Tevfik Lav Turnuvası’nda ikinci olduk

U12 Takımımız Manisa’da düzenlene Tevfik Lav turnuvasına katıldı.

Bu yıl 6.düzenlenen Tevfik Lav Turnuvası’na katılan U12 Takımımız, finale adını yazdırmayı başardı.

A Grubunda, Beşiktaş, Göztepe ve Manisaspor ile mücadele eden takımımız, gruptan yenilgisiz lider olarak çıktı. Grup müsabakalarında rakip fileleri 7 kez havalandıran minik timsahlar kalelerinde ise sadece 1 gol gördü.

B Grubunda mücadele eden Galatasaray, Manisa BBSK, Altay ve Akhisarspor takımlarının 1.’si olan Galatasaray ile bugün finalde karşılaşan takımımız rakibine 2-0 mağlup olarak turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Bu yaş gruplarında, sonuç odaklı haberler yapmayın.Bunlar daha çocuklar. Aslolan, bu çocukların doğru temel eğitimlerini almalarıdır(topa yatkınlıklarının arttırılması, vuruş teknikleri ve top kontrol tekniklerinin kazandırılması vb.). Bu pencereden bakınca, bu çocuklarımızın bu ve benzeri çok sayıda turnuvalara katılımları önemlidir. Yoksa kazansın ya da kaybetsin, maçlarının sonuçları önemli değildir.
    Çocukların gözünde futbol bir oyun olduğu için zaten hepsi oyunun kazananı olmayı isterler. Siz sahadaki çocuklara, maçı önemsemeyin deseniz bile, onlar maçı kazanmak için sahada her şeyi yaparlar ve o heyecanı herkesten çok kendiliğinden yaşarlar. Bir de fazladan, bu tür haberler yaparak, çocukları baskı altına almak çok anlamsız ve onların gelişimleri açısından yararsız, zararlıdır.
    Hocalar, çocukların aileleri ve seyircimiz olmak üzere; koca koca insanların çocukların maçlarının sonuçları üzerinden kendilerini duygusal açıdan tatmin yapıyor olmaları, yetişkinler açısından kocaman bir ayıptır.

    10
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu