Teksas “İlk ve son kez uyarıyoruz!”

Teksas Grubu resmi sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı.

Teksas Grubu‘nun paylaşımı şöyle;

Değerli taraftarlarımız,

Evimizde oynadığımız son iki karşılaşmanın ardından, Bursaray (metro) seferlerinde oluşan bazı olumsuz görüntüler tarafımıza ulaşmıştır.

İlgili olaylara sebebiyet veren ve oldukça genç yaşta olduğu gözlemlenen bu kişileri bu hususta ilk ve son kez uyarıyor, bir daha Bursasporluları utandıracak bu ve benzeri hareketlerde bulunmaları halinde gereken müdahalenin bizzat tarafımızdan yapılacağını açıkça ifade ediyoruz.

Bunun yanı sıra, son karşılaşmalarda, Batı Alt Tribünü’nden gereksiz yere sahaya atılan ve kulübümüze maddi olarak ciddi zararlar veren yabancı maddeler ile alakalı da herkesi gerekli hassasiyeti göstermeye çağırıyoruz.

TEKSAS

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. geçen hafta batı tribününde 100. bloktaydım. yıllardır maça giderim ilk defa çocuğumuda aldım maça götürdüm dedim rahat maç izleyelim diye. yemin ediyorum 5 yerde kavga çıktı. oraya gelenlerin tek derdi rakip takıma salça olmak. abi o tribünün adı sosyeteydi . ben o tribünde sabote edildiğimizi düşünüyorum. gelenler Bursasporlu olamaz

  97
  3
  1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   bugüne kadar teksası en çok eleştiren biri olarak bu kez sezarın hakkı sezara.
   teksas düzeldikçe zaman içinde toplumun onlara bakış açısı da pozitif anlamda değişecektir.

   10
   2
 2. Bu uyarıları Teksas’ın yapması güzel. Ancak bu eylemleri yapan kişilerin (özellikle metro olaylarında) görüntüleri mevcut.
  Bu kişiler gerekli caydırıcı cezalar verilmedikçe. Maalesef daha çok görürüz bu görüntüleri.

  60
  2
  1. @eskilerden yorumuna yanıt olarak

   Rezalet görüntüler metroya zarar verme ,sigara icme gürültü saygısızlık üstünü cikarmis bisekilde yazik bu taraftar bursaspora ancak dusman ve beddua kazandirir

   11
  2. @eskilerden yorumuna yanıt olarak

   Birde mahalle içinde o içki içen kişilerde uyarsanız insanlar devamlı bize bedduva ediyorlar çoluk çocuğun içinde içip içip duvar kenarına işemek ne demek hiç yakisiyormu senin evinin önünde yapsalar

   14
   2
  3. @eskilerden yorumuna yanıt olarak

   Birde bu girişimi deplasman yollarında verilen mola yerlerinde feribotlarda yaşanan terbiyesizlik karşısındada müdahale etmenizi isteriz

   44
   2
 3. Bu batı tribününe giren sahaya atmadık yabancı madde bırakmıyan coğunlukta bizim yedek külübesinin arkasındaki bulunan sözde kendilerini taraftar zanneden çoluk çoçuk bunları batı tribününe kim alıyor bunların bilet alacak paraları bile yoktur.

  47
  2
  1. @CEBELLİ 1963 yorumuna yanıt olarak

   1963 tribünü ve Batı alt tribününe her maç nasıl girdiği belli olmayan, tek amacı sahaya yabancı madde atmak olan pek çok tip var.Kulübün sağa sola rastgele dağıttığı biletlerde daha dikktali olması gerekiyor. Senin bedava dağıttığın bilet her maç ceza olarak geri dönüyor.Bunların biletlerin parasını verip de girmesi imkansız.

   26
   2
 4. “gereken müdahalenin bizzat tarafımızdan yapılacağını”
  abicim siz polis misiniz, jandarma mısınız ? sen kimsin, neye müdahale ediyorsun ?

  33
  18
 5. bizzat kendimiz cezayı keseceğiz derken eşkiya mısınız kardeşim siz ceza kesmek size mi kaldı bu ülkede emniyet güçleri yok mu, lafa bak ya birde açıklama yapıp hoş görünme derdindesiniz sizin yaptıklarınızı yıllardır bizde biliyoruz neye kime ceza kesiyorsunuz polismisiniz siz ?

  20
  10
 6. Bravo Teksas işte böyle olmalı.Siz şiddete,serseriliğe teşvik edici değil yasaklayıcı olmalısınız.Başımıza ne geldiyse bilinçsiz taraftardan geldi zaten.Böyle tipler yüzünden sokaktaki insanlar Bursaspor’dan nefret etmeey başladı.

  15
  1
 7. 1963 tribünü ve Batı alt tribününe her maç nasıl girdiği belli olmayan, tek amacı sahaya yabancı madde atmak olan pek çok tip var.Kulübün sağa sola rastgele dağıttığı biletlerde daha dikktali olması gerekiyor. Senin bedava dağıttığın bilet her maç ceza olarak katbekat geri dönüyor.Bunların biletlerin parasını verip de girmesi imkansız.

  11
  1
 8. İnsan gibi davranan genç arkadaşlarımı ayrı tutuyorum fakat bu uyarının gerçekten yıllar öncesinden beri yapılması gerekiyordu. Ayrıca bunun doğu tribünü, batı tribünü yok arkadaşlar herkes biraz kendine çeki düzen vermeli. Bu genç arkadaşlar bitirim bitirim hareketleriyle dışarıdan veya tribünlerdeki abi dedikleri insanlardan takdir aldıklarını falan mı sanıyorlar acaba? Yahu tarsus maçında maraton üstteyim çocuk 17-18 yaşında çıkarmış atleti falan çıplak çıplak çığlık atıyor, maç başlamadan vura vura davulu patlatıyor, ve maç ortasında birbirlerine tekme tokat giriyorlar. Eşkiya mısınız aslanım siz ya? Yahu son süperlig sezonunda kadıköye deplasmana gidiyorum adam tribüne esrar sokmuş önümde fosur fosur içiyor. Napıyorsun abicim sen ya? Özellikle bu çocuklara ve tribünlerin geneline taraftar grupları düzenli olarak bildiri yapmalı ve tribünlerimize geciken medeniyet biraz olsun gelmeli artık. Sebepsizce vurarak, kırarak, çığlık atarak, torpil patlatarak ancak kendinize ve kulübe zarar verirsiniz diğer taraftar gruplarından da kimse bu kabalıklarınızdan dolayı sizi sallamaz.

  4
  1
 9. Maç saat içkili insan sokmasınlar trafige çıkıyorsun alkol kontrolu yapılıyor bir kere yap alkolluyse hem ceza hemde maça sokma tribün şeker gibi olmuyormu xcihazı yeter alkol yok maç saati dikkardırım Mahallesi’nde bi dolaş çiçek pasajı Arap sükrü olmuş stad yanları

 10. Şunu ısrarla söyleyeyim nasıl takım kalitesi yerlerde ise seyirci kalitesi de öyle çoluk çocuktan seyirci olmaz 3 kuruşluk eleman maça gelip tezahürat yapıyor ki küfür tezahürat sayilirsa tribün lideri denen arkadaşlar bunları ifşa etsin ve yüz tanıma sistemi ile aldırmayın sahaya her takıma küfür düşman kazanılmış bir maçtır seni yenen takıma hesap sorma yenildiğinde kendi takımına hesap sor çoluk çocuktan ne bekleyeceksin adam sırf alkışlamak için cenk şahini alıyor 1 dakika sonra 10 kişi kalmış takım beraberliği alıyor senden hocayı sorgula kaleciyi sorgula ana avrat küfreden taraftar arkadaşını sorgula levent kızıla küfrettiğin için adam gelmiyor senin takımın küme düştü kimse sahiplenmiyor Banaz geliyor sahip çıkıyor küfür yiyor neden berat altindisi neden hasan ayaroglunu neden Tahsin tam denen adamı yargilamiyorsun neden kırmızı kart karşı takım için avantajdır ama biz 9 kişi kalan tuzlaya yenildik boluyu yenemedik 9 kişi kalmışken sırf 1 galibiyet yüzünden küme düştük akıllı olun cahillik üzerinize sinmiş kurtulun yoksa gidebileceğini bir stadyum dahi kalmayacak.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu