TFF 2. Lig play-off sistemi değişti!

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Bursaspor'un da yer aldığı TFF 2. Lig ile TFF 3. Lig’de Play-Off sisteminin değiştirilmesine karar verdi.

TFF 2. Lig’de normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 2 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucu ise 1 takım olmak üzere toplam 3 takım Spor Toto 1. Lig’e yükselecek.

TFF 3. Lig’de ise normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 3 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucunda her gruptan 1’er takım olmak üzere toplam 6 takım TFF 2. Lig’e yükselecek.

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:


TFF 2. Lig Play-Off Sistemi;

• Her iki grupta grup içi Play Off müsabakaları 3 tur üzerinden oynanır. Üç tur sonunda her iki gruptan birer takım Play-Off Final müsabakasına yükselir.

• Her grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır.

• Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan 3. tura yükselir.

• 1. Tur müsabakalarında her iki grupta 3. ile 6., 4. ile de 5. takımlar tek maç eleme usulüne göre karşılaşır. Maçlar 3 ve 4. takımların sahasında oynanır.

• Müsabakaları kazanan takımlar ikinci tura yükselir. 2. Tur çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar sıralamada daha altta yer alan takımların sahasında olacak şekilde yapılır.

• 2. Tur müsabakalarını kazanan takımlar 3. turda lig 2.’si olan takımların rakibi olur.

• 3. Tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar 2. turdan gelen takımların sahasında olacak şekilde oynanır.

• Her iki grupta 3. Tur maçları sonucunda tur atlayan 1’er takım, tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Final müsabakasını oynamaya hak kazanır. Final müsabakasını kazanan takım Spor Toto 1. Lig’e yükselen üçüncü takım olur.

TFF 3. Lig Play-Off Sistemi;

• Her üç grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır.

• Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan Play Off Finaline yükselir.

• 3. ile 6. takım 4. ile de 5. takım, maçlar 3 ve 4. sıradaki takımların sahasında olmak üzere tek maç eleme usulüne göre karşılaşır.

• Kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre karşılaşır.

• Çift maç sonucunda tur atlayan takım finale yükselir ve finalde ligi 2. sırada bitiren takımın rakibi olur.

• Her grupta ayrı ayrı oynanacak olan Final müsabakalarını kazanan 3 takım daha TFF 2. Lig’e yükselir.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim buralara gelmemiz biraz zor tabiki taraftar ister ancak “gorunen koy klavuz istemez”. Sanirim biz bu ligi birkac sene orta siralarda dolasarak biterecegiz. Bu arada Bursaspor tamamen batmazsa ulkeninde ekonomik durumu ortada bundan sonra Bursaspor’un super lige cikmasi artik mucizelere kaldi. Ozur diliyorum ancak biz buralara demir atmaya geldik galiba.

  63
  12
 2. Birinci olabileceğimizi düşünmüyorum.
  Play off hattı hayal değil ama çok zor .
  Ligi orta sırada bitiririz diye tahmin ediyorum.
  Genç ve tecrübesiz bir takımız.
  Hakkımızda hayırlısı olsun .
  Umarım eski günlere geri dönebiliriz.
  Yoksa bizimle aynı düşünüp gençlerle yola devam eden Eskişehir paraşütsüz alt lige düştü.
  Allah sonumuzu benzetmesin diyeceğim ama gittiğimiz yol sanki onların yolu.

  38
  5
 3. Grupta 2. olabilmek oldukça avantajlı duruma gelmiş, 3 play off maçıyla lig yükselme şansı olabiliyor. 3-4 takviyemiz olsa heveslenebilirdik.

  20
  3
 4. BİZ ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYORUZ DİYEN NE BİR YÖNETİCİ NE BİR TEKNİK ADAM NE DE BİR FUTBOLCU VAR…ADMİN DE BÖYLE OLUNCA PLAY OFU YAYINLAMIŞ..BU KADRO İLE O DA PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR YA NEYSE…..

  11
  3
 5. kimse hayal peşinde koşmasın bizim play offa kalmamız bile mucize olur hadi kaldık ordan finale çıkmamız zor hadi finale çıktık üst lige çıkmamız zor yani zor dostum zor …

 6. Bu sezon ilk ikide bitirelim de kendimizi biran önce üst liglere atalım. Bursaspor olmadan ne süper ligin nede birinci ligin bir tadı yok.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu