Teksas “Bursa’yı gözden çıkaranlar…”

Bursasporlu taraftarlar bayram buluşmasında bir araya geldi. Pınarbaşı şehitliğinde gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından dua eden yeşil-beyazlı taraftarlar daha sonra Pınarbaşı parkında basın açıklaması yaptı.

Teksas’ın basın açıklaması şöyle;

Değerli arkadaşlar, değerli basın mensupları,

Öncelikle buradaki herkese teşekkürler. Tüm Türkiye‘nin ve İslam aleminin Kurban Bayramı tekrar mübarek olsun, hayırlara vesile olsun.

Gönül ister ki, bayramlar ulusumuzu daha çok birleştirsin. Gönül ister ki ayrışmadan uzak bayramlar yaşayalım ama ne yazık ki bu bazen mümkün olmuyor. Birileri, yaptıklarıyla bize bayramlık ağzımızı açtırıyorlar.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği kafa kafaya vermişler, koronavirüs salgını sebebiyle ligden düşmeyi kaldırmışlar.

Onlara günlerdir tek bir soru soruyoruz ama hala yanıt alabilmiş değiliz. Belki içlerinden aklı başında yanıt verebilecek biri çıkar diye burada tekrar soralım.

Küme düşme rekabeti salgından etkilendi de, lige çıkma yarışı etkilenmedi mi?

Hadi bu karar bir yanlışlıkla alındı, ama bununla da bitmiyor ne yazık ki.

Neymiş, Adana Demirspor play off finalinde penaltılarla elenmiş, onlar da salgından etkilenmiş, onlar da lige alınıp Süper Lig 22 takıma çıkmalıymış.

Dünden beri kulak tırmalayan popçusundan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen dizi oyuncusuna sosyal medyada bunun için uğraşıyorlar. Türk futbolu, birilerinin lobisine ve parayla attırdığı tweetlere göre şekillenecekse kapatın dükkanı gidin. Böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına?

Salgın sebebi ile ligler zamanında tescil edilseydi, Bursaspor bugün Süper Lig‘deydi. Liglere devam edildi, maçlar oynandı, puan tabloları şekillendi. Şimdi maçlar yok sayılıp, birilerinin gazı ile düşme kaldırılıyor, birilerine imtiyaz için çabalanıyor. Ama Bursaspor‘a, Akhisar‘a gelince yok. Biz salgından etkilenmedik galiba rüya görüyoruz aylardır. Türkiye böyle işbilmezlik, Türk futbolu böyle çifte standart görmedi.

Osmanlı puan silme cezası aldı düştü, düşme kaldırılınca bu cezanın bir anlamı kalmadı. Eskişehir puan silme cezası aldı düştü, bunun da anlamı kalmadı. Ama biz puan silme cezası yüzünden lige çıkamadık. Bunun da hesabını veren yok. Suçumuz tepeye oynamaktı herhalde. Tümüyle bir komedi..

Ama bu saçmalığa imza atanların unuttukları bir şey var aslında biz de bunu hatırlatmak için buradayız. Herkes bilsin ki, o lobiler, o ağalıklar Bursa’ya bize sökmez. Ya Bursaspor da hakkıyla Süper Lig‘e alınacak, ya da lig normal haliyle devam edecek. Bundan ötesi, Türkiye ekonomisinin ihracat yükünü sırtlayan işçi kenti Bursa’nın ve vatanperver Bursa halkının yok sayılması olur ki, bunun, bu sürecin tüm muhatapları için öngörülebilir sonuçları olacaktır.

Son kez söylüyoruz ve sabırla çağrıda bulunuyoruz; bu hukuksuzluğa derhal son verin. Türk futbolunu katledenler, Türk futboluna asla iyileşmeyecek bir yara daha açmadan gerekeni yapın. Bu ülke insanının, bir de futbol üzerinden daha fazla ayrışma lüksü yoktur.

Bursa’yı gözden çıkaranlar da, gözden düştüklerinde ah vah etmeyecekler.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vay be üç senedir susanlar konuşmuşlar hak aramaya çalışıyorlar,,,,, geçti düğün bitti kına ne lazım neredeydiniz üç senedir

  146
  14
  1. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Heyy koca çınar bir sağa bir sola yalpalıyor. .Nerede klübe 1. Milyon 2.Milyon verenler. . Şimdi niye susuyorsunuz. .. Hadi şimdi çıkıp bir şeyler söyleyin. .. NİYE SUSUYORSUNUZ. … HANİ NEREDESİNİZ. ..????

  2. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Bunların hiçbirini şahsen tanımam etmem, fakat Bursaspor, u 30 yıldır iyi takip ederim, benim görüşüm, Selim Kurtulan hariç, onu ayrı tutuyorum. Bu konuşan arkadaş ve yanındakilerin samimiyetine inanmıyorum.

   15
   4
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Bütün Tirübüncü kongre üyelerine diyorumki!! Rahmetli İbrahim Yazıcı, nın ölümünden sonraki ilk kongrede, Hayri Yazıcı, ya karşı, Recep Altepe, nin adayı, Erkan Köristan, ı destekleyip, sayın Hayri Yazıcı, ya fener, li başkan istemiyoruz diye tezahürat yaparak, Bursaspor, a siyaseti bulaştıran çorbacılar parmak kaldırsın. Bu kişilerin birazcık onuru, gururu, şeref ve haysiyeti var ise, Bursaspor, dan uzak dursunlar. Ama ogün, Hayri Yazıcı listesi, Erkan Köristan, a kaybedince, ben bugünleri göreceğimiz o kara gün hissetmiştim. Eğer Ogün Hayri Yazıcı kazanmış olsaydı, kulübe siyaset girmeyecek, biz belkide 2.3.4. Şampiyon lukları yaşayacaktık. Şimdi arkadaşlar çıkmış açıklama yapıyorlar yazık!!!

    20
    3
    1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

     Hepsi kafasını kuma soktu kardeş hepsi deniz bitti artık.akıllarına yeni geldi Bursaspor. Altepeye dışarı diye bağıranlara ana bacı küfür ediyorlardı gerçekten Bursasporlular bugünleri gördü ama dediğin gibi herkes çorbasındaydı.Milleti böldüler trübüne küstürdüler şimdi birlik beraberlik falan fişman.

     10
     2
  3. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Siyasete bu kadar battıktan sonra hiçbir şey düzelmez. Ayrıca bakin görün seçim zamanı da bisey olmaz çünkü Deve-Diken-İnsan olayı yürurlüğe girer

   16
   3
   1. @Yeşil inciler yorumuna yanıt olarak

    bursasporu bitiren siyaset değil, Bizans ve cehalet.
    nedenlerini eğitimim el verdiği, dilimin döndüğü ölçüde 2 gün önceki mesut mestan ile ilgili BAYRAM BİZE MEZAR OLDU ve ağırlıklı olarak da KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİZ haberlerine yaptığım yorumlarla açıklamaya çalıştım.

  4. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Sayın Teksas üyeleri! Şikayetinizi diğer çorbacı gruplar olan radikal,unitimsah,maraton,supporsters ile birlikte çorba kapınız olan akp ve Belediyesi’nin başkanı olan Sayın Alınır Aktaş’a yapabilirsiniz.

   93
   12
   1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

    Bence bunlar kulübü bu durumlara düşüren, futbolu pek bilmeyen skora odaklı sabırsız bir taraftar gurubu.
    Kusura bakma ama sana hak vermem için
    şu iki soruma cevap vermen lazım.
    1- akp ya da belediye fark etmez, kulübün yerlerde sürünmesini istesin?
    2- akp ya da belediye fark etmez, kulübün yerlerde sürünmesinin adamlara ne gibi siyasi getirisi var?
    Bence teşhisin yanlış. Hal böyle olunca tedavisi de yanlış oluyor.
    Valla ben bu sitedeki hakim görüşü az çok biliyorum. Eksilere boğulacağımı da. siz nasıl yorumlarsanız yorumlayın ama benim tek derdim Bursaspor..

    12
    14
    1. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

     yukarıda maddeleri yazmışsınız ben söyliyeyim erkan körüstan bir zamanlar bursaspora başkanlık yaptı ve giderken 600 bintl alacağı vardı külüpten o günün baskısıyla parasını öteledi ibrahim yazıcıdan sonra olaya cavit cağlar ve recep altepenin ve divan kurulunun icazetiyle erkanı başkan yaptılar erkan efendide faiziyle carparak alacağını tahsil etti receb bölük başıda olayları bildiği için oda başkanlığa adaylığını koydu ve yaptığı içraaatlar ortada her transferden cebine 10 bin dolar koysa 23 futbolcu satışı ve yeni transferleri var otlama 300 bin auroo gibi bir para sağında ki solundaki derken 1 milyon civarı para cebe indi herkes bursaspordan nemalandı ve son olarak ali ay denilen şahıs farkındaysanız hep kendi cebinden para verimuş ayakları yaptı ı ama sular cekilince her şey ortaya cıktı ne maaşlar ödenmiş ne futbolcu taksitleri ne elektrik nede su paraları otobüsümüze kadar icra geldi recep altepe içazetle belediye başkanlığını bıraktı götürdüğü para bursada herkes tarfından biliniyo ortala 500 milyon gibi bir rakam eh ali ayda yönetimdeyken şu kadar para verdim dedi yani 105 milyon tl gerci tahsil edemiyo zaten o kadar para vermedi ama ne alırsam kar hesabı yapıyo bursasporun ceklerini bile kendi adına yazmış fazla yazmama gerek yok neden bursaspora siyaset bulaşmasın dediğimiz kısa bir özeti yapılanları hep halı altına süpürüyolar dava acan yok hesap soran yok

     1. @isyan yorumuna yanıt olarak

      Sevgili isyan anlattıkların bir sonuç.
      Ben burada nedenleri yazıyorum.
      Bizde bir söz vardır.
      BANA ARKADAŞINI GÖSTER, SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM.
      buradan hareketle ben de demeye çalışıyorum ki,
      BANA MEDYA VE TARAFTARINI GÖSTER SANA KULÜBÜNÜN DURUMUNU SÖYLEYEYİM.

    2. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

     Sanırım 1. Maddede neden surunmesini istesin demek istediniz.
     1. Maddeye cevabım : Hiçbir zaman surunmesini istediklerini iddia etmedim.Ancak onların ellerini attıklari Bursaspor’u bu hale getirdiklerini söyledim.

     2. Maddeye cevabım : 1. Maddede de belirttiğim üzere surunmesini istediklerini hiçbir zaman iddia etmediğim icin, onlara da bir faydası olacağını düşünmüyorum.

     4
     4
     1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

      Sevgili hocam, yorumlardan sanki bütün olumsuzlukların sorumlusu iktidar ve belediye imiş gibi bir algı ortaya çıkıyor.
      Oysa asıl sebep,
      Öncelikle camianın olaylara ön yargılı yaklaşımı.
      Daha sonra da bir kulübü kulüp yapan “”yönetim + medya + taraftar””dan oluşan bu üçlü sac ayağının hiçbir ayağının yere sağlam oturmamasıdır.
      Ne yazık ki bir üçlü bizde olduğu gibi,
      Ancak bu kadar uyumsuz.
      Bu kadar futbola uzak.
      Ve ancak bu kadar futbol ortamını kaldırma konusunda başarılı! olabilir.

  5. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Vay be!!!
   Kaç gündür soru soruyorlar cevap alamıyorlarmış???
   Ya biz ne yapalım?
   Tam 10 yıldır,
   1- rahmetli başkana kimler ültimatomlar verdi. İstifaya davet etti. Tribünleri boşalttı?
   2- Ertuğrul sağlam ve onlarca futbolcuyu kimler sahada ağlattı?
   3- kimler otobüs çevirip kaptanlarını dövdü?
   4- “”ne varmış bunda. Fener taraftarı da rüştüyü dövmüştü””yü kimler demişti?
   5- şenol güneşin o ilklerin ve enlerin muhteşem takımını paso ligi protesto ediyoruz bahanesi ile tribünleri kimler terk etti?
   6- futbolcusunu kazma-kürek benzetmesi.
   Şamili alana bilmem kim bedava diyerek futbola ve kulübe kimler küstürdünün cevabını hala alamadık…

   112
   6
 2. Hadi bakalım ısrarla savunduğunuz siyasi partiniz destek olacak mı? Eski stad yıkıldı ses çıkmadı, stadın yerine millet bahçesi yapılırken hatıra tribünü kalıcak dendi lafta kaldı. Yeni stad yıllardır bitmedi kimsenin sesi çıkmadı. Kalıcı gelir otopark elimizden alındı gıkınızı çıkartamadınız. Belediye başkanı şampiyonlupumuz için adeta şike yapıldı açıklamasında bulundu sesinizi çıkartamadınız ve şimdi kalkmış BURSASPORu savunmasını mı bekliyosunuz siyasilerinizin? Siyasileriniz sizi bizi BURSASPORu hiçe sayıyor nasıl olsa cepte diyip umursamıyor ama siz hala kalkmış ne ümitler besliyorsunuz. Gözünüzü açın artık. Gerekli cevabı gerekli tepkiyi verin ki BURSASPORun ve Bursanın gücünü anlayıp korksunlar. Siyaset Bursaspora değil Bursaspora gönül verenler siyasete yön versin artık.

  124
  17
  1. @Taraftar93 yorumuna yanıt olarak

   kardeşim hiç yorma kendini anlatamassın anlamazlar saman alevi bunlar unuturlar giderler ver çorbalarını yemin ediyorum beşiktaşıda adanademiride desteklerler bunlar

   18
   4
 3. Bursa yı takmazlar tabii normal….Adam Bursa da doğmuş dedesinin memleketini kabul eder biz Avrupa da yaşayanlar gayet iyi biliyoruz nerelesin dediğin zaman babası bile Bursa da doğmuş olsa Bursa lıyım
  demez 40 yıl ekmeğini ye se de demez…Biz de tutar bunları başımıza milletvekili ya da Belediye başkanı seçeriz adam kendini zaten Bursa lı hissetmediği için ne Bursa umurundadır ne de Bursaspor hatta bunların % 99,9 u İstanbul takımlarını tutar bırak Bursaspor’u savunmayı yok etmek için uğraşır
  ve yok ederler…
  Amaç belli Bursaspor un şampiyonluk kupası bir yerlerine battı…çıkarmaya çalışıyorlar…
  Nihat Özdemir de de ne kin varmış hayret doğrusu!

  20
 4. Akp siyaseti
  hangi işi iyi ve doğru yaptı da Bursaspor’u bunların eline teslim ettiniz ??
  10 yıldır nereden nereye.
  2010 şampiyon takım siyaset yoktu takımda.
  2020 2 lig ve futbol adına hiçbirşey yok.
  Yönetim yok siyaset var.
  Başkan yok siyaset var.
  Taraftar var ama siyasetin çorbacıları.
  Önce çorba parasına muhtaç et
  Sonrada bi çorbaya istediğini yaptır.
  Sistemleri hep aynı.
  Bursasporuda taraftarınıda böyle yediler
  👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻

  19
  7
  1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   aynen doğru yazmışsın kardeş rahmetli şampiyon başkanımız siyaseti bursaspora sokmadığı için içeriye atıldı yandaş olmak istemediği için camur atıldı adam kendine yapılanları hazmediği için kalbi dayanmadı bunları görmek için cok büyük zekaya gerek yok biraz aklı başında biri bunları cok rahat görür ama ne yazıkki bursalılar ve bursasporlular göremiyo göremezlerde cünkü corba kasesinin dibine bakıyolar acaba corba biterse yine verirlermi diye

   3
   1
  1. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Bazı siyasi köpekler eksilesede biz Bursaspor’un bütünlüğü için güzel açıklama diyorum admin dahil sitenin bütünü akp düşmanı biz Bursaspor için buradayız başka yerde havlayin…..Bursaspor sen çok yaşa .

   1
   29
   1. @Bursa sokaklari yorumuna yanıt olarak

    ne güzel yazmışsın bursasporun bütünlüğü için burdayız diye acaba bütünlüğü derken neyi kastteddin bütünlükmü kaldı bursada türkiyede her şeyi ayrıştıran bir zihniyet bütünlüğü yerle bir olmuş bursaspor kukla başkanlar corbacı taraftar sonra millete siyasi köpek dersin görüpte bildiklerini yazmayan söylemeyen dilsiz şeytandır bursaspor ölmüş bitmiş koskoca türkiyenin değerleri yerle bir olmuş koskoca şampiyon cınar devrilmiş cıkmışsın sen bursaspor cok yaşa gercekten cok komiksin yada zeka seviyen düşük 57 senelik cınarın dibini oymuşlar recep altepe erken körüstan recep bölük başı ali ay bak bakalım nerden icazet alıyolar eğer siyasi köpek arıyosan bunlara gideceksin dolara paraya tapan bu köpeklerin yanında yer alacaksın koyun gibi sessiz sessiz oturacaksın

 5. Siyasilerin bu hale getirdiği bursaspor u kurtarmak için , yine siyasilerin menfaatlerine âlet etmek.
  Bizden ne köy olur ne de kasaba.
  Güya sisteme statükoya karşı cikan bas kaldıran bir yapıya sahibiz.
  Şu siyasiler kadar kan emici bir guruh yok

  12
  1
 6. ben burasporun içazetle süper lige alındığını gördüğüm an benim bursaporluluğum bitmiştir ben yıllarca sahada kazanan takımı destekledim ben tertemiz şampiyonun taraftarıyım bu yaşıma kadarda haram nedir bilmedim allahta göstermesin yok neymiş hakkımız yenmişmiş hakkımızı yedirenler kim koskoca 10 yıl sömürdüler ve sömürttürdüler bursasporumu şimdi bu insanlardan icazet bekliyoruz kusura bakmayın arkadaşlar benim ar damarım catlamadı daha eğer öleceksem şerefimle yaşayacaksamda başım dik yaşamalıyım kimse bursasporumu icazetle süper lige cıktı kelimesini kendime kullandırtmam söylediği zaman kafama sıksınlar daha iyi NOKTA bu yazdıklarım sadece beni bağlar herkesin hür iradesi vardır herkes hak etiği gibi hak etiğini yaşar ama asla bana uymaz artık bu ülkede yapılan her şeyden utanır oldum

  9
  2
 7. MUSTAFA ÇAĞLAR FEDERASYONDA SADECE KONU MANKENLİĞİ (KUKLALIK)YAPIYOR YETER YA BİR SESİN ÇIKSIN BIR FAYDAN OLSUN BU ŞEHRE MILLET VEKİLLERİ DERSEN ONA KEZA ŞAMPİYON BİR ŞEHRİN DÜŞTÜĞÜ DURUMA BAKİN AMA ŞAMPİYON OLSAYDIK HEPSİ SAHNEDE YERİNİ ALIRDİ TİCARET ODASİ ÜYELERİ 1 YIL TATİLE GİTMESELER KULÜBE BAGIŞ YAPAMAZMI AMA ÇOĞÜ BÜYUK DENİLEN ÇAKALLARA ÜYE NEYSE DOSTLAR HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN

 8. Güzel açıklama birlikten kuvvet doğar siyaset yapacaklar s… Gitsin herşey Bursaspor için forma kombine destek devam..

  3
  11
 9. Hayırdır beyler, Teksas ı eleştirenler..!! Çıkında sahneye sizi görelim, klavye başında laf gevezeligi yapmayın..!!! Madem bu kadar Bursaspor lusunuz buyrun meydana, sizleri görelim..!!! Bu adamlar deplasmanda takıma destek verir iken sizler nerede idiniz.? Bu adamlar tribün şov yaparken gıpta ile bakıyordunuz, hayırdır siz..! Bu adamlar cezaevinde yatarken hanginiz merak ettiniz bu adamları..!!! Bizler unutmadık, hak edene gereken cevabı da saygıda her zaman verdik..! Senede bir kombineye 200 tl para veripte kendinizi bu adamlar ile kıyaslamayın, sizin verdiğiniz o para klüp çalışanının maaşını ödemez… Bir kere vefa borcunuz olacak, tabii anlıyorsanız..!!! Kalkıpta hala boş boş laf gevezeligi yapmayın..!! Çok sorununuz var ise Teksas kurulduğu günden bu yana hala kale arkasında dimdik ayakta.!!! Peki SİZ neredesiniz..?

  3
  18
  1. @GreenArmy yorumuna yanıt olarak

   teksas dimdik ayakta ama takım tepe-taklak yerlerde.
   oysa teksasın birinci görevi TAKIMI DİMDİK AYAKTA TUTMAK değil mi?
   teksas önce tribüncülüğü öğrensin.

   teksasa çorbacı-köfteci diyemem ,ama taraftarlığı bilmediğine adım gibi eminim.
   havaya, rüzgara, skora göre esnemek olmaz.
   gerçek taraftar için maç 90 dakika. lig 34 haftadır. bunu kafalarına soksunlar…

  2. @GreenArmy yorumuna yanıt olarak

   yaşım 50 nin üstünde kardeş teksaslıyım ama ben busaspor atatürk sttadının teksaslısıyım ve öylede kalacağım türkiyede gitmediğim deplesman kalmamıştır şimdi bişey cıkardılar sayılı taraftar alıyolar deplasman türbününe merak etme gidipte deslemek isteyen cok ama bilet bulamıyosun her yer kapı duvar ceza evi demişsin merak etme bende yattım bursaspor için sigaram bile yoktu içerde kimse getirsin diyede bakmadım önemli değil bursaspor için can feda atatürk stadında solcusu sağcısı dindarı ülkücüsü hepimiz bir olurduk tek ortak paydamız bursaspora destek verirdik ekmeğimizi suyumuzu paylaşırdık şimdi sana sorarım baban başka partiden olsa o eve gitmek istemessin işte biz bu kardar ayrıştırıldık ve bu ayrıştırılmaya canak tutanlara karşıyız biz eğer bursaspor üzerinden nemalanan babam olsa affetmem teksaslıların içindeki corbacıları işe hiç affetmem

 10. Yağmur çamur demeden takımına destek olan bu zor günlerde herkes kaçarken bursasporumuzun yanında olan bu güzel insanlara Teksasa laf söyleyen 8taşlıdır. Bu arada başkanlık koltuğunun hakkı Paşa Selimindir .Ona göre

  1
  21
  1. @Dededenteksaslı yorumuna yanıt olarak

   kimse yamurda camurda bursasporu destekleyenlere laf söylemiyo onlar türbünde canları cıkana kadar burasporu desteklerken onların arkasından kuyu kazanlara söylüyoruz o arkadaşlar arma için yollara düşüyo hepsini alnından öperim ama sizin göremediğiz arpa için kapılarda bekleyenlere diyoruz arpayı veren sekiztaşlı olmasın

 11. Balkanların mesela aliayun fabrikasının önüne gidip de çorba isteyenler. Sonra ben demedimmi diyenler rahmetli yazıcı belediye başkanlarını yanına alarak başkanlıga aday olduğu bilmeyenler şampiyon olduğumuz sene. Faruk çelik ve recep altepenin ne kadar Bursaspor için para topladı hic kimsenin haberi yok yazıcıdan. Her hafta 4000 bilet alanlar. Deplasman yapıyorlarmış. Biz yıllardır. Karşılıksız sevdik o malumunun aydın deplasmanında bilirim yeter zarar vermeyin artik

 12. Bu takımın bu hale gelme sebebidir, teksas ve başındaki çingen selim denen kan emici.. amaçları TAKIM DEĞİL, SADECE AVANTALARI OLDUĞU İÇİN AKILLI VE ZENGİN ADAM BUNLARA OYUNCAK OLMAZ..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu