Teksas: Kirli algı operasyonlarına…

Teksas’tan Dün, bugün, daima; #BursasporTürkiyedir başlıklı bir açıklama geldi.

Kamuoyuna,

Ülkemiz futbolunu akılla ve adaletle yönetmek için kurulmuş Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), mevcut Yönetim Kurulu’nun elinde, bu görevini icra edemez duruma gelmiştir. Sorumluluklarından bi’haber, adalet terazisi bozuk, Twitter ve medyada yaratılan algılara göre ölçüsüz kararlar alan böylesi bir kurumdan doğru ve adil kararlar çıkmasını beklemek hayalciliktir. Kulübümüze verilen 9 maçlık cezaya yapılan haklı itiraza rağmen, bu cezanın yine 7 maçta tutulmasının yegane açıklaması budur.

Oyuncuların zırhlı araçlar ile gidip-gelmek zorunda kaldığı, sahada kafasına taş ve bıçaklar dahil her türlü yabancı maddenin atıldığı, saha kenarında ısınma dahi gerçekleştiremeyip havai fişek gürültüleri altında futbol oynamak durumunda bırakıldığı, paçavraların açıldığı ve yasadışı sloganların atıldığı bir karşılaşma için 2 maçlık göstermelik bir ceza veren, sahaya yüzlerce taraftarın girdiği, tribünde ciddi yaralanmaların olduğu ve yoğun şiddet olayları nedeni ile tamamlanamayan çoğu karşılaşma için dahi 7 maçlık bir ceza kesmeyi aklının ucuna dahi getirmeyen TFF ve kurullarının, kulübümüze ve bizlere kesmeye kalktığı bu hudutsuz ve örneksiz fatura ile neyi amaçladığını biliyoruz.

Kulübümüz de, yaptığı açıklama ile, yaşatılan haksızlığı açığa vurmuştur.

Bu saatten sonra, Türk futbolunun köklü çınarı olan ve birleştirici unsur olarak yarım asırdan fazladır “Göçmen kenti” kimliğimizi temsil eden kulübümüzü, kimsenin kılına zarar gelmeyen bir maç üzerinden, öncesinde-sonrasında çok daha ciddi olayların yaşandığı karşılaşmalara verilen göstermelik cezaları kulak ardı ederek, yaratılan algılarla idam sehpasına çıkarmaya kalkanlara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir. Dimdik ayakta, dünden daha inatçı ve inançlı noktadayız. Bu kararı alanları, içlerinde yer alan ve hiç değilse adil olmasını beklediğimiz Bursalı temsilcileri de dahil kuruldukları koltuklarından edene kadar susmayacağız.

Açıkça ifade ediyoruz;
Türk futbolu, adalet sopasını birilerine mesaj vermek için kullananlara emanet edilemez.
Milletinin, karşılaşma başında okunan İstiklal Marşı’nın desibelinden anlaşılabilecek hassasiyetlerini kirli algı operasyonlarına ezdirenler, Türk futbolunu yönetemez.
İçinde eşsiz bir mozaiğin huzur içerisinde yaşadığı Bursamıza ve kentimizde yaşayan her kesimden insanı çatısı altında omuz omuza buluşturan camiamıza olur olmaz damgalar vurmaya kalkanlar ve onların emellerine alet olanlar bizimle boy ölçüşemez.

Tarih tekerrürden ibarettir.
Teksaslılar yılmaz, Bursaspor yıkılmaz.

TEKSAS

18 Yorum Onay bekleyen 5 yorum var

  1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

   Evet. Sahaya atlayıp Modriç’i dövelim, dünya çapında ses getirelim amk. Real Madrit bile bizi kınasın. Hatta, Hırvat’lar bize savaş açsın. Şanlı Türk ordusu Bosna Hersek üzerinden Hırvatistan’a çöküp, o güzelim dalmaçya sahillerini, Split’i mıpliti bunların elinden alsın ve Türkiye topraklarına katsın. Hazır elimiz değmişken Zagrep’e kadar ilerleyip onların başkentini de alırsak miss valla. Dönüşte bi de Yunan adalarını vatan toprağına katıp işi bitirelim. Bak sen işe. TFF’yi cezalandırcaz falan derken, Türkiye gene büyüdü be. Tieyytt aslanım bee.

   7
   1
 1. Yazacaklarim bu haberle ilgili degil ama yazmak ta farz oldu..bu site tamamen ırkçı ve akape yanlisi bir tutum sergiliyor..akape ( birisi devamli cehape diyip duruyor ya , ona istinaden akape diyorum) yalakaligina soyunmus haberler vs vs..bursaspor adi altinda akape propagandasi yapiliyor.bu kafalar yuzunden bursaspor ulkenin nefretini kazandi.burasi benim icin yok artik

  14
  8
  1. @Semih yorumuna yanıt olarak

   kardeşim o kadar haklısınki birileri bu siteyi uyardı sanırım kaç tane yorumum yayınlanmadı ama akp yanlısı kişilerin her türlü hakaret vari yorumları yayınlandı kızılayın çadır satışından mı nemalanıyorlar yoksa bunlara belediyede işmi veriliyor anlamadım depremlerleri bile nerdeyse chp yaptırdı diyecekler bir tutturmuşlar eski yönetimler çaldı diye tamam çaldıysalar neden yargılanmıyorlar bu ülkede hak hukuk adelet yokmu çalanın yanına kar kalıyor hadi millet diyarbakırdaki olayları görmedi haksız linç ediliyoruz diyelim peki bu ülkenin iç işleri bakanı neden çıkıp diyarbakırda da bursaspora böyle yapıldı diyemiyor veya demiyor bulmuşsunuz bir chp bende hiç sevmem ama her şeyi adamlara yüklüyorsunuz bir beşiktaş artığı amed i tanımıyorum dedi hak bayram zannettiniz amed dünkü takım mı kaç senedir var o zaman bu zat neredeydi uyan bursa uyan yeter artık kış uykusundan kalkın silkelenin her allahın günü kur karşısında bizim borcumuz yükseliyor neden bunu konuşmuyoruz daha geçenlerde kur farkından dolayı 139 milyon daha borcumuz arttı beşiktaş giresun galatasaray trabzonun adanademir başakşehir bu kulüplerin vergi borçları sıfırlanırken neden bizim borcumuz yükseliyor nedeni çok belli ama insan öpüldüğü yere kendi gidermiş

 2. Önce İbrahim Burkay, daha sonra federasyondaki Bursa temsilcileri üzerine düşen görevi yerine getirerek, derhal istifa etmeli, ardondan Hırvatistan maçında stadı doldurup, Bursaspor ve Türk bayraklarıyla gelin gibi süüsleyip 90 dakika boyunca ssdece en büyük Bursaspor ve Tff istifa tezahüratlarıyla dtadı inletmeliyiz. İstiklal marşımızı ve tezahüratlarımızı desimiz kısılıncaya kadar maç sonuna kadar hiç bir taşkınlığa fırsst verneden bu Pkk sevicisi bölücülere gerekli dersi vererek, unutamıyacakları birders vermek için haydi tüm Bursa ve Bursaspor ayağına gelen bu fırsatı lehine çevirip, hem Türkiyeye örnek olalım. Hemde bunlara unutamıyacakları bir ders verelim.

  9
  1
 3. Arkadaşlar ben cahilim anlamıyorum. Sell baskıni yardım orman yangını yardım Korona yardım deprem yardım bursaspor başkanı yardım bu ülke yardımla yönetilicekse neden bu kadar vergi ödüyoruz. Yada deprem vergisi ne için aydınlatın beni

  7
  5
 4. Rabbime dua ediyorum yakın zamanda herangi bir maçta süper lig, TFF 1.lig yada A.S.F. maçında yaşanır bak algı operasyonu nasıl yapılır görecez ama TFF denen şahsiyetsizler 2 maç verip 1 e düşürürler

  5
  1
 5. Ulan yüzsüzler istifa etsenize tff nin kurullarından,, haysiyetsizler,, şehrinizin namusunu koruyun.,,ulan yedi cettinize yetecek para kazandınız bu şerefli onurlu bursamızdan aç sırtlan sürüsü akp nin atanmış uşakları,, tiksindik bıktık sizleri görmek ten.. Admin snde yayınlamazsan ay nısını snde kabul et.

  5
  1
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   bende seni akıllı biri zanneder dim ama yanılmışım bu ülkede depremden 44 . 45 bin kişi hayatını kaybetti 100 binin üzerinde insan yaralı kurtuldu kim istifa etti kendini japonya veya herhangi bir avrupa ülkesindemi yaşıyor zannediyorsun bizim ülkede atamayla veya ricayla bir yerlere gelenlere emaye kaplıyorlar onlara hiç bir şekilde teflon tava gibi bir şey yapışmıyor farkında değilmisin istifa türkçeden kalkalı çok oldu

 6. Her zaman aynı fikirdeydim, halâ aynı fikirdeyim. Bursaspor düşmanları çok. Bunu defahaten açık seçik gördüm. Buda diğerlerine eklendi. Ama yağma yok, vazgeçmek yok. Bu ülkede en fazla kaliteli yerli futbolcu yetiştiren, köklü başka bir başka camia yok. Mücadelemizi saygın ve güzel bir çerçevede vererek bu camia yı layık olduğu yere çıkarmalıyız.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu