Teksas “Bursa için birlik vaktidir”

Teksas #BursaİçinBirlikVakti başlıklı bir duyuru yayımladı.

Teksas‘ın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şöyle;

Değerli Bursalılar,

Bursasporumuz, seneler içerisinde maruz kaldığı kötü yönetim silsilesi neticesinde, temsil ettiği bu büyük kentin hak ettiğinin aksine, günden güne kan kaybetmektedir. Yakın geçmişte elde ettiği Süper Lig şampiyonluğu ile adını Türk sporuna altın harflerle kazımış kulübümüz, bugün gelinen noktada, birçok imkansızlık içerisinde, TFF 1. Lig’deki mücadelesine devam etmektedir.

Kulübümüzü bu duruma düşüren süreci hepimiz detayları ile biliyor fakat gelinen noktada geleceği kazanmanın tek yolunun; hataları, yanlışları ve pişmanlıkları da unutmayarak, gerçek manada geleceğe odaklanmak olduğunu düşünüyoruz.

Hepimizin tanıklık ettiği gibi, ülkemizdeki birçok köklü futbol kulübü, yüklü borçları sebebi ile karşılaştıkları, İstanbul kulüplerine uygulanmayan ancak Anadolu kulüplerine bir çırpıda uygulanan yaptırımlar yüzünden, direnemeyerek tarihe karışmış veya kimliğini kaybederek hayatına devam etmektedir. Ancak kulübümüz, uzun süredir transfer tahtası kapalı olmasına rağmen, eşsiz akademimiz ve genç oyuncularımızın üstün gayretleri ile, yönetimsel anlamda başıboşluk yaşamasına rağmen bu sezon son haftalara kadar Play-Off hattını zorlamış ve kaderinin asla diğer kulüpler gibi olmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır.

Seneler içerisinde göreve gelen yönetimler ve bu yönetimlerin tartışmalı faaliyetleri nedeni ile kentimiz ve kentimizin iş dünyası ile kulübümüzün arasının açıldığı yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bu gerçek, Bursasporumuzun yeniden hak ettiği yere dönüşü için samimi bir birlik ve beraberliğin şart olduğu gerçeğini asla değiştirmemektedir. Birileri evin altını üstüne getirmiş olabilir, ancak bu ev bizim evimizdir.

Bizi var eden de, başarıya ulaştıran da, yaşatacak olan da bu anlayıştır. Bu anlayışla atılması gereken ilk adım ise güvenilir ve saygın bir yönetimin iş başına gelmesidir.

Daha önce de örneklerini yaşadığımız üzere, saygın ve güvenilir bir yapı, bu şehri kolayca bir araya getirmekte ve başarıya giden yolu hızlıca inşa etmektedir. Efsane başkanımız merhum Sn. İbrahim Yazıcı, Sn. Cavit Çağlar, merhum Sn. Murat Gülez, merhum Sn. Orhan Özselek ve Sn. Levent Kızıl dönemleri bunun net göstergesidir. Bu isimlerin kentimizin hafızasında edindiği konum da net biçimde ortadadır. Sorumluluktan kaçmak için bahane değil, sorumluluk almak için güç arayanlar, bu konumun değerini iyi analiz etmelidir.

Bu vesile ile bir kez daha çağrımızı tekrarlıyoruz;

Bursa için birlik vaktidir.

Süper Lig’deki gerçek rakiplerimizin senelik borçlanmasına eş değer olan total borç yükümüz, kısa ve uzun vadeli borcu birlikte ifade etmekle beraber; güçlü iş dünyası ve heyecanla bir kıvılcım bekleyen taraftarı ile Bursa kenti, bu yükü beş dakikada sırtlanabilecek kudrete sahiptir.

TEKSAS

#BursaİçinBirlikVakti

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali ayı yazmayı unutmuşsunuz çorbacılar sizin efsane başkanınız Ali ay ı eleştirdi diye selim e neler yaptınız kongrede Ali dedenizi çağrın tekrar aday olsun

  109
  5
  1. @Akça16 yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay gelirse gene 1. lig ayarında kadro kurcam der 2 sene daha 1. lig hayırlı olsun kurcağı kadroda vakıf köydekilerden o tipler parçalamaya bayılır çok sever tamam süper ligdeyken 6-7 futbolcuya imza attırdı ama taraftar çileden çıktıktan sonra, oyuncu satışlarında %25 lik pay istensin kulübe mümkün olduğunca o futbolcu bomba diilse satılmasın bomba olanlarda bedavaya vermeyin bizde bulmuyo kendisini yönlendiriliyo çünkü

  2. @Akça16 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor un borcu superlig deki yıllık yayın+ stad gelirinin x7 8 katı. Istanbul kulüplerinin 100 m $ yıllık gelirler var bunu 2-3 katı borçları var. Bursasporun ana sorunu geliri borcuna göre çok düşük. Hele Ptt de gelir hiç yok. Diyelim 3 yıl ödemesiz kredi bulundu 10 m$ gelir ile hem takım kur hem o borcu çevirerek superligde tutunma ihtimali var mı ? 70 m$ kredo alacaksin 10 senede bunu ödeyecek superligde takimi nasıl kuracak ?

   11
 2. teksas beni temsil etmiyor kesinlikle. Ben belediyede çalışmıyorum ve yöneticilerden beslenmiyorum. Ali Ay’ı sizin başınızdaki insanlar savundu 3 sene başımızda tuttu. Selim kurtulan kongrede bu şahsı eleştirdiğinde üzerine yürüdünüz hepimiz gördük. Bursa Atatürk stadyumunu sadece menfaatiniz için yıkılmasına sustunuz. Ben Türkiyenin her yerine bu arma için gittim tek kuruş menfaatim olmadan ama artık sizlere güvenmiyorum ve Bursaspor ayağa kalkacaksa sizlere ihtiyacı yoktur. Bunu böyle biliniz.. Değerli renkdaşlarım bunları söylemek acı ama gerçekler bunlar. Selim Kurtulanın dediği gibi “herkes gerçekleri konuşacak gerçekleri”

  29
 3. Teksas güzel yazmışsınız. Ama maalesef başkan olmasını beklediğiniz bu insanlar aday olmaktan kaçınıyolar. O yüzden şuanda tek zengin başkan adayımız Emin adanuru destekleyin lütfen. Ve bi kamuoyu oluşturalım ve bu adamı başkan yapalım

  26
  15
 4. BAŞKA BURSA YOK. …BAŞKA BURSASPOR YOK. …NE OLURSA OLSUN. .AMA İYİ ŞEYLER OLSUN. İNANIN BİZ TARAFTARLAR IN ÇOK AMA ÇOK YANIYOR. . ……………………….( BURSA İÇİN BİRLİK VAKTİ. )

  18
  10
 5. Bu duruma düşeceğimiz kaç sene önce belliydi sormazlar mı adama bursaspor soyulur ken neredeydiniz niye hiç sesiniz çıkmadı başarısız başkanlara tepki gösterileceği yer de büyük başkan. Diye alkisladiniz bursaspor aklınıza şimdimi geldi

  17
  1
 6. Siz ve maraton bursayı terk etmedikçe bursa düzelmez siz değilmiydimiz kongrede selimi dövmeye kalkan siz değilmiydiniz ali ay istifa diyenleri tribünde döven sizin asılmderdiniz otoparkınızda belediyede rantınızın bitmesi siz olduğunuz sürece bu saydığınız iş adamlarının bu camia ile işi olmaz siz koskoca camiaya yön vericeğinize 90 larda ki abileriniz gibi sadece renklere gönül verin rantta adam kayıtmaya değil

  15
 7. ARTIK KİMSENİN BİR DİĞERİNİN HATASINI ORTAYA SERMENİN ZAMANI DEĞİL… BİR KENTSEL BÜTÜNLÜK SAĞLANMAZSA NE BURSASPOR JALIR NE TEXAS NE MARATON NE UNİTİMSAH..DAHA TRİBÜNLERDE,TABANDA BİRLİK OLMAZSA KENTİN ÜSTÜNDE NASIL KONSENSUS OLUŞUR Kİ??? NE SADECE KULÜBÜ YÖNETMEYE TALİP OLMAYAN YÖNETİCİLER NE DE TARAFTARLAR, BASIN,DERNEKLER TEK BAŞINA SUÇLU DEĞİLDİR..ORTADA BİR İHMAL VARSA VE BU KULÜP BU DURUMDAYSA SUÇ HEPİMİZİNDİR.

  13
  6
 8. es es olma yolunda tam gaz devam seneye klüpte oynucak topcu bulamıcaz nerdesniz bb başkanı çok akıl veriryordunuz oyle yapcaz böyle gelir getircez diye daha başkanlardan hesap soramıyorsunuz 😀

  10
  1
 9. Ali ay Bursaspor’u yılmadı Bursaspor Recep bolukbasi dan sonra yıkıldı zaten Ali ay enkaza geldi adam yine başkan adayı olmayı dusunuyo çünkü takımın başında başkan adayı yok kötü bir adam değil yanlış seçimler yaptı eleştiri olur ama Bursaspor şuan başsız …

  9
  12
   1. @Bitin artık ya yorumuna yanıt olarak

    Akıllı ol
    Benim Ali ay veya başkasına ihtiyacım yok çocuk çocuk konuşmayın düne kadar levent kızıla ana avrat küfür ettiniz ne oldu Levent kızıl çıkardı Bursaspor’u süper lige şimdi ailesi sizin gibiler yüzünden müsade etmiyo asıl sizin gibiler yüzünden takıma başkan adayı bulamıyoruz…gereksizlerr

    2
    1
 10. transferden başkan seçimine kongre üyelerinden sinyallenmeyi yap topçuları her türlü baskı altına al iyi giderken her türlü kaostan kargaşadan çorbalan ondan sonra birlik zamanı oldu gazoz

 11. En dibi görmeme adına son kurşun. Birleştirici insan lazım. Evet belki aday yok emin den başka ama sizce birleştirici olabilir mi bu genç ve tecrübesiz arkadaş.

  6
  1
 12. yukarıda yazdığı isimlerin desteği ile Bursaspor’u bölen sizsiniz zaten. Dalgamı geçiyorsunuz ne birliği hayatta olanların hepsine ve İbrahim yazıcıya yine hırsız diyen sizsiniz. Bugün ben çıksam 20000 TL ye büyük Başkan dersiniz. O kadar omurgasızsınız ki LK efsane diyorsunuz. Adam fb nin yancı adamlarından. Paranın gücü işte ne diyeyim. Siz bir biz eğitimli Bursasporlular bir.

  6
  2
 13. Lütfen sesimi duyun. Tek çare ŞİRKETLEŞME.
  Biraz ağır olacak ama sadaka ile dilenme ile bu kulup kurtulmaz. Bursa daki sanayi ve iş adamları kimde var . Ön ayak olsunlar yeter. Tekstil otomotiv gıda herşeyimiz var . Bi şirket satın alınır . A.ş olunur.
  Şirketleşiriz, borsaya açılırız. Borsa da halka arz ile hayal bile edemeyeceğiniz gelir bir anda gelir. Sadece Bursa halkı değil, tüm Türkiye deki küçük yatırımcı ve dışarıdan yabancı yatırımcının ilgisi çekilir. Sözlerimi yabana atmayın . Adanademir bile 5. Kulüp olarak açıklandıpında hak vereceksiniz.
  Borsa kalıcı gelir, prestij , şeffaflık kazandırır .iki yönlü kazanırız. Hem Bursasporumuz kurtulur hem kalıcı gelirler ile istikrar sağlanır. Hemde başkalarının arka bahçesi olmaktan kurtuluruz

 14. Yazılanlara bakıldığında herkes Bursasporu düşünüyor.Dalaşmayı bırakmak gerek.Önce Genel Kurul.Tarih alındı mı?Mesele kimin olacağı ise,o adayı isteyenlerin menfaati yoksa neden diğer adaylara ve taraftarlara kükrüyorlar.Sakin,sakin.

 15. BURSA İÇİN BİRLİK VAKTİ…DE
  BAKALIM YİNE KİM GELECEK!!!
  YİNE KİM KİMİ GETİRECEK,
  YİNE GELEN BAŞKANA KARŞI OLANLAR veya OY VERMEYENLER, OY VERENLERE BURSALI DEĞİLDİR DİYECEK VE KÜFÜR EDECEK
  YİNE VS. VS. VS.
  AMA BURSASPOR KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL, YUKARIDA YORUM YAZANLARA VE KLAVYE DELİKANLILARINA BU SORUM; KAÇINIZ KULÜBE ÜYE, KAÇINIZ SEÇİMLERDE OY VERECEK?

 16. Ona buna sövmekle grup olmakla bir yere varılmaz. Çiftlik gibi kullandılar Bursasporumuzu. Ne gelir belli ne gider. Şirket olalım şeffaf olalım. Herşey apaçık olsun. Bizi anca şirketleşme kurtarır. Kocaman stad dükkanları bomboş. Çarşı gibi yapsınlar . Toplantılar organizasyonlar mitingler hatta düğünler sünnetler stadda yapılsın . Örneklerim basit gelebilir. Ama gelir için başlansa sonu gelmez kapış kapış gider. Yazık bi tane kafası çalışan adam denk gelmezmi gelmiyor işte

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu