Teksas’tan manifesto gibi açıklama!

Bursaspor'un en büyük taraftar grubu Teksas resmi medya hesaplarından manifesto gibi bir açıklama yayımladı.

Teksas‘ın açıklaması şöyle;

Bursaspor Kamuoyuna!

Kulübümüzün içinden geçtiği zor süreçte, yeni yönetimin finansal ve idari anlamda, genç oyuncu grubumuzun da sportif anlamda sırtındaki yükü bir nebze hafifletmek, şevklerini kırmamak adına, aylardır olanı biteni izlemeyi ve yönetimsel anlamda birçok eksik olduğunu düşünsek de konuşmamayı tercih ediyoruz. Ancak son günlerde yaşanan bazı hadiseler canımızı fazlası ile sıkmaya başladı.

Tek adaylı seçimi kazanan yönetimde daha kongre günü Bursaspor‘da yöneticiliğe aday herhangi bir şahsa yakışmayan hareketlerde bulunan, ardından geçen süreçte basketbol şubemize dönük takındığı tavırla ne elde etmeye çalıştığı anlaşılamayan, sürekli şube sponsorlarını kötüleyen, basketbol şube yönetimine hakarete varan tavırlarla yaklaşan bir yöneticinin Bursaspor‘a yakışmadığını herkesin bilmesini istiyoruz.

Bu yöneticinin, şu an en önemli durumlardan biri olan kulübün mali yapısıyla ilgili çözüm/kaynak yaratma çalışmasındansa Bursaspor‘un ebedi savunucusu TEKSAS grubuna yönelik yaptığı yakışıksız söylemleri yemedik yutturmaya da çalışmasın. Bu vesile ile sayın başkan Erkan Kamat ve yönetici dostları bilmeli ki, bu saatten sonra bu şahıs görevden alınmadıkça Teksas‘a yönelik hakaretini yönetimin bilgisi dahilinde olduğunu var sayar, ona göre davranırız. Kulübün durumu ortada susuyoruz sabrediyoruz diye karşınızdaki grubun Teksas olduğunu unutmayın. Bursaspor Kulübü bir spor organizasyonudur. Bu kulüp içinde amacı mafyacılık oynamak olanları sokağa davet ediyoruz Teksas her köşe başında.

48 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bana avrupada büyük kluplerden birinde böyle çorbacı tayfanın olduğu olup gösterin…geri kalmışlık bu kardeşim…ne zaman bir şey olsa arpası eksik olan atlar kisnemeye baslar…eksileyecek arkadaşlar hanginiz ailenizi alıp esrar ve haptan hayatı ibaret olanların olduğu tribünde mac izlersiniz

  164
  11
  1. @Caner yorumuna yanıt olarak

   Bir Ankaragücü olarak bir taraftarı hapci yada torbacı olarak suclayamazsin ne Bursaspor nede Ankaragücü milletin reklam yuzu değildir bu takımlar sadece taraftarları dur o tribünde herkez esittir arma uğruna herseyini verebilen bizdendir kimin ne iş yaptigi yada ne cinsiyette olduğu hiç önemli değil bu kulüpler kimsenin kendini etellektul yada kültürel olarak pazarlama yeride değildir ARMA İCİN SAVAŞ

   3
   7
  2. @Caner yorumuna yanıt olarak

   aynen kardeş canakları boşaldı sanırım corba aramaya cıkmışlar manifestoymuş ne manifestosu ali ay zamanında yapsaydınız adam gibi manifesto neden yapmadınız corbanızı içiyoduz dimii bursaspor umrunuzdamı sizin

   10
   1
  3. @Caner yorumuna yanıt olarak

   Oncelikle soyleyeyim ne eskisehirspor ne de eskisehir taraftari umrumda degil. Taraftarinin gecen hafta takimla konusmasina bakin. Illaki izleyen olmustur. Hani su isyan edin diye konusan cocuk. Merak ettim bizim amigolardan ( kendi deyimleriyle tribün liderlerinden ) hangisi o konusmayi yapabilir. Anca agzi ekmek dolu gibi bobobobo diye konusup etrafa tehdit sacsinlar twitterdan biz isyan etmeyiz gunah diye vizyonsuz bi aciklama yapsinlar. Vizyon sahibi taraftarlari da kusturduler iyice ciftlige cevirdiler tribunleri.

   17
   5
   1. @Faruk yorumuna yanıt olarak

    Kusura bakma ama taraftar profili genelde böyle.
    Ama suç yönetimlerde. Bu tür gurupları, Önce kendi menfaatleri doğrultusunda güçlendiriyorlar, sonra, kendileri bile kontrol edemiyorlar.

 2. Şu an klübü döndüren, 3 puan silinmesini engelleyen, bu yönetici. Tahta açılacak sa, en büyük yardımı y apacakta, bu arkadaş. Yaptığı parayı da geri almayarak bağış makbuzu kestirende bu yönetici. Böyle sıkıntılı dönemde, bir birimize kenetlenme varken böyle açıklamalara ne gerek var..

  97
  4
   1. @Komiksin yorumuna yanıt olarak

    Baba parası kendi parası. Başkan çıktı 8 trilyon verdi besim dedi. Geriyede istemiyor bağış makbuzu aldı dedi.. Sen burada klavyeden millete bok atarken o daha geçen hafta bandırma maçının hakemine saldırdı bursaspor hakkını yedirmem diye ceza aldı. Besim benim babamın oğlu değil. Hele ben senin gibi menfaat için yorumda yapmam. Benim bu gördüğümü tüm bursaspor taraftarı da görüyor. Senin yönlendirme e gerekte yok. Besim gibi o yönetim kurulunda 15 kişi var. Hepsi bırak 8 i 3 trilyon verseler tahtada açılır transfer de yapılır. Ben buna bakarım. Sen daha bebesi bu işleri anlamazsın abicim.

    69
    3
 3. Teksas saçma sapan açıklamaları bir kenera bırakında kulubün 500 milyon borcunu nasıl azaltırız ona kafa yorun.
  Yöneticilerden zaten ümidi kestik. Bursaspor taraftarını ve iş adamlarını harekete geçirecek birşeyler yapılmalı.

  88
  6
 4. Sanırım Besim Hacıoğulları na laf söylüyorlar. Sezer sezgin ile tartışma yaşamışlardı ama neden şimdi açıklama yapıyorlar anlamadım. Bu arada Selim Kurtulan açıklama yapmış ayın 19 unda eski başkanlara açılan davanın duruşması varmış ve yönetimden destek gelmediğini söylüyor. Eğer doğruysa büyük olay olur

  74
  3
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   ben taraftar gurubu falan anlamam.
   1- kombineleri çıktığının haftasında bitirdiğimizde.
   2- maç günleri timsah arenayı ailece doldurduğumuzda,
   3- oradan küfrü, protestoları, ve oyunculara hakareti kaldırdığımız da.
   4- rakibi ve hakemi baskı altına almayı, yani doğru tezahüratı ve gerçek taraftarlığı öğrendiğimizde.
   5- görevimiz olmayan şeylere karışmayı ve müdahaleleri bıraktığımızda.
   6- sonuç olarak bu saydığım beş maddeyi bir kültür haline getirebilsek bazı şeyler hemen kendiliğinde değişiverecek.
   mesela,
   a- kulüp üzerindeki baskı kalkacak, şehirde kaos-kargaşa bitecek. futbol ortamı oluşacak.
   b- donanımlı insanlar cesaretlenip başkan adayı olarak ortaya çıkacak.
   c- kulüpte görev karmaşası sona erecek. başkan kulübü, hoca takımı, taraftar da sadece tribünleri yönetecek.
   d- yönetim günü kurtarma yerine geleceği planlayacak.
   e- hoca gençlere daha fazla sayıda ve sürede şans verecek.
   f- oyuncunun öz güveni artacak. yan pas-geri pası bırakacaklar, sahada sorumluluk alacaklar, inisiyatif kullanacaklar. yıldız oyuncular çıkmaya başlayacak. bu da transferler de bizi artıya geçirecek.
   g- timsah arenanın başta stat isim hakkı olmak üzere diğer bütün ticari alanları kolayca ve değerinde pazarlanacak. kulübün siyasete ve sermayeye bağımlılığını bitirecek. gelirleri bir futbol kulübüne yakışır şekilden sadece stadından ve yetiştirdiği oyuncuların satışından olacak.
   h- şehrin ve kulübün marka değeri tavan yapacak…

   sonuç olarak yapılması gerekenler çok karmaşık ve maliyetli şeyler değil.
   sadece 15 günde bir, 10-15 liramıza kıyıp timsah arenaya gitmek.
   orada da elimize-dilimize sahip çıkmak…

   107
   6
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    şurada yapıcı olarak yorum yapan sadece eleştirmeyi değil olması gereken nasıl ulaşabileceğimize bizi yönlendiren birkaç arkadaştan birisin lütfen herkeste bu şekilde yaklaşsın madem amaç arma madem amaç renkler madem kupalara değil sana aşığız ozaman çözüm odaklı eleştirilere hem yönetici hem hoca hemde topçu yada taraftar farketmez insanların yüzlerine söylemekten çekinilen kelimeleri burda veya dışarda arkalarından konuşmayın küfür etmeyin ettirmeyin hepimizin anası bacısı eşi dostu var onlarında var ona göre hareket edin naçizane tavsiyem budur. bu klüp öyle veya böyle tekrar hakettiği yerde olucak eskisinden daha güçlü dönücek inananalım destekleyelim inandığımızı belli edelim yeter

   2. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Tam takım rayına oturmuşken,transfer tahtasının açılacağı söylentileri çıkmışken,kulübün ortasına bomba bırakıldı.
    Kulübe yardım yapmayı düşünenler acaba şimdi ne düşünecekler.
    Futbolcular bu durumdan etkilenmeyecek mi?
    Bu açıklamanın zamanlaması bence organize edilmiş.
    Birileri kulübe yardım edeceklere,transfer tahtasının açılmasına gayret edenlere ve takımın başarılı olmasını hazmedemediğinden,kaos ortamı yaratmaya çalışıyor.
    Ýönetimi istifaya zorlayıp,aç kurt gibi beklentisi var gibilgibiler.
    Ama bu durumdan kimse kârlı çıkmaz,ancak BURSASPOR’umuz zararlı çıkar.
    Her halde yönetim üzerindeki etkilerini kaybedenler bu işin arkasında.
    Allah c.c.sonumuzu hayırlı kılsın.

    12
   3. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Günaydın kardeşim, harika bir yorum okudum.Bursaspor kulübünü destekleyen herhangi bir karşılık beklemeden bunu yapmalı !!!!!!!!

    32
    1
 5. Teksas düştüğümüz yıl bitmiştir selim son maçta ankaragücüne teşvik primi neden verilmedi dediğinde. Bunlar bu takımın en büyük yükü

  57
  4
  1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

   Teksas bitebilir mi arkadasim ya. Senin de benim de simdi orda olmasak ta teksastan yolumuz gecti. Teksas hep orda ama malesef menfaatini klubun onunde tutan vizyonsuz insanlarin elinde. Kusturduler cogu kisiyi.

   12
   1
 6. Teksas, tan, Akhisar bile transfer tahtasını açmış, koca şehrin tek takımı Bursaspor neden açamıyor. Şehrin dinamiklerine, sanayici ve işadamlarına, derneklere, Bursaspor yönetimine manifesto açıklaması beklerken teksas nasıl bir açıklama yapmış. Ben şahsen üzüldüm. Gençlerin emeklerine yazık. Anlaşılan bu senede çıkamayacağız.

  50
  2
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Çünkü para var ama temlikler var paralar direkt gidiyor eski başkanlara. Onun için Ocak 19’unda dava var bu davayı kazanırsak kulüpten büyük borç silinecek. Şu an şu genç oyuncularımızın maaşları primleri bile zor ödeniyor.. Kampa gidip gidemeyeceğimiz bile belli değil para yüzünden!

   9
   2
   1. @darkdragon yorumuna yanıt olarak

    Borç silinme gibi bir durum malesef olmaz. Mahkemeden de bir şey çıkmaz, 1 yıl sonraya ertelenir devam eder gider. Eski başkanlar ile gidip anlaşmak lazım, borcu ötelemeleri konusunda. Yada Ali AY’a oy veren 1060 kişi arasında para toplasın, ödesin adamın alacağını.

 7. Aman ali rıza bey tadımız kaçmasın tam takım iyi gidiyoken bütün kesimlerin desteğinin çekilebileceği bi ortam oluşmuşken bunun bozulmaması lazım. Lafım bütün bursasporlulara

  32
  2
 8. Teksas’tan açıklama yazısını gördüğümde kesin transfer tahtası ile ilgili bir açıklamadır diye düşünmüş ve sevinmiştim fakat yanılmışım.
  Bursaspor’un bu kadar sorunu varken sorun çözmek yerine sorun çıkarmak, başarı adına kurumlara baskı yapmak yerine anlamsızca kişilere yönelik açıklamalarda bulunmak bizleri eski hatalarımıza geri götürür.
  Transfer tahtası, Bursaspor’un borçları, Gençlerimizin ilk yarı gösterdiği muazzam başarı, Bursaspor’a karşı yapılan hakem hataları, Bursaspor’a yapılabilecek yerel destek konusunda genel bir çağrı, klubü iflasın eşiğine getiren eski başkanlara karşı bir yaptırım (vs) konusunda bir açıklama yaparsınız bizde alkışlar destek oluruz.

  21
  1
 9. ben Teksastan varsa bir hata şimdilik BURSASPORUMUZUN menfaati gereği onu sineye çekmesini, yapılacak keskin bir açıklama olacaksa şuan şehrin dinamiklerini veya her ne iseler onları harekete geçirecek açıklama olmasını beklerdim çünkü tam zamanııdır ama bence bu açıklama hayal kırıklığı oldu benim açımdan.

  20
  2
 10. Vay anasına be.

  Yıllardır Bursaspor’u tüm ülkede rezil eden serserilere bak.

  Kendilerini bi b.k zannedip bir de tehdit ediyorlar.

  19
  1
 11. Texsas ne diyorsa doğru diyor. . Olmaması gereken durumlar bunlar. Yöneticilerin bu durumu bir an önce netliğe kavuşturması lazım. .Hele bu sıkıntılı günler lerden geçtiğimiz düşünülürse bir an önce çözülmesi gerek lidir. KİMSE AMA HİÇ KİMSE BURSASPOR dan BÜYÜK DEĞİLDİR.

  17
  86
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sen ilk önce Teksas yazmayı öğren, ondan sonra kulübün bu hale düşmesinde çok büyük payları olduğunu öğren, içindeki belli kişiliklerin nasıl çorba aşkıyla tutuştuklarını öğren; sonra yorum kondurursun buraya!

   60
   6
   1. @Queen yorumuna yanıt olarak

    Benim çocukluğum ve Gençliğim TEXAS ın içinde geçti. . O zamanlar da birbirimize simit veriyorduk ortadan bölerek. Sigara veriyorduk. . Şimdi uzun yıllardır şehir dışında yaşıyorum. . Eğer bu arkadaş lar çorbacı olduysa üzülürüm hem de çok üzülürüm. . Yani çıkar peşinde koşuyorlar öyle anlıyorum. . Yazık hem de çok yazık. . Oysa ben TEXAS ı bıraktığım gibi biliyormuşum. . Kusura bakma.

    1
    2
 12. Şu güzel zamanda birliğin olması gerekiyorken gereksiz açıklamalara gerek yok.
  Şu kulübün borçlarının kapanması için KÖŞE BAŞINDA olan teksastan Şehrin dinamiklerine ve sanayicilerine kalabalık bir ziyarette bulunup bu kulübün nasıl buralara nasıl geldiğini izah edip Bursasporumuz için destek istediğimizi anlatmak gerek.
  En az 500 kişilik bir kitleyle dolaşmamız lazım arkadaşlar.
  Unutulmamalıdır ki Kulübün zor zamanlarda yakaladıgımız bu çıkışın enerjisini kaybeder yerimizde sayarsak hem kulübün içindekiler le hem de kendi içimizde savaşırız
  Saygılar

  15
  1
 13. Yıllarca Teksas tribününde bulundum , gençliğimizi verdik . Bursa dışında yaşıyorum şimdi fakat dönüp bakınca anladım ki Teksas gibi büyük bir grup saçma sapan insanların , yozlaşmış , avam , acemi , şakşakçı ve cahil insanların eline düşmüş anlaşılan ya da zamanla bu hale gelmişler. Siz manyak mısınız ? Versenize gazı yöneticilere , iş adamlarına , topçulara, Bursa inasanına . Bayram havası yaratsanıza şehirde bütünleşsenize güzel bir açıklama yayınlayarak. İşin içinde para koparma mevzusu varsa tabi çok tilkice bi açıklama olmuş. Eğer öyleyse , şark kurnazlarını tebrik ederiz. Değilse de kimse üstüne alınmasın.

  11
 14. BUNLAR BURSASPORLU DEĞİL TEKSAS SPORLU! BU KULÜBÜN BU HALE GELMESİNİN BAŞ SORUMLUSU TRİBÜNCÜLERDİR ALİ TAY DENİLE HERİFE KAÇ KERE BİLDİRİ YAYINLADINIZ! GÖZ GÖRE GÖRE KÜME DÜŞMESİNE ÇANAK TUTTUNUZ UTANMADAN 2.YE SEÇTİNİZ!

  10
 15. Teksas denen grup son 10 yılda tamamen yozlaşmış, yoldan çıkmış, sadece kendi grup yandaşlarına gelir saplamaya çalışan vakıf anlayışıyla çalışan bir grup süme zararlısıdır. Bunların yaptığı hiç bir basın açıklamasını adam yerine koyup yayınlamayın. Gerçek taraftara zarar veriyorlar..

  10
  1
 16. Yıllar sonra bir şeyler iyi gitmeye başladı ya hemen çomak sokun. Size kalsa Mustafa ER gitsin, Erkan KAMAT gitsin, o gitsin, bu gitsin ama siz kalın. Kulüp kötü durumda olsun ama yeter ki sizin olsun.

  9
  1
 17. Biraz sağ duyu nezaket besim hacıoğulları kadar koşturan yok biraz sağ duyu kulupte yönetici bırakmayacaksın teksas kritik dönemlerde okan yılmazı ertuğrul sağlamı gönderen odaklar yine harekete geçmek üzere gereksiz açıklamalar yapmayın…

 18. Covid teksasi fena vurmuş arpa gelmiyor galiba Yıllardır söylüyorum. Fenerde aziz yildirimin yaptığı gibi tirubun temizliği yapilmasi şart o zaman gelir grubu yüksek taraftar profilini tirubunlere çekersin bıktık kolpaci 10 tlye metelik atan öğrenci profili taraftardan yeter bıktık ya birde kaynak arayan grupmus Allah’ın kolpacilari kaynak israflari

  6
  1
 19. yuhh be kardeşim ne biçim adamlarsınız siz yıllardır yönetimlerden para aldınız hayatınızda hiç bilet veya kombine aldınız mı acaba deplasman olur biletleri kapatırsınız sonra el altından satarsınız deplasman otobüsü gelir bedava ya götürmeleri lazım ama selim abiniz para alır bizden siz değil biz asıl taraftasız

  2
  1
 20. Burda ileri geri yorum yapanlar siz nerenin uşağısınız oğlummm
  Onu söyleyin bi İstanbulun semt takımını tut bursa sayfasına yorum yap yemezler

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu