TFF “Ligler Haziran’da…”

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden liglerin durumu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklama şöyle;

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen “Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı“nın ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin sportif tedbirlerin belirlenmesi amacıyla 19 Mart’ta yapılan toplantıda liglerin ertelenmesi kararı alınmıştır.

Federasyonumuz tarafından o tarihten bu yana koronavirüs ile ilgili oluşan şartlar gözlemlenmekte olup, gelişmeler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde değerlendirilmektedir.

Önceliğimiz daima sporcularımız, futbola hizmet eden tüm bireylerimiz ve taraftarlarımızın sağlığıdır.

Bu nedenle tüm çabamız, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonunda, Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda insan hayatı önceliğinden taviz vermeden, UEFA ile de ortak hareket ederek liglerimizde 2019-2020 sezonunun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak içindir.

Nitekim UEFA‘nın 55 üye ülke Federasyonu ile 1 Nisan Çarşamba günü video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıdaki tavsiyesi ve beklentisi de bu yöndedir. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı Lars-Christer Olsson imzalı dün gece tüm paydaşlar ile paylaşılan ortak mektupta da ne kadar gecikme olursa olsun sezonun tamamlanmasının önemi ve önceliğinin altı çizilmiştir.

Ayrıca kulüplerin oyuncuları ve diğer sözleşmeleriyle ilgili UEFA‘yla temasta olunup konu hakkında UEFA‘nın oluşturduğu çalışma gruplarının tavsiyeleri de dikkate alınacaktır.

Bu kapsamda liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları, Bilim Kurulu‘nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA‘nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir.

Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu, planı ve programı da hazırdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

7 Yorum Onay bekleyen 25 yorum var

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   oynatamazlar, sağlık sağlık sağlık. bu yıl avrupa uefa ve şampiyonlar ligi maçları dahi oynanmayacaktır. ülkeler arasında seyahatler dahi sınırlı sayıda olacaktır. futbol maddi anlamda 50 yıl geriye gitti. alt yapısı olan mücadeleye devam edecektir. topçu ve popçu sektörü bitmiştir.

   18
   1
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   peki adanademirin yerinde biz olsaydık? hani dik duruş. mademki çok büyük camiayız çıkarız 3-atarız 5 atarız çıkarız. ama hak ve adaletten yanayım hakkımızla çıkacaksak çıkalım federasyona minnet etmeden dik durarak. sayın başkanın yaptığı acizlik göstergesidir.

   19
   9
 1. ÖYLEYSE 1 DK BİLE GECİKMEDEN DELİ İBRAHİM İ KOVUN…SENE SONUNDA HAKLI ÇIKMAK İSTEMİYORUM…BU VEBAL İLE SONRA ADAM İÇİNE ÇIKAMAZSINIZ BENDEN SÖYLEMESİ…YUH ARTIK BE 6 HAFTADA 11 PUAN KAYBETTİK…GEÇEN HER DAKİKA ZARAR….

  11
  18
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Valla bu kulübün sorunu deli İbrahim değil sen ve senin gibi düşünenler.
   Son 7-8 senede yaklaşık 20 antrenör (bunlardan hemen aklıma gelen isimler Ertuğrul, mutlu, ersel, Mustafa, hikmet, Daum, mesut, Şenol, Adnan, le guen, Hamza, Yalçın ve vs) değişti ama makus talihimiz bir türlü değişmedi.
   Bir değişmeyen de siz.
   Bugün deli İbrahim için ne söylüyorsanız,
   Dün de aynısını bu antrenörler için söylediniz.
   Valla bu futbolu ya sen çok iyi biliyorsun!
   Yada adı geçen antrenörlerin bi şeyden haberi yok.

   19
   4
   1. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    Şenol dşında saydıklarına bi daha bak. Bize adam gibi bi tek dir gelmiş mi. Saydıkkarıın hepsi bırak bursasporu 2.ligde tek dir olamaz. Şenol dışında saydıkların şuan neredeler hangi takımı çalıştırıyorlar

    3
    13
 2. Selçuk ve Kubilayı Son 6 hafta İlk 11 de görmezsek
  Süper lige Direk çıkarız. Bu ikisi oynarsa Hatay ile dadaşı Süper Lige uğurlarız. Dadaşın Zaten Osmanlı deplasmanı, evinde Adana Demir MAÇI Altay İa deplasmanda maçı var.
  Bizim Deplasmanda Keçiörengücü, Giresun, Son hafta Hatay
  Evimizde, Adana, Altınordu, Menemen Maçlarımız var.
  6 maçımızda Hatay dahil iddiasız takımlarla OYNAYACAĞIZ.
  Artık Bursasporum 6 da 6 yapmaktan başka şansımız yok. Beraberlik Lüksümüz Hiç Yok.

  4
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı