Teksas camiayı iftarda buluşturdu

Teksaslı Bursasporlular Derneği’nin Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda düzenlediği ve 1.100 taraftarın katıldığı geleneksel iftar yemeği gerçekleştirildi.

Düzenlenen organizasyona Bursaspor Kulübü Başkanı Sinan Bür ile yönetim kurulu katılırken Bursaspor Basketbol Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin, İdari Menajer Erkan Sağlık, Başantrenör Serhan Kavut da iftar organizasyonunda yer aldı.

Sinan Bür: Görevimize devam etmek istiyoruz

Bursaspor Kulübü Başkanı Sinan Bür, 18-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul öncesinde göreve devam etmek istediklerini söyledi.

Başkan Bür şunları dile getirdi:

“Geleneksel iftar programınıza katılmaktan ben ve arkadaşlarım çok mutlu olduk. Bursaspor taraftarlarının bu zor günde bile bir araya gelmesi bizi mutlu etti. Yönetime geldiğimiz günden beri fair-play çerçevesinde takımı desteklediniz. Çocuklarımıza hep olumlu şeyler söylediniz. Bunun bundan sonrasında da devam etmesini istiyoruz.

İnşallah bu üzücü tabloyu en kısa zamanda, en hızlı ve Bursaspor’a layık şekilde sergilemek istiyoruz. Biz görevimize devam etmek istiyoruz. Tabii Bursaspor’un sorunları çok.”

Dernek Başkanı Ertuğ Toker ise şöyle konuştu;

Evet, değerli misafirlerimiz, hepiniz geleneksel iftar organizasyonumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Teksaslı Bursasporlular Derneği Başkanı olarak, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Bugün bizleri kırmayarak aramızda olan Kulüp başkanımız, yöneticilerimiz, basketbol şubemizden Sezer Başkan ve yöneticilerimiz, Divan Başkanımız, futbolcularımız ve basketbolcularımız da bizimleler.. Sizler de hoş geldiniz. Her birinize sevgilerimizi iletiyoruz.

Öncelikle Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları kabul etsin diyorum.

Lafı çok uzatmıycam.

Kulüp olarak son yıllarda oldukça zor bir süreçten geçiyoruz. Seneler içinde birçok tatsız şey yaşadık. Kaosa ve üzüntüye bağışıklık kazandık desek yeridir.

Biz taraftarlar, biz Teksaslılar, Bursaspor’dan gelen her derde razıyız. Bu şanlı armanın her çilesini çekmeye hazırız. Ama artık Bursasporumuz düşürüldüğü bu durumdan çıksın, camiamızın ve şehrimizin yüzü artık yeniden gülsün istiyoruz.

Tüm derdimiz bu.

Öz eleştiriyse öz eleştiri… Buna hazır olduğumuzu hep ifade ettik. Defalarca kez, tribün olarak seneler içinde hatalı veya zamansız kararlar, tepkiler vermiş olabileceğimizi kabul ettik.

Belki kendimizi tam manası ile ifade edemedik ama bu konuda samimi olduğumuzun bilinmesini isterim.

Kimse endişe etmesin;
Geçmişten çıkardığımız önemli dersler var.

Odaklandığımız konu da tek;
Bursaspor’umuzun geleceği.

Bugünkü gibi birlik ve beraberlik içinde, samimiyetle güzel yarınlara yürümek istiyoruz.

“Ben de varım” diyen kim varsa bizdendir.

Geçmişi unutmıycaz, ama geçmişe takılı da kalmıycaz.

Kentimizin tümünün desteğini arkasına alabilecek, güvenilir, güçlü ve işini bilen bir yapı ile, sağlam adımlarla, yeniden hak ettiğimiz yere dönmek istiyoruz.

Kentimizi yönetenlerden ve şehrimizin iş dünyasından kulübümüze omuz vermelerini bekliyoruz.

Biz, bu yolda, olmamız gerektiği gibi yalnızca destekçi olarak konumlanıcaz. Koruycaz, kollıycaz. Bizim işimiz bu.
Bursaspor için bu kent bir masa etrafında toplanırsa, biz sadece o masaya oturanları alkışlayan el olucaz. Ne masada olmak gibi bir derdimiz var, ne de başka bir niyetimiz. Bunu herkes bugünden bilsin.

O yakınım görev alsın, bu bizden içerde olsun dönemi bitti. Biz, bu konuda çok netiz.

Bunların, bu kent ve bu camia için zor işler olmadığını da biliyoruz. Geçmişte böyle başarılı olduk, evelallah yine oluruz.

Bugün, bu sofra, köklü kulübümüz için açmamız gereken bu beyaz ve temiz sayfanın ilk adımlarından biri olsun inşallah.

Son olarak;

Aslında buradaki herkes zaten biliyor ama, biz yine de söylemiş olalım. Bursaspor her zora düştüğünde sevinenler de tekrar duysunlar:

Sevdanın ligi falan olmaz kardeşim.
Ne yaşanırsa yaşansın, kim ne söylerse söylesin;
İnadına Bursaspor, inadına Teksas demeye devam edeceğiz.

Bu şehir ve bu camia bu sınavı daha önce başarı ile verdi, yine verecek kimse merak etmesin.

Yiğit düştüğü yerden kalkacak.

Tekrar katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

16 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

 1. Eskiden Bursaspor küme düştüğün de veya son hafta ligde kalindigin de futbolcular tekme tokat dayak yer şehir yanardı . Şimdi küme düşüyoruz düğün evine çeviriyoruz . Teksas in tam çorbacı olduğu şu fotoğraf ile çok net belli oluyor .

  22
  14
 2. ALLAH kabul etsin, belki camia olarak zor günler yaşıyoruz ama inşallah geri döneceğiz 🐊🤍💚🇳🇬

  9
  2
 3. Medicabil hastanesi ortopedi uzmanı
  Dr. ilker Şahin diye bir zat
  Bursaspor’un düşmesiyle ilgili Twittera
  “BETER OLUN KAPANDIĞINIZ GÜNLERİ GÖRMEK DİLEĞİYLE” diye bir paylaşım yapmış.

  5
  6
 4. iftar organizasyonunun kaynağı nerden?
  maçlara bu kadar biletli taraftar gelmiyor.
  bi de yönetimin çok fazla üzgün hali yok gibi.

  1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

   şöyle haberlere inanıyorsunuz ya ne kadar safsınız . 1.ligde ki takımla birleştik diyelim ismimiz ne olacak ?

 5. Teksas iftar yemeği yemiş Allah kabul etsin ancak aslında bursaspor u yediler yıllarca destek adı altında köstek oldular.öz eleştiriye açığız diyorlar,bursaspor un bu günlere gelmesinde yüzde 50 sorumlulugunuz var.

 6. takım küme düşmüş başkan devam edicez diyor
  elinde fırsat vardı “düşürmücez” de dedin
  istifa etmiyorsun seçime az kaldı tamam devam edicez ne demek
  ortada bir rezillik varsa insan utanır sıkılır ortaya çıkmaz
  paranız yok gördük projeniz de yok bu inat ne
  neyi başardınız devam ediyorsunuz
  bir özür dileme bile yok

 7. Afiyet olsun takım küme düşmüş kim umurunda resimden belli yoneticiler gülüyor ayıp ayıp yönetim Teksas Bursaspor’un helvasını yemisler

 8. Çocukluğum Teksas tribününde geçti.Hiçbir gruba bağlı değildim.Her maça para biriktirip kendi paramla bilet alıp girdim.Teksasa bilet bulucam diye okula gitmedik ise gitmedik geceden bilet kuyruğuna girdik.Menfaatsiz geldik ses tellerimiz kısılırcasına susuz kalırcasına bağırdık.O zamanlar çocuktuk bazı şeyleri anlamamışız.Bu tribün 3 sene gol kralı olan Okan Yılmaz’a küfür etti çocuktuk biz de tempo tuttuk.İbrahim yazıcıya Ertuğrul sağlama küfür etti anlamadık.Stadı yikicam diyen belediye başkanına tepki gösterenlere ana bacı küfür ettiler saldırdılar.Küme düşüren başkanları meşalelerle karşıladılar.Biraz büyüdük gözümüz açıldı.Son zamanlarda bakın takıma gram faydası desteği olmamıştır o yüzden 10 yıldır girmem o tribüne.Cok insanı tribünden soğuttular yaptıklarının farkındalar her açıklamalarında hatalarımızdan ders çıkarcaz falan diyorlar ama iş işten geçti.O yüzden artık kale arkası değil maraton alt doluyor tribünde.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu