Teksas, Maraton ve Ünitimsah’tan meşaleli kutlama

Bursaspor Kulübü'nün 58. kuruluş yıldönümü muhteşem bir organizasyon ile kutlandı.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yok böyle bir güzellik. Yok böyle bir sevda aşk ..ADI AŞK BU EZİYET İN. BURSASPOR. Bizler öleceğiz ama sen ilelebet yaşayacak sın. Sonsuza kadar yaşayacak sın. BURSASPOR um. Emeği geçen renkdaşlarım ın ellerine yüreğine sağlık . Başka diyarlardan o kadar güzel görünüyorsunuz ki . Kelimeler yetmiyor. Şimdi orada olmak vardı anasını satayım. ONURUMUZ SUN BURSASPOR. GURURUMUZ SUN YEŞİL BEYAZ . BURSASPOR SEVDALILARI.

  44
  4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   EMEĞİ GEÇEN TÜM KARDEŞLERİME SONSUZ TEŞEKKÜRLER,, İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARIMIZI BURSAMIZIN HER YERİNDE YAPARIZ ,, BURSASPOR SEVGİMİZİ OYNADIĞI LİG İLE ÖLÇMEYİZ

   21
 2. gerçekten de yaktınız, yıktınız ve takımı koskoca şampiyonu buralara kadar düşürdünüz.
  ben taraftar düşmanı falan değilim.
  ben bu taraftar için güzel şeyler yazmak için can atıyorum.

  stadımız dolmadan.
  oradan küfür kalkmadan.
  rakibi ve hakemi baskı altına almayı,
  oyuncularımızın beyinlerine ve gönüllerine girmeyi,
  onların öz güvenlerini, coşkularını, şehre ve kulübe olan aidiyetlerini arttırmayı öğrenmeden ve tüm bunları oyun sahasına yansıtmadan taraftarımız eleştirmeye devam edeceğim.

  çünkü ben tribünlerimizi kulübün gerçek sahibi olarak görüyorum. ve bu yüzden orasını çok önemsiyorum. kulübün oraya göre şekilleneceğini, orada bir düzelme olmadan kulübün kulüp olacağına inanmıyorum…

  28
  4
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Kimseye zorla takım tutturmuyoruz, kimsenin de tuttuğu takıma gayri sözüm yoktur. Bilenler bilir, geçmişte bir dünya acılar yatıyor; kaç kardeşimiz yaralandı, öldürüldü. Ben zamanında taraftarı bir takımın silahlı kuvvetleri olarak görürdüm, bize öyle anlattılar, cahildim belki biraz da deli doluydum. Bedava bilet, kombine, deplasman… dediler sorgulamadan olur dedim. Kah elimde bıçakla adam kovaladım kah dövmesinler diye formayı saklamakla uğraştım. Ben ve benim gibiler farkında olmadan birilerinin askeri, birilerinin maşası olmuşuz. Belki suçsuz, yalnız maçı izlemeye gelmiş bir insanın sırf karşı takımdan olduğu için dövmüş-bıçaklamış ya da sırf “liderimiz” hakkında ileri geri konuştu diye herkesin önünde tehdit etmişiz. Yaptıklarım matah değil hatta pişmanlık duyduğum geceler bile oldu. Zaten pişman olmasaydım evladımı bu zalim topluluğundan uzak tutmak için en ücra köşede maçı izletmezdim. Dünyanın her yerinde böyle, kimse düzeni değiştiremez.

   16
   3
   1. @Şumensko yorumuna yanıt olarak

    Ne yazık böyle bir gerçek var.
    Ama değişmez diye bir şey yok. Bazı şeylerin mutlaka değişmesi lazım. Değişmek zorunda. Böyle gitmiyor, gitmedi, gitmeyecek.

    2
    1
 3. Bu taraftara şampiyonluklar yakışır.
  Anadolu’nun lideri
  BURSASPOR…
  🇹🇷🇹🇷🇹🇷💚🐊💚🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  19
 4. Sevgili renkdaşım yazılarını sürekli takip ediyor ve okuyorum. Tüm yazılarında kusursuz bir tribün profilinden bahsediyorsun. Fakat dünyada bile bunun örnekleri çok az iken biraz abartılı bir beklenti değilmi bu? Bahsettiğin taraftar profili türkiye de hangi klüpte var? Bahsettiğin basın hangi klüpte var? Temennilerin günümüz türkiyesi ile tüm takımlar için imkansız. Süper ligde olmayışımızın sebebi yiyici başkan ve onun hurafeleri. Herkes takmış 1060 a. Pardon da o başkanlar seçildiğinde ve transferler yaparken müdahale etseydiniz o halde. Mesut mestan başkan olup bir anda ardı ardına transferler yapınca hangi taraftar mesut mestan a kötü yorum yapabildi? Çünkü hepimiz uyuduk. Tepkiyi iş işten geçtikten sonra verdiğimiz için bu haldeyiz. Bunun dışında, sürekli eleştirdiğin taraftarın bir günahı yok. Küfürse her stadta var sadece bizim stadımızda edilmiyor. Bişey oldumu herkes teksasa yükleniyor. Neden? Ali ay ın fişini çeken de yine bu tarftar grubumuz olmadı mı? Evet gec kaldık ama teksası eleştirmek yerine sizde gidip adamın kapısına dayanıp istifa et diyen grubun arasındamıydınız? Eğer değilsen eleştirmeyeceksin. Öyle yada böyle bu adamlar işini gücünü bırakıp her maça her deplasmana gidip destek veriyor. Tekrar söylüyorum bizim en büyük sorunumuz taraftar yada basın değil. Tüm camialarda sabırsızlık ve başarı beklentisi vardır. Ülkemizde bunun tersine rastlayamazsın…

  16
  1. @Ersoy 1979 yorumuna yanıt olarak

   değerli kardeşim, öncelikle seviyeli eleştirilerin için çok sağol.
   aslında bütün soru işaretlerinin cevapları var da şu an vakit çok geç ve an itibarıyla havamda değilim.

   yalnız ”kusursuz taraftar profili!” dediğin şey atla-deve değil.
   bütün mesele, 15 günde bir, 5-10 liramıza kıyıp, stada gitmek. orada da elimize, dilimize sahip çıkmak.

   bu kadar basit ve masrafsız bir fedakarlıkta bulunamayacaksak, ben Bursasporluyum! demenin ve başarı beklemenin bir mantığı yok diye düşünüyorum.

   mesela, taraftar konusunda buralarda bir şeyler yazıyorum ama böyle bir anlayışın ve değişimin, bir süreç, sportif ve kentlilik bilinci, kısaca eğitim işi olduğunu da biliyorum.

   ama 10 sene, ama 20 sene sonra ülkemizdeki taraftar profili benim hayalini kurduğum seviyeye gelecektir diye düşünüyorum.
   amacım bir kişide olsa bu konularda birilerini ikna edebilmek, acaba, dedirtip kafalarda soru işareti bırakabilmek.
   sözünü vermeyeyim ama daha sonra İnşallah diğer sorularını da cevaplamak isterim. iyi sabahlar kardeşim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu