Tff’den UEFA açıklaması

UEFA’nın Beşiktaş ve Bursaspor’a 1 yıl men cezası vermesinin ardından Futbol Federasyonu’nun iki kulübü gelecek yıl Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecekler ekipler arasına almasıyla ilgili yaşanan tartışmaya son nokta koyuldu.

Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, “Bu noktada yanlış olan şey nedir anlayamıyorum. İnsanlar istediğini konuşabilir, tartışmak serbest. Biz bu takımların Spor Toto Süper Lig’de elde ettiği sportif başarı ve dereceye göre UEFA’ya bildirim yaptık. Bu takımlar bizim ligimizde aldığı sıralamayla UEFA’nın organizasyonlarına katılma hakkı elde etti. Biz de isimlerini bildirdik. UEFA daha sonra ‘Biz bu takımı istemiyoruz, başka bir ekip gönder’ derse o zaman gerekli bilgilendirme yapılır ve talimat, statü ne diyorsa ona göre başka takım gönderilir” dedi. Servet Yardımcı: “CAS’ı beklememiz lazım”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir diğer Başkanvekili Servet Yardımcı da “UEFA’ya geride kalan sezon ligimizde oluşan sıralamaya göre kimlerin Avrupa kupalarına gideceğini bildirdik. Ondan sonra bakacağız, gelişmelere göre değerlendirme yapacağız. Beşiktaş ve Bursaspor’un Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) kendileri hakkında alınan men kararı için yürütmenin durdurulması adına bir itirazı söz konusu. CAS’ın vereceği kararı beklememiz lazım” diye konuştu.

 

Cumhuriyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu