Teksas’tan Erkan Kamat’a sert bildiri!

Bursaspor'un en büyük taraftar grubu Teksas resmi sosyal medya hesaplarından Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat ve Bursaspor Yönetim Kurulu'na bir çağrıda bulundu.

Teksas’ın bildirisi şöyle;

Başkan Erkan Kamat ve Yönetim Kurulu’na,

Daha evvel kulüp internet sitesinden duyurduğunuz Genel Kurul tarihini resmileştirmediğiniz için süreç tümü ile askıda kaldı ve henüz tüzük hükümlerini yerine getirerek yeni bir Genel Kurul tarihi de açıklamış değilsiniz. Bursaspor’un kaybedecek bir saniyesi dahi yok iken, yapmaya çalıştığınız nedir?

Süreç belirsiz ilerlesin, kimse bu belirsizlikte aday olmasın mı istiyorsunuz? Amacınız, gayeniz nedir? Size “Devam” diyen birileri varsa, bu kente bu kötülüğü yapanların isimlerini söyleyin de bilelim.

Sağda solda, “Şu kadar alacağım var!”, “Bu kadar alacağım var” diye konuşan üyeleriniz olduğunu duyuyoruz. Bu aceleniz nedir? Genel Kurul tarihini olabildiği kadar ileriye öteleyerek, aradaki zaman zarfında oyuncu satarak alacaklarınızı mı kurtarmaya çalışıyorsunuz? Eğer amacınız bu ise, bunu seyredeceğimizi mi zannediyorsunuz? Kimin Bursaspor’da parası kalmış?

Transfer tahtasını açamadınız, oyuncularımızın hak edişlerini ödeyemediniz, personel maaşlarında ciddi aksamalar yaşattınız, uzun seneler sonra camianın güvenini kazanan bir çalıştırıcımız varken siz en ufak tökezlemede başka isimleri tartıştınız, kulübün elektrik, doğalgaz borçları ile gündeme düşmesine, oyuncuların açıklaması ile küçük düşmesine neden oldunuz. Bir oyuncumuz ile sözleşme yenileyebildiniz de biz mi bilmiyoruz? Kendinizi başarılı görüyor da pandemiyi bahane ederek göreve devam hayalleri kuruyorsanız, bu gerçekleri birilerinin size hatırlatması gerekiyor. Zira bu gerçekleri görmek için gereken akıl, sağlıklı bir bireyin yolda düz yürüyebilmesi için gereken akılla eşdeğerdir.

Artık asla kaçamayacağınız yasal sorumluluğunuzu yerine getirin ve derhal Genel Kurul tarihini duyurun. Mevcut adayların ve doğabilecek adaylıkların önünü görmesini sağlayın. Bursaspor’un, Bursa’nın önünü açın.

Son olarak, sürekli çevresinden gelen yoğun baskı üzerine(?) aday adaylığı reklamı yapanlara seslenmek istiyoruz. Nasıl bir çevreniz varsa(!), sizi yanlış yönlendiriyor. Bursaspor’un geleceği için gerekli reçete bellidir ve bu reçetede sizlerin ismi yazmamaktadır. Reklam yapmayı bırakın.

Bu kenti birleştirecek güçlü ve saygın bir yönetim oluşması için sizlere değil, Bursa iş dünyasının tümü ile samimi birliğine ve fedakarlığına ihtiyaç vardır.

TEKSAS

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Anlaşılan bir yerlerden şu an ki yönetim e ( baskı yapıp gitmeyin görev i bırakmayın ) diyorlar her halde. Hem paraları yok hem de görevi yürütecek kapasite yok ama bir yerlerden gitmeyin bekleyip görelim . Politikası izliyorlar. BURSA yı BURSASPOR u DÜŞÜNEN YOK. PARA SIZ KOLTUK ÇOK TATLI TABİİ.

  53
  12
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bu taraftar grupları niye böyle kulüp yönetimine karışırlar ki gs deki ultraaslanda aynısını yapıyor gidin taraftarlığınızı yapın kardeşim size kulüp yönetiminden ve yöneticilerinden

   1. @Ramazan yorumuna yanıt olarak

    Bu ne boş bir yorum böyle?? Halk ne istediğini söylemezse kim nereden bilecek neye ihtiyaçları olduğunu? TEKSAS sadece bu kulübün değil, Tüm Anadolu’nun sesidir. Her zaman Ezilenin yanında, zalimin karşısında durmuştur ve bundan sonra da çizgisini bozmayacaktır.

    Sen git çorbanı iç !!!

  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Erkan Kamat sende yürek olsa basının karşısına çıkardın.Aylardın basın toplantısı dahi yapamadın.Neden?verdiğin hangi sözü tuttun?Sonuçta çıkaracağım dediğin takım yine sayende bu ligde kaldı.Sen Mustafa Er Hocaya dua et!Senin amacın malum.Teksas artık lafı bırak.Geçendede yazdınız sonuç ne oldu?Bursaspor bu gidişle sadece mazide kalacak.2 defa tahtayı açamamış,hiçbir topçusuna sözleşme uzatamamış, elektrik ve doğalgazla ülkeye rezil olmuş, topçuların deklerasyon yayınlamasına sebep olmuş, ödemeleri maaşları hiç bir zaman zamanında ödeyememiş ve sonuç itibarıyla bu ligden çıkartamamış bir yönetim bu vakitten sonra koltuğu daha fazla meşgul etmemeli.Lobi masalları bitti, resmin Özlüceye asıldı artık yol alma zamanı.Basının karşısına çıkmaya cesaret edemeyen adamdan ne bekliyoruz?Bursasporun önünü daha fazla kapatmadan efendice çekip gidin.

  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Önce kendilerine bildiri versinler.Kendilerine çeki düzen verirlerse başımıza Ali ay,korustan,Mestan,kanat,bölükbaşı gibi 10 tane bile koyun emanet etmeyeceğiniz tipler gelmeyecek.Ancak ruhlarını belediyeye satmaya devam ederlerse bir şey değişmez.Anca böyle yalandan esip gurlerler.

   53
   10
  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Eğer amacınız bu ise, bunu seyredeceğimizi mi zannediyorsunuz?

   -Yıllardır seyretmiyor musunuz belediyenin maaşlı amigoları?
   Herşey eskiden güzeldi.
   Bursa’da Teksas mı kaldı?

   74
   8
 2. Mide bulantısına döndü artık azcik gurur ve serefiniz varsa bu kadar istenmediğiniz yerde durmayın ama nerde sizde o şeref ve gurur ne verdiğiniz sözleri tuttunuz nede bir icraat yapabildiniz. Tasinizi tarağınızı toplayın çekip gidin sadece özliceden değil komple bu şehirden.

  42
  5
   1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Halâ kimin rezil ettiğini öğrenemediniz.
    Rezil edenlerle, rezillikten şikayetçi olanlar aynı kesim.
    İşin anlaşılmayan tarafı bunu bilerek mi yapıyorlar, yoksa bilmeden mi???
    Zihniyet değişmeden kulübün kötü kaderi değişmez. Anlayın artık.

 3. Tribünde çok şeyin değişmesi şart. Önce amigo selim emekli olup kenarda yapacaksa abilik yapar kardeşlerde saygı yapar. Israrla devam ederse elbet bir gün birileri gelir herşeyi değiştirir. Kesin.
  Neden mi tribünlerde devrim olması lazim.
  Teksas eskisi gibi güçlü değil. Sözünün geçmediği bir grup hâline gelmiştir. Çünkü bazılarının lideri olan amigo selim iyice yanlışların içinde bulunmaktadır. Yıllarca zaten herkesin bildiği gibi hayatini Bursaspor adıyla yaşamaktadır. Bunu hiç kimse inkar edemez. Tribün güçlü ve kimseye eyvallah etmeyen bir grup hâline gelir ise, hiç kimse bu kadar yapılmış olan
  Hainliklere cesaret bile edemez.. Hic kimse benim çocuğumun gözündeki yaştan değerli olamaz. Her Bursaspor maçı sonrasında oğlumu yeğenlerimi üzgün görmek zorunda değilim. Bursasporlulugu aşıladigimiz çocuklarımızısoğutmaya devam ediyorsunuz. Erkan kamat ve amigoyu sürekli yanyana gördüğümde bazı şeylerin ters gideceğini biliyordum. Mesut mestan ismini sürekli eski yönetimlerin yaptığı yanlışlarla insanları oyalayıp nelerin döndüğünü şu.anda hiç.kimse anlayamaz. Göz yumanlar sağolsunlar hepsi bizim içimizdendir. Eskiden Teksas denilince içerde.disarda herkesin bir.saygisi vardı korkusu vardı. Hakkımız varsa, haksız yere kim Bursaspor üstünden nemalanmissa hakkımız hiç bir zaman helal değil-dir.
  Devrim şart.
  Gülbahceliler.

 4. Bir samsunspor taraftarı olarak Bursaspora başarılar dilerim İnşALLAH iki güzide şehir ait olduğu süper lige çıkar

 5. biz bu filmi daha önce çok seyrettik.
  sevgili teksas, ”bu kenti birleştirecek saygın ve güçlü yönetim!” sizin varlığınızda çok zor.
  bu kulüp büyük olma yolunda tam iki defa eşik atlama durumuna geldi ama ikisinde de taraftarının gazabına uğradı.
  – RAHMETLİ YAZICI DÖNEMİ: başkan istifaya davet edildi. kendisine ültimatomlar verildi. bırakması için tribünler boşaltıldı. (2.500 ortalama)
  – ŞENOL GÜNEŞ DÖNEMİ: altıncı oldu, ne kupa ne avrupa dendi başarısız bulundu. finalde kupayı trabzon için gs ye bilerek verdi diye suçlandı. pasolig bahanesiyle protesto amaçlı tribünler ikinci kez boşaltıldı. (4 bin ortalama)
  ne yazık ki bu iki çok değerli insanı sırf taraftarın skorcu ve sabırsız davranışları yüzünden elde tutma becerisini gösteremedik.
  ayrıca 7 senedir iki basit hatalarında ıslıklanan, yuhalanan, şamili alana bilmem kim yanında bedava diye aşağılanan, ağlatılan ve hatta dövülen futbolcular da gelinen noktanın tuzu-biberleriydi!!! (bunlara ertuğrul hoca da dahil)
  artık bu ortamda güzel günler çok uzak ve çok zor.
  aday, adaylarına güvenmekten başka da çare yok.
  yani kimse iş adamını, siyaseti, onu, bunu suçlamasın. kulübün sahibi olarak biz, kendimiz ettik, kendimiz bulduk.
  ben bunları yazarken gerçekten çok üzülüyorum ama durum maalesef bu…

 6. Sayın Yazıcı’dan sonra gelenler
  Hiç dogru bir hamlede bulunmadı
  Şimdiye kadar 1.lige de düştükten sonra
  Sanki kulüp alt liglere düşmesi bir an önce
  Kapanması adına ellerinden geleni
  Yapıyorlar artık kulübü bu borçla
  Yönetemeyeceklerini düşünüp kapanması
  Ve Karacabey ile Yıldırım’dan biriyle
  Degiştirmeye çalışıyorlar benim
  Anladıgım durum bu umarım yanılıyorumdur

 7. Şimdiye kadar niye açıklama yapmadın teksas adam ne zamandan beri kongre tarihini açıklamıyo niye ses çıkarmadınız acaba aranızda buna destek verenlermi var acaba hem sonra adaylığa niyetli insanları soğutmak için bu kadar uğraşmanın ne anlamı var adamın biri çıkmış delikanlıca diyorki takım şampiyon olmazsa verdiğim parayı hibe edecem diyo daha ne desin bunın neresi reklam adam açık açık söylüyo helal olsun diyeceğinize reklam yapma diyosun hiç olmazsa bir zamanlar sizin desteklediğiniz ve ben hasta bursasporluyum diyen bazı başkanlar gibi verdiğini faiziyle geri almıyo.Bir çekin elinizi bu kulüpten yeter kardeşim artık yetwr

  2
  1
 8. Texasta olmasa Bursaspor’a sahip çıkan olmucak gerçi burda 3_5 karga var ötüyor çorbacı diyordu texasa amma yüzsüzler şimdi yalaklık yaparlar…boş tenekeler çapulcular…

  1
  1
 9. BURSASPORUMUN GELECEĞİNİ KİM KARARTMAYA ÇALIŞIYORSA ,KİM Kİ BURSASPORUMUN GELECEĞİYLE OYNUYORSA ,YADA ENGELLEMEYE ÇALIŞIRSA BU MÜBAREK RAMAZAN AYI HÜRMETİNE YÜCE ALLAH ONU BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN İNŞALLAH

 10. Bursaspor’a başkan ol, kulübü kendine borçlandır, sonra da alacağım var deyip malı götür, Ohhh ne güzel dünya.
  Bursaspor başkanlığı yıllardır arsız ve hırsızların vücdanı ile cüzdanı arasına sıkışmış durumda.
  Ali Ay istifa diye bağırdığımda tribünde ki birkaç serseriyi üzerime salanlar’ın bildirisi light olmuş bu arada ne serti.

 11. Bu Teksas değil miydi? KAMAT a gel başkan ol diyen !…Ali Ay’a alacakları için dava açıp “bankalar parayı Ali Ay dan alsın” diyende bunlar değil mi? Şimdi de “Bursaspor da kimsenin parası kalmaz” diyorlar. Her mayista bir önceki başkana git sonrakine şakşak, başka bi bildikleri yok…

 12. Canbaz soy isimli şahısa giden lafa fazlası ile mutlu oldum teksas eskiye dönmek zorunda şu zor dönemde yönetime sopayı göstermek zorunda

 13. Sevgili Bursasporlular her kesim herşeyi en iyi bildiği herkes herkesten daha Bursasporlu olduğunu düşündüğü için buralardayiz taraftar haklıdır lakin taraftar değil miydi bu yönetimin arkasındayız diyen Bursaspor da EK kimse başkanlıkta kal demez diyen de vatan haindir Bursaspor un sorunu güçlü ve ehil insanların yönetime gelip şehri harekete geçirmeli lütfen Allah aşkına su mübarek günlerde kimse kişisel menfeat derdine düşmesin kimsede herşeyi bilmesin

 14. Altı kaval, üstü şişhane mantık ve anlayışla bir neticeye ulaşmak nafile gayrettir…Bu Kamat yönetimi,, ne yapmak istemektedir 😁😁

 15. Texas güzel demiş yönetimede gelecek yönetimle alakalı nerden buluyolar bu cüreti anlamadım gelen varda bizmi görmüyoruz yoksa kendileri aday çıkarcaklarda belediye işçisi emigolardan birini ondanmı gelecek olan tek adaya laf söylüyorlar

 16. Radikal Zamanında sedat abimizi vakifkoyde başkan koltuğunda gördüğümde Bursasporun haline.cok üzülmüştüm. Selim abimizide sürekli.erkan kamatla görünce bir oyunların döneceğini anlamıştım. ilk önce tribünde bir devrim yapacan ki senin Bursaspor unun hakkinii Bursaspor dan gecinenler savunmayacak. Yeter be adam olunda en azindan o tribünde bir koltuğunuz olsun. Kardeşlerinizin size saygisi olsun.
  Gülbahce mahallesi tribünde devrim için her zaman var olacaktır. Enes Kardeşimize cidden şahsım.olarak yakıştiriyorum liderliği. Eksikleri hataları elbet olucak
  Istisareye açık.ve bursanin bir.cok semtinde sohbetlere gittiğini en azindan hasta Bursasporlu olduğuna emin olduğum birisi Mahalle olarak biat ederiz. Yeterki çocuklarımiz artık üzülmesin şaha kalkalım .Avrupai bir havamız olacağına iyice kasaba havasi olmaya başladı. Enes ”Duka ‘Fahri . Bu üç Adam tribün liderliğine çok yakışır. Bir araya getirmek de hepimize.yakisir .

 17. Paran yoksa neye Başkan olursun be kamat transfer tahtasını açamazsın futbolcuların personelin parasını ödeyemezsin niyet belli reklam yapıp cep doldurmaya geldin.Yazıklar olsun rahmetli İbrahim yazıcıdan sonraki başkanlara…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu