Teksas’tan Bursa iş dünyasına çağrı!

Teksas bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Değerli Bursalılar,

Gözbebeğimiz Bursaspor, tarihi boyunca içinden geçtiği zor süreçleri, taraftarımızın sonsuz desteği ve kentimizde oluşan birlik, beraberlik yardımı ile defalarca aşmayı bilmiştir. Bu sezon, takımımızın TFF 1. Lig‘de büyük çoğunluğu altyapı çıkışlı oyuncular ile verdiği ve tüm Türkiye‘nin takdirini kazanan “Delikanlı” mücadelesi de, bu birlik ve beraberliğin yeniden sağlanması için adeta bir meşale olmayı başarmıştır.

Özellikle son günlerde, şehrimizdeki çeşitli kişi, kurum ve kuruluşların kulübümüze ve takımımıza yönelik desteklerini büyük mutluluk ile takip ediyoruz. Genç kardeşlerimizin başarılı mücadelesi karşısında haklarının sonuna kadar ödenmesi ve kulübümüzün geleceği önündeki bazı engellerin aşılabilmesi için az/çok fark etmeksizin elini taşın altına koyan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Şimdi, başta Bursa iş dünyası ve sanayicilerine olmak üzere, kendini Bursa‘ya ve Bursa‘nın değerlerine ait hisseden herkese çağrımız, dünü bir kenara bırakarak, bu kıvılcımı büyütmek için ellerini taşın altına koymalarıdır. Geçmişte, kulübe verdikleri desteklerin akıbeti konusunda şüpheler besleyen ve yaratılan kaynakların umarsızca harcanması gibi sebeplerle Bursaspor ile arasına mesafe koyan, yeterli değeri görmediğini düşünen destekçilerimize sözümüz, bu konularda artık garantörlerinin bizzat TEKSAS olacağıdır. Şeffaf olmayanla, har vurup harman savuranla, destekçisine gerekli katma değeri yaratmayanla sizin adınıza mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

Teksas

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir adım atıldı. Bir kıvılcım yakıldı. Bitsin artık bu tff ligi çilesi. Bitsin artık borç çilesi. . Son yazılan kelimeler her şey i anlatıyor. .. HER ŞEY BURSASPOR İÇİN. .

  37
  1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Hiçbir kurum, kuruluş üyelerinin aidatlarını üyelerinin izni olmadan kullanmamalıdır. Kendi üyeleri ile ayrıca bir organizasyon yaparak yapilan bağış kampanyalarını ise sonuna kadar destekliyorum.

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Afedersiniz de siz kimsiniz !? Ota boka açıklana yapmayın ! Bu kulüp yol geçen hanı değil…
   Herkes görevini yapsın taraftarın görevi desteklemek !
   Kulüp acilen şirketleşip kurumsal bir şekilde yönetilmeli…! Anladığım kadarıyla da zaten öyle olacak…

   7
   7
 2. Çağrı çağrı çağrı. Vakit bitti vakit. Adana demezler mi ağustostan ocağa ne yaptınız da tahta açılmadı diye. Millet çatır çatır transfer yapıyorlar. Gelecek sezon -6 yı da yeriz. Bu kadroyla ilk 6 ya girsek ne olacak. Süper lige mi çıkacağız. Bursaspor bitti artık. Bu sezonun eskişehiri gelecek sezonun bursasporu. Daha sonra da bi kocaeli sakarya gibi olmakla kapatırız kulübü

  26
  46
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   bursaspora ceza aldıran gurubun baskanları siz degilmisiniz..ibraim yazıcıyı yuhlatan siz degi,lmisiniz.ertugrul saglamı yuhluyarak gönderen siz degilmisiniz.menfatinize geldimi sessiz,gelmedimi cingar çıkaran siz degilmisiniz..hadi ordan be işi bilen akıllı tarftar sizi galeye bile almaz…………SAYIN TARAFTAR ÇOK BİLMEYİ BIRAKIN..ŞUNU İSTEMİYOZ ŞUNU İSTİYORUZU BIRAKIN.böyle giderseniz hic bir sey kalmıycak bursaspordan geriye.

   20
   2
   1. @erhan yorumuna yanıt olarak

    sen beni tanıyormusun şmdiye kadar kaç yorumumu okudun. ibrahim yazıcıyı yuhalatan senin gibilerdir anca. yazıcının kulüpten kovduğu adamı mestanı şak şaklayan kimler ali ayı kulübe para veriyor diye şak şaklayan kimlerdi. boş boş laf üreten bir gurupsunuz işte

    1
    2
    1. @fff yorumuna yanıt olarak

     fff kardeş bu yorumum sana degil inan ortaya alan alır almıyan almaz.sen kendinle çelişiyon bana senin gibiler diyon sende beni tanımıyon.diyorumki her seyi cook bilmezsek her seye istemezuk dersen basımız dertten kurtulmaz. bursaspora 6-7 tane topcu parası ceza aldırırsak bizim basımız dertten kurtulmaz.kongre üyesiyim 3 baskana da oy vermedim inanmadım.şimdi üstüne alınıyormusun yoksa dogru deyip alınan alınsınmı?

   1. @maratoncu yorumuna yanıt olarak

    Admine çağrıdır burada bundan sonra olumsuz hakaret içeren moral bozucu hiçbir yorumu yayınlamayın.Takımı güçlü tutmak istiyorsak yorumlara dikkat.Herkesin elini taşın altına sokması gerek.ağır malubiyette alsak hep takıma destek vermeliyiZ.kötü gündede daha kötü güne gitmeliyiz

    6
    1
    1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

     valla kocaeli sakarya taraftarlarıda aynı bu lafları ediyordu amatörde destekliyorlar kulübünü. ha siz bizde öyle oluruz ne olacak ki sorun yok diyorsanız eyvallah müstehaktır o zaman

     2
     1
     1. @fff yorumuna yanıt olarak

      Değerli kardeşim bugüne kadar hakaret ,küfür incitme ile bir başarı elde edildiğini biliyorsan dediğini yapalım.ben hakarete uğrayan öğrencinin,işçinin,evlatın hiç başarılı olduğunu görmedim.daha kötü oldu herşey.

      1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

       neyine kimlere hakaret etmişim. tam aksine bursasporun genç futbolcuların önünde saygı ile eğilmek lazım. ama bana kimse mestanı ali ayı körüstanı bölükbaşını tek direktör olarak morinyo yalçını mesut dükkana samet aydedeye saygı duymamı da beklemesin. ertuğrul sağlamın göz yaşında boğulacak bu kulüp başka çıkarı yok

 3. valla yiyenler önce hesap vercek sonra bunların arkasında duranlar adam size para vermeye mecbur mu? hadi verdi diyelim 1 milyon tl sonra kimin cebine gittiği belli mi? o bir milyon tl ile kaç tane işçinin maaşı ödenir haberiniz var mı? öncelikle hesap vercek eski başkanlar sonra bunların arkasında duran adamlar kimse artık meydana çıkacak sonra istediğimiz desteği zaten verir adamlar herkes bi özeleştiri yapsın

  22
  8
 4. sevgili teksas liderleri, günaydın!.. bazı şeyler için çok geç kaldınız maalesef.

  bunları, Rahmetli Yazıcıyı istifaya davet ederken, ültimatomlar verirken.
  beş sene aralıksız avrupaya gitmeleri, kazanılan ikinci, üçüncü, dördüncülükleri küçümserken.
  şenol güneşin o ilklerin ve enlerin muhteşem takımını paso ligi protesto ediyoruz bahanesiyle tribünleri boşaltıp rakipleri karşısında sap gibi ortada bırakırken.
  iki basit pas hatasında oyuncularınızı ıslıklarken, yuhalarken, küfrederken.
  onları kazma-kürek diye yaftalarken, şamili alana, bilmem kim yanında bedava diyerek aşağılarken.
  ertuğrul sağlamları, ertuğrul ersoyları, serdar azizleri, ozan tufanları, bekirleri milyonların gözü önünde ağlatırken.
  otobüs çevirip futbolcuları döverken düşünecektiniz.
  aslında ortada şaşırtıcı bir durum yok. bugün yaşadıklarımızın tamamı geçmişin taraftar ve tribün günahlarının acı ve pahalı bir faturası ya da reçetesinden başka bir şey değil.

  çok değerli teksas liderleri,
  bu işler öyle sandığınız gibi yaptırımlarla, çağrılarla, ültimatomlarla kısacası lafla! olmaz. olmadığını da geçmişte gördük.
  eğer kulübe gerçekten katkı sağlamak istiyorsanız,
  a- öncelikle sportif ve kentlilik bilincinizi geliştirin.
  b- gerçek taraftarlığın ”futbolcusunun gönlüne girip ondan performans alma ve onları oynatma sanatı olduğunu öğrenin!” tabi, hakemi ve rakibi baskı altına almanın tekniklerini de.
  c- mesela hep merak etmişimdir, kalemizde karambol yaşanırken. hakemin çaldığı ya da çalmadığı haksız bir düdükte. futbolcumuza yapılan bir faul de neden sırtlar sahaya dönük marşlar söylenir?
  d- 15 günde bir 10-15 liranıza kıyıp timsah arenanın yolunu tutun. orayı doldurun. oradan küfürleri ve protestoları kaldırın. orasını atkı şovların ve değişik görsellerin yaşandığı futbol mabedine çevirin.
  e- neredeyse içeride-dışarıda her hafta taraftara tribün kapatma, kulübe de adeta enayi vergisi gibi tff ye para cezası ödetme alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

  siz bunları yapın, zaten o çağrı yaptığınız sermaye, timsah arenanın başta isim hakkı olmak üzere stadın diğer bütün ticari alanlarına talip olup kulübün kapısını kendisi çalacaktır.
  malum bunlar beton yığınına, yani boş ve zırt-pırt kapanan tribünlere para bağlamazlar.

  21
  1
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Yalnız değilmişim bazı düşüncelerde tebrik ederim. Teksas diye çorbacı bir grup orada olduğu sürece kimse 1 TL bağış yapmaz. Millet zaten kıt kanaat geçiniyor. Ayrıca bıktı bunlardan. Futbolla ilgilenen yok adamlar maçı bile takip etmiyor

   1
   2
 5. Vermezler niye versinlerki yönetim parayı yicek keriz taraftar da zar zor kazandığı rızkını vericek.Belediyenin yardımıyla Bursaspora düzenli gelir sağlayıcak bir yatırım yapılmadıkça böyle yardım kampanyaları 3 aylık faize bile yetmez

 6. Arkadaşlar sazı ele alma vakti geldi hatta geçiyor. Kimsenin birşey yaptığı yok, şehrin dinamikleri denilenler kaz tüyü gibi yoluna yoluna küstüler, birşey yapmamaları yada istenilen gibi yapmamaları bundan. Bursaspor’u temsilen teksas liderinin veya liderlerinin, isterlerse yanlarına Başkanı da alarak, nokta atışı bir planlamayla işin uslubuna uygun firmaları tek tek dolaşması lazım. Yoksa bu iş OLMAZ…

  2
  1
 7. Tamam destek Verilsin Ancak Yöneticilerimiz maddi destek oluyorlarmı Başkanımız Maddi Destek oluyormu ??

  Daha içimizdekiler 5 kuruş vermezken dışarıdan istemek mantıklımı ?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu