Teksas’tan sert uyarı! “Bursaspor atkısı takıp geziyorsunuz ya”

Teksas Grubu sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulundu.

Bursaspor Kulübü‘ne destek olunması gerektiğinin altını çizen Teksas‘ın açıklaması şöyle;

Değerli Bursasporlular,

Görevi devralan yeni yönetimimiz, transferde önümüzü tıkayan uyuşmazlıkları gidermek ve transfer tahtasını açmak için yoğun mesai harcıyor. 2013‘ten bugüne birike birike gelen, Bursa‘nın ağır ağabeylerinin 24 milyon TL iken açamadığı ve günü kurtarmak adına öteleye öteleye 150 milyon TL ettiği tahta borcunu çözüme kavuşturma yolunda genç yönetimimize kolaylıklar diliyoruz. Bizler de, bu amaçla üzerimize düşen ne varsa çekinmeden yapacağımızı daha önce zaten söylemiştik.

Bu hususta, değinmek istediğimiz iki başlık var.

Bugün geldiği konumu, Bursaspor arması ile tanışmasına, Bursaspor’un kendisine verdiği değere ve Bursa‘dan başka hiçbir yerde bulamayacağı ilgiye/sahiplenmeye borçlu olan, Bursaspor sayesinde hayatı değişen bazı eski oyuncularımızın tutumları, bu hususların ilkidir.

Bursaspor’da er yada geç kimsenin parasının kalmayacağını en iyi kendileri bilmesine rağmen, tahtanın açılması kulübümüz için hayati önem arz ederken “Fırsat bu fırsat” diyen bu arkadaşlarımıza asıl sitemimizi, rakip olarak stadyumumuza misafir oldukları gün edeceğiz. Helallik nedir bilmeyenler, hoşgörü nedir rüyalarında görürler.

İkinci husus ise, arzuladığımız birlik ortamının tesisi ve kentimizdeki iş dünyasının kulübümüze desteği ile alakalıdır.

Bu konuda söz sahibi olanlara daha önce birkaç kez çağrılarda bulunduk. Geçmişe dair haklı oldukları bazı çekinceler ve senelere dayanan bir güvensizlik var; ancak hiçbiri “Bana ne!” denmesini haklı kılamaz. Yeni bir sayfa açtık ancak bu defa da, “Önce bir ortamı görelim” bahanesi ile sorumluluktan kaçıyorlar. Biz efendice tekrarlamak istiyoruz; madem sebepler üretip görevden kendinizi sıyırdınız, bari “Katkı sunayım da, yarın insan içine çıktığımda Bursalılar beni iyi karşılasınlar, öldüğümde iyi ansınlar” deme zahmetinde bulunun.

Kimse sizden komutanlık, askerlik beklemiyor. Cepheye mermi taşıyın yeter.

Son sözümüz de şehrimizdeki siyasetçilere;

Seçim dönemlerinde Bursaspor atkısı takıp geziyorsunuz ya, bu işler öyle olmuyor. Bu şehrin kulübü ve Bursasporlu sahipleri, sizden gereken katkıyı sunmanızı bekliyor. Destek olmayana oy moy yok.

TEKSAS

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim insanımız 3 günde unutur yine oy verir, hiç boşu boşuna oy ile tehdit etmeyin 10 kişiden 9 u malum partiye oy veriyor ayak yapmayın şimdi. Timsah kafası bitecek diye 2 dönem oy topladı bu adam, farkındasınız di mi 🙂 Devam

  153
  48
  1. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Siyaset yapma…. Gözünle görmüş gibi konuşuyorsun.
   Bu ülkenin seçilmişlerine kim oluyorsun da laf söylüyorsun… Kutuplaşma yeri burası değil. Git siyasete atıl o zaman…

   2
   3
  2. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Sizinde boynunuzda atkı varken eski stadta girdiğiniz kuyruk ayrıydı. Beleşçi ler kuyruğu. Biz elde bilet sıra beklerken siz sıra önünü kesip biletsiz ve öne geçerek içeri glriyordunuz. Alınmadığınız nadir zamanlardada ya ” YÖNETİM İSTİFA” yada “YÖNETİM UYUMA TARAFTARA SAHIP ÇIK ” diye bağırıyordunuz. Deplasmanlar için beleş Türkiye turu sponsoru yönetim olmadığında yine “İSTİFA” diye bağırıyordunuz. Bunlar için özür dileyecekmisiniz. Bizde hata yaptık diyecekmisiniz

   8
   1
  3. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Haklısın kardeş.benimde ilgimi çeken en son bildiri.siyasetciler utanmadan seçim zamanı boyunlarına atkı takip oy isterler.en önemlisi İstanbulda 3 takıma üye olanlar bursaya gelip utanmadan sıkılmadan oy istiyorlar.birleşicez 30 bin 35 bin kişi oy vermiycez partilere..teksasta kendine dikkat edecek 9 tane topçu parası bu kulübe ceza ödediler onların payı yokmuş bursasporun bu durumuna.

   12
   13
  4. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Önce bi iğrenç kimliğinizi değiştirin. Şöyle bi TÜRK kimliği takının sonra yıllarca eski stadta maça beleş girdiğiniz yıllar için, “yönetim uyuma taraftara sahip çık” bizi beleş içeri alın tezahüratları için özür dileyin ondan sonra fikrinizi söyleyin akıl verin. Gerçi herkesin fikir bol, aklı çok ama iş paraya gelince kimse verdiği akıl kadar para vermiyor. Herkes salak, bi siz akıllısınız. Zaten sorun hep bi zengin çıksın kurtarsın kulübü beklentisi, ben bedava keyfime bakayım isteği kulübü bu hale getirdi. Kimse “Ben şunu yapıcam” demiyor. Herkes ” Hadi sen şunu yapıver” diyor. Herkes akıl dağıtma derdinde

   69
   39
   1. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    Harika söyleyecek söz bulamıyorum 9 Topçu parası bu Bu kulübe Ceza ödettiler sanki teksas’ın hiç suçu yok Bu kulübün bu duruma gelmesin de Biz ne yaparsak kendimize yapıyoruz yeni başkana da kötülük yaparsak Bu kulübe Başkan da bulamayız karşıyaka’yı örnek alın

   2. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    halbuki kendine BEN BURSASPORLUYUM! diyenler sadece,

    ”’15 günde bir, 5-10 lirasına kıyıp stadın yolunu tutsa. orasını doldursa.
    orada eline, diline, sahip çıksa.
    atkı ve değişik tribün şovlarıyla orayı bir futbol mabedi haline getirse”’

    şehrin, kulübün ve stadın marka değeri tavan yapar.
    başta isim hakkı olmak üzere timsah arenanın diğer bütün ticari ve reklam alanları kolayca ve değerinde pazarlanır. kulübün kasasına tomarla para girer.

    böylece,
    ne hizmetlilerin, ne futbolcuların parası kalır.
    kulüp olarak da ne iş adamının, ne de siyasetin esiri oluruz.

    11
    6
   3. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    Önce şu asalak Teksas Bursaspor’un sırtından bir insin, boş beleşci takımı, futbolculara zarar, kulübe zarar, diğer taraftarlara zarar, beleş girdiğiniz stada koltuk kırmanız zarar.

    17
    12
    1. @Matom karınca yorumuna yanıt olarak

     Çok mantıklı ve haklı bir yorum. Bunları bu kadar güçlendiren geçmiş yönetimlerin verdiği tavizlerdir. yani, bedava biletler, otobüsler, kumanyalar, vs.
     Valla bakalla, kasaba, manava gittiğimde hiçbiri bana parasız bir şey vermiyor.
     Hem BURSASPORLUYUM diyeceksin. Hem bunun bedelini ödemeyeceksin. ne güzel dünya.
     O zaman o kulübün değerini bilemez, anlayamaz ve koruyamazsın ki…

     5
     7
   1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

    Nankör az diyelim ona,bu kadar yapılan hizmet varken millet Bursaspor’un durumuna bakıp oy vermez ,öyle birşey olsa chp lilerin Eskişehir’de gezememesi lazım

    21
    5
    1. @Anadolu ligi yorumuna yanıt olarak

     Ya kardeş, neyin hizmetini alıyorsun sen ? Stadyum 10 senede bitmedi, UEFA kriterlerine uygun DEĞİL diye milli maç bile verilemiyor ? Kafası bitecek dediler, aldık kafasını ? Kent meydanı – terminal arası metro kaç senedir bitmedi ? Sen otobüse binip işe gitmeyi hizmet sanacak birisin, adamların her dediğine inanıp sorgulamaktan da acizsin 🙂 Hadi sen devam et

     9
     15
     1. @Hilmi yorumuna yanıt olarak

      Şehir hastanesini ,çevre yolunu kullanınca utanıyormusun,şuan Bursada ne varsa en az yarısını bu hükümet yaptı,metro bitmedi diyorsun dua etde chp gelmedi Bursa’ya yoksa onuda beton döküp kapatırdı.

      1
      6
      1. @Anadolu ligi yorumuna yanıt olarak

       Şehir hastanesi diyor kamil ulan kadınin suyu gelse yolda doğurur amq sen aksam 5 te gordün mu sözde otobanı yürüyerek gitsen daha hızlı gidersin sokuk ayrıca Bursaspor’u bu hale getirenlwrin başında teksasin belesci tayfası olduğuna katılıyorum ama en büyük suç akp yandaslarinda yazık sizin o küçücük beyninize o atkı takanlarin artık destek verme vakti geldi yoksa sizde kaybedeceksijiz bu sefer timsahın kafasını alirsinuz

      2. @Anadolu ligi yorumuna yanıt olarak

       Kardeşim işte sıkıntı burada başlıyor; “SAĞLIK” ve “YOL” senin insanlık hakkın, hizmet değil. Bunu kabullendiğin zaman görüşürüz, CHP gelse beton dökerdi diye de hayal dünyandan uydurma.

       2
       1
   1. @Sedat 3 yorumuna yanıt olarak

    Sen ve yakin cevren iktidardan herseyi almis olabilirsin,ama biz almadik bilader,hatta elimizdekinide verdik buna bursaspor da dahil..

    9
    18
 2. İşte beklenen açıklama geldi. Çıkarları doğrultusunda atkılarını takip menfaatleri bitince ortadan kaybolan çakma siyasetçilere. #Oymoyyok

  65
  25
  1. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Ali ay 3 sezon bizi Göz göre göre kümeye düşürmeden neredeydiniz tabi çorba güzeldi BURSASPORUMUZUN Bu hale gelmesinde sizlerinde payı var kulüp batmış traştan açıklama yapıyorlar sizleri kim adam yerine koyar Başta sizler Siyasete alet oldunuz bu Siyasiler sadece Seçim zamanı gelince Hem iktidar partili hem Muhalefet partili millet vekilleri Yalandan BURSAPOR Atkısı takarlar BURSASPORUMUZUN Hakkı Yendiğinde Kimsenin Çıtı Çıkmadı Savunmadı çünkü bunlar BURSALIDA Değiller BURSASPORLU Hiç değiller bunun hesabı ergeç vereceksiniz bu düzen hep böyle gitmez

   15
   6
 3. Bu tavırla mı destek istiyorsunuz, böyle üslup mu olur. Bursaspor’un bu durumda olmasının sebeplerinden biri sizsiniz.

  55
  59
 4. Yapılması gereken şey çok basit aslında
  Bursalıyım, Bursadan ekmek yiyorum
  Diyen 1.000 işadamı-kurum-kuruluş
  Güçleri nispetinde 100-150-200 bin tl
  Ortalama bagışta bulunacaklar kulübe
  Toplanacak olan 150-200 milyon tl
  Civarı para ile tahta açılacak
  Süperlig kadrosu kurulacak

  43
  15
 5. Bu kafayla Bursasporu ancak siz bitirirsiniz . Millet oyunu Bursaspor için değil vatan millet Güçlü Türkiye için veriyor . Bursaspor Türkiye menfaatlerinden üstün değildir kimse kusura bakmasın 7 kuşak Bursasporluyuz ama sırf akp düşmanlığınız yüzünden Akpye oy vermeyi bırakmıcam . Sanki muhalefet partisi her sene destek yağdırıyor Bursaspora da boş boş gereksiz ayrılıkçı oluşturacak konuşma yapıyorsunuz

  17
  14
 6. Akp ye oy veriyordum ama sırf BURSASPOR için vermiyeceyim oy..geçen sene yaşananları gördükten sonra sırf BURSASPOR için oy moy yok.

  12
  14
 7. Siz önce içinizdeki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK düşmanını temizleyin sayın TEKSASLILAR. O tivitlerin fotoşop olduğuna inananlar; 2 gün sonra KANDIRILDIK diyenlerle aynı mantıkta olanlardır.

  8
  7
 8. Biz futbolculara DÖVEREK, SALDIRARAK değer verdiğimiz için belli ki kıymetimizi unutmamışlar.. Artı olarak tahtayı açma limitinde ve toplam borç yükünde Serdar Güllülü farklı şeyler söylüyor, bunu hesaba katmamışsınız. Kim doğru söylüyor bilemem. Son olarak Umut Meraş’ın para kazandırarak ve yüksek bir meblağı almadığını ben biliyorsam sözde gazeteciler de biliyordur. Okulunu okumadığınız mesleği yapmayın! Onun bıraktığı para ile villa, araba alırsın üstüne de kalır. Birde küfür yiyeceğim haa. AYIP ve GÜNAH.

  7
  1
 9. Siyasetle Belediye ile Bursaspor yürümedi yürümezde ne geldiyse bunların yüzünden geldi kimse kusura bakmasın.Bursaspor ne siyasetin ne belediyenin ne de bir başka kurumun kuyruğu bekçisi olamaz.Ama malesef…Yıktılar,düşürdüler,Bursaspor belediye vali binalarına serdiler Bursaspor u,ayranlarla pastalarla kandırdılar, Bursaspor camiasını yerlere serdiler.Seçim zamanları Atkı takıp ceketine rozet yakanları çok gördük.Bursaspor u borç batağına getirdiklerinde düştüğünde neredeler bu siyasetçiler yoklar.Bursaspor u kullanmaktadır çıkarları için.Bursaspor un yakasından düşün.BURSASPOR BİR SPOR KULÜBÜDÜR.BURSASPOR GERÇEK GÖNÜL VERMİŞ TARAFTARLARINDIR.Bu böyle biline…

  5
  9
 10. Ulan şu tahtayı açmak için ödenecek para ne kadar? Herkes ayrı birşey söylüyor biri çıksın açıklasın 80 milyon değil miydi 150 milyon mu oldu??

 11. Anlaşılan burası BURSASPORUMUZUN değil siyasetin konuşulduğu bir yer olmuş. Muhalif olanlara sözüm. Unutmayın seçilmiş olan bir yapı var. Eğer işinize gelmiyor ise yürüyün gidin siyasete atılın. Bu muhalefet anlayışı ile 1 karış yol alamazsınız. Herşey çok güzel olacak diyenleri de gördük…

  1
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu