Timsah Arena açılışında olmamak beni üzdü!

Bursada Bugün TV'de Evden Süper Futbol programının konuğu olan Ercüment Şahin, Bursaspor taraftarının kendisine gösterdiği sevgiye teşekkür ederken, "Musisi, Baliç ve ben ön plana çıktım ama diğer takım arkadaşlarıma haksızlık etmek istemem. Çok kaliteli oyuncular vardı, onlar olmasaydı bizler de olmazdık. Hoca, yöneticiler ve büyük taraftarın da katkısını unutamayız" diye konuştu.

Bursaspor‘a transferini anlatan eski yıldız, ” Zürih Başkanı fazla para isteyince Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş‘la görüşmelerim transferle noktalanmadı. Bursaspor‘dan Sinan Bür ve yöneticiler ondan sonraki sezonda benim görüştü. Başkanı ikna ettiler, Zürih’te forma giyerken maçtan çıktım 2 saatte anlaştık ve ertesi gün de Bursa‘ya uçtuk” açıklamasında bulundu.

 

TİMSAH ARENA’YA ÇAĞRILMAMAK ÇOK ETKİLEDİ

Bursaspor’un şampiyon olmuş bir camia olduğunu kaydeden Ercüment, “Ben artık şampiyon olmuş bir takımın eski futbolcusuyum. Şimdi Türkiye‘de olmayan paralarla transfer yapılıyor. Bir gün bir yerde patlayacakları biliniyordu. Altyapı her zaman söyleniyor Türkiye’de ama önem varan kulüp sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Türkiye‘nin de gelecekte altyapıya yönelmek zorunda kalacağını düşünüyorum. 2015 yılının aralık ayında Bursaspor‘un yeni stadyumu Timsah Arena‘nın açılışına yer alamamak bizi gerçekten çok üzdü. Çokça hak eden futbolcular çağrılmadı stat açılışına. Şampiyonluğa kadar efsane kadro bizimkiydi. Bugünkü şartlarla bizim takım olsaydı şampiyonluğu kovalardık. O zaman birçok engellerle karşılaştık hakem vs” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI TAKIMI GORDON MILNE DAĞITMIŞTI

Timsah Yürüyüşü‘nün çıkış noktasını anlatan efsane golcü, ” Musisi golü atınca spontane eğildi ardından Baliç, peşinden de ben geldim ve diğer takım arkadaşlarımız takıldı. İnsanlar galibiyetten sonra caddelerde yapmaya başladı. Eskiden fileler sağlam değildi. Karlsruhe maçında ben de iyi vurdum ve gitti o delik olan yerden geçti top. O güzelim takımı Gordon Milne dağıttı. Ben, Musisi, İbrahim, Şaban ve Hayrettin‘i gönderdi. O dönemde puan rekoru kırmıştık. Bedenen orda olmasam bile taraftarın gönlündeysem ben en mutlu insanımdır” dedi.

KALBİMİZDE VE GÖNLÜMÜZDE BİR HEDEFİMİZ VAR

Kariyer hedeflerine ilişkin bilgilendirmede bulunan Ercüment Şahin, “Pro-lisansı Türkiye‘de almak istiyorum. İstanbul’a uzak olduğumuz için buradan uğraş veriyoruz. Kalbimizde ve gönlümüzde bir hedefimiz var. Oraya çıkabilmek için adım adım uğraşıyorum. Türkiye‘de maalesef futbolu bırakır bırakmaz hemen antrenör olanlar var hiç tecrübe kazanmadan. İnşallah biz de Bursaspor‘da o hedeflediğimiz yerlere geliriz. Bursaspor‘un her zaman ayrı bir yeri var. Süper Lig‘e ait olduğu yere döneceğine de inanıyoruz” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Bursasporun taraftarı Büyük Texas ta yoktu stad açılışında Ercüment abi o yüzden bizde bu konuda GÖNÜL Koyduk…

    8
    1
  2. cok iyi santrafordu ama takim olarak cok iyidik ercüment sahin , hakan sükür , okan yilmaz ve pingel aklimda kalan santraforlar..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu