TFF’den yeni açıklama geldi!

TFF Sağlık Kurulu, bazı kulüplerin liglerle ilgili nihai karar açıklanmadan antrenmanlara başlamış olmaları ve Pandemi sürecinin devam ediyor olmasını da göz önüne alarak 01/05/2020 tarihinde bir dizi önlemin de içinde bulunduğu futbola dönüş öneri protokolünün ilk kısmını açıkladı.

Türkiye futbol Federasyonu‘nun açıklaması şöyle;

TFF Yönetim Kurulu‘nun liglerin muhtemel başlama tarihi ile ilgili aldığı kararı 06/05/2020 tarihinde açıklaması ve diğer yandan öneri protokolünün lig hazırlık çalışmalarının henüz başında olunması sebebiyle açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeni ile sağlık kurulumuz protokolün tamamını açıklama kararı almıştır.

Öneri Protokolünün tamamı bireysel antrenman, grup antrenmanı, takım antrenmanı, müsabaka dönemi başlıkları ile bu dönemlerin herhangi birinde şüpheli, olası veya pozitif vaka olması durumunda ne yapılabileceği ile ilgili önerileri içermektedir.

Bu protokol adından da anlaşılacağı üzere bir öneri paketidir.

Öneri Protokolünün İçişleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın Pandemi ile ilgili aldığı karar, yaptığı açıklama, genelge ve rehberleri ile çelişmesi halinde geçerli olan hiç kuşku yok ki bakanlıklarımızın konuyla ilgili kararlarıdır. Gereği ve bilgilendirme için kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü için tıklayınız.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. İlk önce insan sağlığı. … İNŞALLAH düzelir her şey … Belki eskisi gibi olmayabilir ama …. Yinede insanlık için umut var. .. ALLAH yardımcımız olsun. …

  2. Bana kalırsa Hatay direk cıkacak 2 3 4 5 6 7 play off oynatılacak 3 takım çıkacak BURSASPOR ERZURUM ADS DÜŞME KALDIRILACAK BİR SENE SONRADA 5 TAKIM DÜŞECEK SİSTEM YİNE 18 TAKIM OLARAK DEVAM EDECEK..

    2
    21

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu