Teksas’tan başlıyoruz mesajı

Teksas Grubu resmi sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı.

Teksas’ın açıklaması şöyle;

Bursasporumuz, Bursamızın en büyük markası, Bursa halkının birleştirici unsuru ve Türk spor tarihinin temel taşlarından biridir.

Yaşadığımız geriye gidişin sebeplerini biliyor, üzerimizdeki sorumlulukları kabul ediyor ve camiamızın/kentimizin tamamının bu süreçten gereken dersleri aldığına inanıyoruz.

Yarım asırdır, şehrimizin her kesiminin binbir fedakarlıkla ayakta tuttuğu bu mücadele, bu bilinçle, el birliği ile kulübümüzü yeniden hak ettiği yere taşıyarak taçlanacak.

Karşımızda kimlerin olduğunu, kulübümüzün mevcut durumunun kimleri mutlu ettiğini ülkece görüyor, Bursaspor‘a değer veren herkesi artık hiçbir şeyin ötelenmediği yeni bir umuda çağırıyoruz.

Bursaspor, eli/kalbi temiz Bursasporlularındır.

Başlıyoruz.

70 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yaşadığımız geriye gidişin tek sebebini yalnız siz değil, herkes biliyor. Eski günlerini aratan, içi boşalmış, takıma faydadan/destekten çok zararı olan TEKSAS. Yapılabilecek en iyi şey ya kendinizi feshetmeniz ya da bir süreliğine ara vermeniz. Bu kulüp bu taraftarla ancak bu kadar gidebilirdi zaten. Aman basketboldan uzak durun.

  192
  15
  1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Kulüp boşaltılırken avantanizi düşüneceginize, soyguna mertçe tepki gösterseydiniz, sizi kimse adam yerine koymuyor, uluyol da çorbaniz da takılın faydanızdan çok zararız var ortaya çıkmayın yeter.

   30
  2. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   gelin minerali çavuşa yildirimsporumuzu destekliyelim gelin yazici stadyumuna nilufer bld.takimimizi destekliyelim arkadaslar….bu sehirden birileri olmali yukarda

   32
   21
    1. @Mahmut Çörek yorumuna yanıt olarak

     Olum Çörek misin, börek misin bilmiyom ama, Nilüfer’de Batalla diye bi adam var, gece uyurken dötüyle bile sizi ham yapar. Tanıyon mu? Duydun mu hiç Pablo Martin BAtalla diye bi adamı? Sizin köye kim var? Yeşilovasipor ne lan? Yalova’nın hangi kaymakAm’ına bağlı o köy?

     5
     1
    1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

     Boş yapma İnegöllü. Burda böyle yazıyon, arkanı dönünce en büyük 8 Taş diyosundur amk. Bir İnegöllü’ye Bursaspor aidiyeti ve samimiyeti konusunda hayatta inanmam. Alayı dönek.

     6
     1
  3. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Teksas değil Teksaz daha uygun adamlar kafayı çekince her hafta uydurmasyon telden çalıyorlar kaç tanesininin doğru dürüst işi var acaba böyle büyük konuşuyorlar!

   37
  4. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Bu şekilde 50 sefer başlasak birşey olmaz. Bir an önce şirketleşme olmalı. 165.000 pasolig sahibi var. 50.000 kişi 10.000 TL’lik hisse alsa 500 milyon yapar. 1000 fabrikatör 50.000 TL’lik hisse alsa 500 milyon yapar. Yani kazan kazan. Borçsuz takım 3, 5 yılda süper lige çıksa o hisseler ne kazandırır. İnsanlar karşılıksız para vermeye bıktı, ama böyle kazan kazan. Bundan başka kurtuluş yok. Yani artık boş beleş taraftarlık yok. Bu taraftarlar hisseleri düşecek diye bırak küfürü her takımı çiçekle karşılar.

   40
   2
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım 1.000 fabrikatör
    50 bin tllik hisse alsa 50 milyon tl eder, önce hesabı dogru yapmak lazim, sonra şirketleşme benim de her daim savundugum bir durum ama kulübü tüm ülkeye sunmaktan ziyade, ortaklik seklinde olabilir 1 milyon tl hissesi olan 1.000 adet Bursa menşeli firma-kurum-stk yada belediye iştiraki olabilir, ileride kulüp başarılı oldukça isteyen hisselerini başka kurumlara satabilir hatta yurtdışı firmalari da talip olabilir ama 1 hisse bedeli 1 milyon tl olmalidir, herkesin ulaşabilecegi degil yatirim yapmak isteyen profesyonellerin elinde olmalidir kulüp

    12
    1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

     Haklısın. Firma başına 500 bin yerine 50 bin yazmışız, 50 bin bir fabrika için yok parası, sadece 2 işçi parası. Uyardığın için teşekkürler. Ayrıca profesyonellik bazında senin dediğin daha doğru ama öyle olursa bu taraftar yine cebinden para çıkmadığı için kırıp dökmeye devam eder. Akıllı bir çalışmayla daha güzel formüller de bulunabilir. Ama şu kesin şirketleşme tek çare.

  5. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Sadece küfür etmeyerek bile bu takımı Bir sürü cezadan kurtarabilirsiniz sayi neden küfür ediyorsunuz

   74
   1
 2. hiçbir şeyi bildiğnize inanmıyorum.
  KAPATIYORUZ! deseydiniz bu kulüp için bir umut ışığı olabilirdi.
  Aaaaahhh, amigo yaşarların o saf, temiz ve samimi teksası sizi çok, ama çok özledik.

  68
  6
    1. @Doğrucu yorumuna yanıt olarak

     kimlerle muhatap oluyoır tertemiz şampiyon…
     sana sorduk rezil…iki kişi konuşurken sana ÇOK yemek düşer…(yanlışlıkla Ç harfine basmışım..sen doğrusun u bilirsiiiiiinnnn)

 3. Teksas siz başlamayın direkt feshedin grubunuzu. her sene futbolda en az 1 milyon tl ceza yeriz sizin yüzünüzden. hic bi faydanız yok bu kulübe sadece küfür eder durursunuz. siz bu kulüpten uzak durun yeter. sessiz çoğunluk sizi istemiyor çünkü.

  56
  4
 4. Önce siz kendinize bir çeki düzen verin! Her yönetimin işine bilirkişilik yaparak karışmayın. Gündem belirleyicisi imiş gibi düşünmeyi artık bırakın. Hangi zengin ve iş bilen başkan sizi dinledi de yönetime geldi? Sizi bu zengin ve iş bilen kişiler hiç dinlemiyor ve de hesaba almıyor. Genel kurulun iradesi ile seçilen başkan ve yönetimlere daha ilk maçtan itibaren küfredip saldırmayın! Bu yönetim gidiyor, kurul kararı alındı haydi bakalım kim başkan olsun. Gücünüzü gösterin haydi! Gidin kapısında nöbet tutun, kampanyalar başlatın madem öyle saydirin kendinizi de görelim bakalım. Olmadı mı sizi dinlemediler mi? Bir daha asla boşuna bağırıp çağırmayın ve taraftarın ayarları ile oynamayın! HANİ ADAYINIZ KİM? Çıkartın er meydanına da görelim!

  43
  2
  1. @Krc yorumuna yanıt olarak

   Hocam ben bunları yıkılış dönemindeki Yeniçerilere benzetiyorum, onlar da menfaatlerine uygun davranmayan kimseyi istemezlerdi, bedava bilet verilmemiş diye daha ilk maç başlamadan yönetim istifa dediklerini bilirim ben.

   45
   1
   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    O zaman kağıt bilet vardı Ağmet abi. Şimdi kulüp nası versin bedava bilet. Artık paso lig var. Elektronik. Öttürüyon geçiyon. Ekranda resmin çıkıyo. Nal gibi.

    1
    1
    1. @Bekir yorumuna yanıt olarak

     Şimdi de pasolig kartlari6dolsun istiyorlardır kardeşim, deplasmana otobüs, ceplere harçlık vs bu kafa “biz olmasak devlet-i al-i Osman yıkılır” diyen yeniçeri kafası, bunlar kafalarinca takımı sahiplenmiş, olay cikartip6karakola düşme hatta hapse girme durumuna göre kendilerine paye veriyorlar, Bursaspor için karakola düştüm diye hava atıyorlar, aslında taraftar gruplarının hemen hepsi aynı, R.Gunay yönetimi mesela, radikal gurubu, ne dediler, başkan adayları gelsin bizimle görüşsün bakalım beğenecek miyiz, dediler. Bu da aynı şey değil mi? Yani onlar kulübün sahipleri, taraftara ve delegelere güvenmiyorlar, halk doğru karar veremez, onlar en doğru kararı verir ve halka dayatir! Sen de halk olarak onların beğendiğine razı olacaksın, kombineni formanı vs alıp maçlara gidip onlar isteyice bağırarak onlar susunca susacaksin vs vs vs

   2. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum kardeşim. Kendilerini BURSASPOR un sahibi sanıyorlar. BASLIYORUZ diye başlık atmışlar. Sanki, şimdiye kadar hiç yoklarmis gibi!

    30
 5. Bu açıklama sağlam bir başkan ve teknik ekip gelecek habercisi gibi geldi bana hadi hayırlısı inşallah eski günlerimize döneceğiz..

  29
  18
  1. @Alp16 yorumuna yanıt olarak

   Artı eksi dağılımına bakınca belli ki Recep Günay kadar teksas da istenmiyor.
   Teksas başkanın gitmesini isterken kendi neden devam ediyor?

   29
   2
 6. puhahahaaaa :)) ulan bu kaçıncı açıklama kaçıncı başlangıç sizinde hiçbir ağırlığınız yok artık hikayesiniz…

  29
  1
 7. Sağlam bir başkan herkezin destekledi herkesimden destek gelmesi lazım artık herkavga bitmesilazim Bursaspor’a tam destek vermemiz lazım hep beraber kavga yok

  20
  3
 8. Texas para toplayıp; borcu kapatıp; tahtayı açacakmış. Recep başganın yerine Selim başgan gelecekmiş. Şakamısınız la?

  15
  2
 9. Bursaspor’un sırtında sülük gibi yapışıp yıllardır hiçbir iş yapmadan geçinen kitle ne olur artık emekli olunda kurtulalım sizden eksik günleriniz varsa ,hiç bir çıkarı olmayan çıkarı yalnızca Bursasporlu olmak olan bu taraftarlar ödemeye hazırdır.

  14
  1
 10. Hiçbir zaman bedava bilet kovalamadım.Okul harçlığımdan kıstım biletimi aldım maçtan sonra yürüyerek yağmurda sırıl sıklam olarak eve gittim.Her seferinde bu sefer son dedim yine gittim büyüdüm evlendim çocuğumu eşimi götürdüm maçlara.Evde izlediklerimizde mağlup olursak ailece zehir oldu haftasonlarımız.Colugumuzun çocuğumuzun rızkından zamanından kıstık.Tesislere gittik topçu gazlamaya.Sehri mudafa var dediniz koşarak geldik.Bursaspor için dedik sen ben yok dedik geldik.Bu hallere biz bir günde gelmedik.Ben her olayı hatırlıyorum her kırılma anını.Gercek Bursasporlular takım top oynamıyor diye tepki gösterdiği zaman ana bacı küfür ettiniz milletin üstüne yurudunuz.Stadi yıkan belediye başkanına methiyeler düzdünüz.Küme düsüren adamları meşalelerle karsıladığınız.Hersey çok güzeldi siz eğleniyordunuz biz kahroluyorduk.Biz yeterince üstümüze düşeni yaptık.Sahne sizin.

  14
  2
 11. Kapatilsin direk futbol oynadiklari yok saldirganlik hep hem sehirci hem futbolcular zarardan can yakmaktan başka bisey değil bu

  12
  5
 12. Teksas ne başlaması , ne anlatıyosunuz? Sorumlulukları biliyomusunuz? Siz sorumluluklarınızı yaptığınıza inanıyomusunuz kaos yaratacağınıza önce bir taraftarı camiayı birleştirici yapıcı bir unsur taşıdınız mı? önce bir taraftarı maçlara çağırın.Tesislere gidip de futbolculara teknik heyete moral ziyaretinde bulundunuz mu? Başkan tayin eden Teksas, olay çıkaran Teksas, kaos ortamı yaratan Teksas, ceza aldıran Teksas sizin hiç suçunuz yok hep yönetim başkan, teknik heyet ve futbolcular mı? Bu genç futbolculara moral lazım desteklemek gerekir bu sene ve geçen sene hangi maçta stad doluydu.Ben Atatürk stadındaki Teksas ı istiyorum.Aklı selim insanlar olmalı.Teksas öncülük yapacaksa doğru bilinçli soğuk kanlı, fair play bir anlayış olan bir örnek davranışlar sergilenmektedir.Nerde o eski tribünler ararım Amigo Yaşar ı , amigo fiko yu …

  12
  1
 13. Ey daha saçma sapan isminde meymenet olmayan taraftar grubu.

  İlk genel kurulunuzda derneğinizin kapanışını gerçekleştirin.

  Bursaspor’a yapacağınız ilk ve son iyilik bu olsun.

  10
  1
 14. Rakipler fark atmaya doydu.
  Fark yemeye doymadılar.
  Kepazelikte sınır kalmadı.
  Bir an önce ne olacaksa olsun artık

  9
  4
 15. Önce tribünde üç İstanbul ve diğer külüplere ettiğiniz küfürlerden başlayın değişime birde teksas tribününü siyaset sokmayın. Her şeyi Bursasporu bu çıkmazdan nasıl çıkarırıza odaklanın. Fazlada dolduruşa gelmeyin. Tribün liderleride genç tarafları bu konuda bilgilendirin. Biz orta yaş grubu Batı tribünde her maç olmasada ara ara maçları seyrediyoruz. Küfür etmiyoruz ettiriyoruz.

  8
  6
 16. Teksas hiç memnun değiliz sizlerden kendinize gelin sirkelenekmisiniz aynaya mı bakacaksınız bilmiyorum herkes kendine düşen görevi yapmalı taraftar taraftarlığını , yönetici başkan kendine düşeni futbolcu ve teknik kadro herkes bilmeli görevini farkındamısınız herkes dağıldı ne yapıyoruz ne söylüyoruz? Kendi şehrimizin takımını temsil edemiyoruz artık doğduğumuz doyduğumuz şehirde eskiden bayraklar olurdu her yerde, insanlar Bursaspor forması atkısı beresiyle gezerdi şehirde şimdilerde yok bunu fırsat bilen İstanbul kulüplerinin taraftarlarının formaları bereleri atkılarıyla gezen insanlar topluluğu oluştu.Hazmetmek çok zor sinirlenmemek elde değil eskiyi arar olduk.Dağıldık yok gözüyle bitmiş olarak görüyor rakip taraftarları , birleştirici kenetlenmeliyiz eski günlerdeki gibi.Meydan boş mekanın sahibi gelmeli eski yerini almalıdır şehirde stad da bunun öncülüğü Teksas dan geçer lakin önce bir kendine gelmeli her yer yeşil beyaz olmalı.

 17. Aciklama yapmislar başlıyoruz diye sadece o . Neye başlıyorsun somut bir plan projen mi var . Sadece başlıyoruz . Sanırım 3.lige başlıyoruz demek istiyorlar

 18. ÇOK GEÇ…..KÜFÜR EDİN,SAHAYA MADDE ATIN, MORAL BOZUN,TÜM ÜLKEDE BURSASPOR U KÜÇÜK DÜĞŞÜRÜN SONRA DA BAŞLIYORUZ DEYİN… HADİ ORDAN BAŞLAMAK İSTİYORSANIZ BURSASPOR U RAHAT BIRAKIN YETER…..

 19. Hakkaten yeter artık. Futboldan soguduk . İki paralık takımların maskarasi olduk. Biseyler yapılmalı artık.

 20. Sorunların kaynağı belli.
  Yanlış yönetim
  Rant uğruna yapılan yanlış söylemler
  Çıkar uğruna seçilen yanlış yönetimler
  Torpille alt yapı oyunculugu
  Tribünlerin futbolcu ve teknik direktör belirlenmesi
  Şampiyonluktan sonra kesinlikle profesyonel yönetim olmayışı
  Kendi takiminin dışında devamlı olarak üç beş takım dışında başka takımlarla kavga edilerek ülkeye yanlış lanse edilmeler
  Yenen teknik direktörün eleştirilmesi. ( Bilinir Yalçın Kosukavak adam kazanıyordu yinede küfür yedi.)
  Medyanın patronlarını ovmeleri
  Tribün içi kavgalar
  İnsanların kulubten soğuması
  Artık maça gitmek istememeler
  Kavga dövüş küfür olayının devamlı olması
  En ufak hata yapan oyuncuya homurdanma küfür etme
  Parasına alamayan oyuncaya hakeretler
  Oyuncu dövmeler
  Bursalı iş adamlarina küfürler
  Taraftar gruplarının bölünmesi
  Tribün liderlerine güvenin azalması
  Tribünlerin bakış açılarının değişmemesi
  Zamanında sirketleşme çabalarının atılmaması
  Siyasetin istediği zaman grip cikmasi
  Yaz dur
  Çözüm
  Zaten kimse bilmediği için bu hallerdeyiz
  En kotu şey tutulan takımın taraftarının birbirine küfürle bakması
  Zaten bu bizi maalesef çoktan yok etti…

 21. Başlanacaksa önce genç futolculara destek moral verilmelidir.Camiayı birleştirici bir bütün olunmalı ve inanmalı takımı desteklenmelidir.Tribünler sadece İstanbul kulüpleri geldiğinde değil her zaman lig, rakip, sıralama gözetmeksizin maçlara gelinmelidir takımın yanında olunmalıdır.Bir tezaurat vardı iyi günde kötü günde sapına kadar biz Bursalıyız ama stad 2-4 kişi maçlara gelindi olmaz.Taraftar olarak kızıyoruz herkese lakin bizler taraftar olarak görevimizi yerine getirdik mı? Maçlara takımımızı destekleseydik en azından bir kaç maçı alırdık sahamızda.Dilerim ligin ikinci yarısında maçlara gelinir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu