Teksas’tan çok sert açıklama!

Bursasporlu Teksaslılar Derneği, bir TV programında Boşnaklara yönelik ifadeler kullanan, spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösterdi.

Bursasporlu taraftarlar olarak, bu tarz söylemleri kesinlikle kabul etmediklerini ifade eden Teksaslılar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, “Her şeyden önemlisi bu sözleri sarf eden kişinin bilmesi gerekir ki; Sizler Türkiye’ye, söylemleriyle, davranışlarıyla örnek olması gereken kişilersiniz. Bizler sporu, futbolu, Bursaspor’u bir hayatımızın önemli bir parçası olarak görüyoruz. Dolayısı ile bu tarz spor programlarını bizimle birlikte ailelerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız da takip ediyor. Bizler Bursasporlu taraftarlar olarak bu kelimeleri duyduğumuzda şok olduk. Ekran başında, bizlerin yüzü kızardı. Her fırsatta, taraftarın yaptığı en küçük bir olayı büyüten, bizleri holigan diye gösterip, hayattan uzaklaştırmaya çalışan bu kişilerin, ağızlarından çıkan kelimelerin daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz. Bir taraftarın yaptığı hata, nasıl ki tüm taraftarları ilgilendirmiyorsa, bir kişinin yaptığı hata da tüm spor yorumcularına mal edilmemelidir. Fakat konusu açılmış iken biz kez daha hepsini uyaralım istedik. Davranışınız ile, sözleriniz ile, yaşam tarzınız ile gençlere örnek olun ki, Türk sporu bir yerlere gelebilsin. Eğer örnek nitelik teşkil eden kişilerin seviyesi bu denli yere düşecekse, o zaman bir neslin de seviyesi yerlere düşecektir. İşte bu yüzden konu bu kadar önemlidir” dedi.

Bursa şehrinin onlarca medeniyete ev sahipliği yaptığını hatırlatan Güzelsöz, “Böylesine kültür dolu bir şehrin bu güzellikleri, Bursaspor tribününe de yansımıştır. Türkiye’nin en doğusundan, en batısına kadar, binlerce insan bu tribünde omuz omuz vererek hayatı paylaşmaktadır. Balkan coğrafyasından gelen onlarca kardeşimiz Bursaspor’u yakından takip etmektedir. Boşnak kardeşlerimiz de her zaman bu tribünde yerini almaktadır. Bursa’da birçok mahalle Boşnak kültürünü yakından yaşamaktadır. Bu sebeple biz Bursasporlu taraftarlar olarak Boşnak kökenli vatandaşlarımıza her zaman kucak açtık, var olduğumuz sürece açmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. rasim şaklabanına spor yorumcusu demek gerçek yorumculara hakarettir o programdaki tipleri toplasak bir tane adam etmezler beyinsiz sürüsü yalaka şerefsizler

  61
  7
   1. @asım yorumuna yanıt olarak

    Ersinin de farkı edepli olması, yoksa yalakanın önde gideni o da..
    Bu arada açıklamanın neresi sert onu anlayamadım 🙂

    13
    1
  1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   SİZ BOŞVERİN AÇIKLAMAYI!
   BESTE YAPIN!TARAFTARI TOPLAYIN!BAGIRIN BAGIRTTIN ..ESKİ TEKSASTAN ESER YOK.DEPLASMAN TARAFTARI ELINI KOLUNU SALLAYA SALLAYA GELSIN SUR AVM Yİ GEZSIN GİTSİN.STADDA HEY OLEY BURSASPOR BURSASPOR.DEĞİŞİN ARTIK!DEGISMIYORSANIZ DEGISTIRIIN.!!!!!!YADA MARATONA SESLENIYORUM.İNİN KUZEY KALEYE!REKABET OLSUN.!YADA YONETIME SESLENIYORUM!!!!!!!!!!!MARATONUN ÜSTÜ KALE ARKAASI FIYATIDAN YAPIN ALEM TARAFTAR GORSUN

   19
   2
 2. Birilerinin ülkeyi bölme, kardeşi kardeşe kırdırma çabaları hız kesmeden devam ediyor. Kendileri cesur olup ortaya çıkmak yerine “satılmış” maşalarını kullanıyorlar. Elbet bir gün hesabı sorulur bunun.

  33
  2
 3. Boşnak kökenli biri olarak kale bile almıyorum ”bir lafa bakarım laf mı diye, bir söyleyene bakarım adam mı diye??” !..

  33
  5
 4. Bir Bulgaristan Göçmeni olarak bu kirli ifadeyi kınıyorum bu şehirde balkanların ruhu yaşıyor eminim tek biz değil arnavutlar da gerekli tepkiyi koymuştur

  30
  3
  1. @puan durumu yorumuna yanıt olarak

   Nedeni belli, biz 20 puan fark koysak bile onlar, şampiyon olmasını istediği takımları yazar koyu renkle… Yani onlara göre biz yokuz…

   5
   4
 5. Tv.lerdeki bazı programlar maalesef insanları uyutmak,gündem değiştirtmek,milletin esas dert ve sıkıntılarını gözlerden kaçırmak için yapılıyor.Bu densizin maşalığıda o nedenledir.Ancak kaç yıldır yılan hikayesine dönen O DÜNYANIN SAYILI STADI gerçekte taraftarın sayılı eziyet çektiği stada dönmüş haldedir.İSTASYON ile STADIN BAĞLANTISINI YAPMAK MECBURİYETTEN ÖTE ARTIK ŞEHRİMİZİN İTİBARI HALİNE GELDİ.EYYY İDARECİLERİMİZ BU SEVDALILARI NEDEN ÜZERSİNİZ.Yarın ahngi yüz ve hakla oy talep edeceksiniz ve bizde size o zaman gereken göstereceğiz.

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu