB HALA YAPMASIN EKSİKLERİ

 10. Ulan bu stad harika ise neden bir tane milli maç yok.MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYANLAR APTAL VE ENAYİNİN TA KENDİSİDİR.

 11. Sevindirici ve OHHH BE NİHAYET denilen bir haberi paylaşıyorum.Stadın açılışından bu yana taraftar olarak ACEMLER-BURSASPOR istasyonundan 289 metre mesafedeki stada kışın çamur,yağmur ve kar altında,yazın tozu yuta yuta gittiğimiz stada söyleye söyleye dilimizde tüy,yaza yaza harflerin tükendiği STADA KESTİRME ULAŞIM,STADIN ÇEVRESİNDEKİ ÖZEL MÜLKİYET ALANI ile ilgili alınan karar inşaallah en kısa sürede başlanır ve bitirilir.nihayet aklın yolu bir olan doğru işle ve açılacak o İSTASYONUN GÜNEY KAPISI,ORADAN UZATILAN YOLLA STADA kestirmeden ulaşılacak.

  Yine OTOPARK için yaza yaza bıkmadığımız hususta ilgililerce kaale alınmış ve tavsiye ettiğimiz işe girişilmiştir.
  Ancaaak burada sadece OTOPARK YAPMAYINIZ.Burada çay bahçesi de kesinlikle olmalıdır.Hem stada hem de hastahaneye geleceklerin nefes alıp çay yudumlayacağı,aç karnını doyuracağı en azından aparatif simit,poğça,,tost ve benzeri ürünleri de satacak işletme olmalıdır.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu