TFF onlara limitsiz kredi kartı vermiş gibi!

beIN Sports yorumcusu Raşit Altun katıldığı programda TFF’nin 2019-2020 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitlerinde kural değişikliğine gitmesini değerlendirirken başta Eskişehirspor ve Bursaspor olmak üzere birçok Anadolu kulübünün mağdur edildiğini söyledi.

Altun,Bursaspor ve Eskişehirspor’un Finansal Fair Play Talimatlarını ihlal ettiği gerekçesi ile 3’er puanı silinirken adı geçen 3 İstanbul takımına yaptırım uygulanmıyor. TFF Bursaspor ve Eskişehirspor’un puanlarını silme konusunda çok rahat davranırken neden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın puanlarını silmemek için kural değişikliğine gidiyor.

Bursaspor ve Eskişehirspor’un günahı ne? Sanki TFF Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a limitsiz bir kredi kartı vermiş gibi bir hava var” dedi.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Merak etmeyin UEFA ve FIFA TFF ye öyle bir ceza verecek ki ne olduklarını sasiracaklar.
  Tüm Dünya ya rezil olacaklar.
  Kocaköy takımlarına ceza vermemek için kural değiştirerek kılıf uydurmanin ne olduğunu görecekler o zaman.
  Bence Bursaspor Eskişehirspor ve Osmanlı hakkını TFF de aramasın.
  Direkt FIFA ve UEFA nin ceza kurullarına hatta CAS a basvursunlar.
  Bu ülkede kimi kime şikayet edeceksin ki.
  Bu kural dışı hareketi yapanları sikayet edeceğin kişiler de yine kural dışı hareket eden kişiler.
  Bize karşı her şeye bir kılıf uydurup hemen ceza verip uygulayan kurullar maalesef ki Kocaköy takımlarına aynı kılıfı uyduramiyor.
  Ülke aynı,kural aynı, takımlar bu ülkenin takımları,federasyon aynı fakat gelin görün ki uygulama farklı.

  86
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Bazıları eskiden olduğu gibi anadolu ligi kurulsun istiyor ancak şöyle 25 yıl geriye gitsek de ne Bursaspor ne Eskişehir ile anlaşma sözü bile kanalD bile teklif yapmamış 1 tane numunelik maçta zorla biz de bana kanalD bana dedik demem o ki ister trt ister kanalD bizlerin maçlarından reklam geliri gelmez diye istemez Kaldı ki Sen hâlâ Sanayi kenti de Forma reklamı alamıyor Eskişehir de Eti reklamından başka destek yok ’15 Anadolu Takım Başkanı çıkıp Tek Ses Adalet istiyoruz bu lig 3 ten Büyük tür diyeceksin ama nerde “

  2. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Başkan Mesut Mestan lütfen bu durumu bir onur meselesi görün ve üçüzler için yapılan bu ayrımcılık için BURSASPORUN hakkını arayın.Bu sizin namus meseleniz olsun ve bizden alınan 3 puanı geri almanın yollarını bulun.

 2. Helal olsun Raşit Altun.Bunu futbolu pazarlayan kanalda dile getirmek helede ucuzleri karşına almak yürek işi.

  20
 3. Çok normal oldu artık 60lardan beri onlara çalışan federasyon işine devam ediyor.Düzene başkaldıranlar olarak tabi zarar görücez.Ama geri döneceğiz eskisinden daha güçlü!

  15

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu