Teksas’tan basın bildirisi!

10 Eylül 2010 Cuma akşamı, Bursaspor'umuzun Eskişehirspor ile Bursa’da oynayacağı maç öncesi ve sonrası, yeni açılmış olan Teksas Bursasporlular Derneği binamızın uğramış olduğu saldırılar bir çok basın-yayın organında haber olarak yer almıştır. Derneğimiz, bu güne dek bu konular hakkında sessizliğini korumuş ve bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak için olayların yatışmasını beklemiştir.

 

Derneğimizin, sorumluluğunu taşıdığı Teksas tribününün iç sorunları nedeniyle yaşanan bu olaylar, daha önce yaşanan ve tarihe karışan birçok olay gibi tarihe karışacaktır. Teksas tribünü, güçlü birlikteliği ve amaç birliği doğrultusunda bu güne dek yaşanan birçok benzeri sorunu, kendi içerisinde sonlandırmayı başarmıştır. Bu kapsam doğrultusunda, yaşanan tüm olaylara karşın Teksas Bursasporlular Derneği’nin bünyesinde bulunan hiçbir taraftar arkadaşımızın, Teksas tribününün bir kesimiyle veya diğer taraftar gruplarıyla bir sorunu bulunmamaktadır. Eskişehir maçı sonrasında yaşanan olaylarda dernek binamızda bulunan arkadaşlarımızın verdiği karşılık, saldırı amaçlı değil derneğimizi savunma amaçlıdır. Bu kapsamda, bazı basın yayın organlarının yanlış bilgilendirmesi sonucu derneğimize gelen iftiraları kesin bir dille reddediyor ve kınama gereği duyuyoruz.

 

Taraftarı olduğumuz Bursaspor Kulübü’ne Teksas tribünü tarafından verilen desteğin artması ve Teksas tribünlerinin geçmiş yıllardan bu yana yaşadığı en büyük sorun olan tek seslilik sorununun giderilmesi amaçlarının öncelikli olarak güdüldüğü dernek yapılanmamız, bu doğrultuda sürdürdüğü faaliyetlerine hız kesmeden devam edecektir. Tribünlerimizin taraftarlık mantalitesinin geliştirilmesi ve tribünlerimizde uzun zamandan bu yana gerekli olan yenilenme hareketinin başlatılarak devamlı hale getirilmesi için yürütülen çalışmalarımız da tüm yaşananlara karşın geçerliliğini korumaya devam etmektedir, mücadelemizin sürdüğü ölçüde de devam edecektir.

 

Sonuç olarak; Bursaspor taraftarı ve bu olaydan rahatsız olan herkes ile konuyu manşetlerine doğru veya yanlış biçimde taşıyan tüm medya kuruluşlarına bu sorunun giderildiğini ve Teksas Bursasporlular Derneği’mizin çalışmalarına yılmadan devam edeceğini bildirmek isteriz.

 

Teksas Bursasporlular Derneği

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu