Teksas Arama Kurtarma Derneği (BTAK) kuruldu!

Teksas Grubu'nun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada "Teksas Arama Kurtarma Derneği'nin (BTAK)" kurulduğu ifade edildi.

Teksas‘ın açıklaması şöyle;

Değerli kamuoyu,

Dünden bugüne, deprem kuşağında yaşadığımız ve depreme dayanıksız yapılarda yaşayan milyonlarca insanımız olduğu gerçeği değişmedi. Yakın zamanda ülkece acı biçimde yüzleştiğimiz bu gerçek, hala hepimizin canına kast eden bir tehdit olarak önümüzde duruyor.

11 ilimizde yaşanan cehennemi yerinde görmüş ve haftalarını afet bölgesinde geçiren Teksaslılar olarak, “Daha fazlasını yapabiliyor olmalıyız” diyerek çıktığımız yolda, Bursaspor‘umuzun kuruluşunun 60. yıl dönümünü, depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımıza adıyor, bu anlamlı günde, Bursaspor Teksas Arama Kurtarma Derneği‘nin (BTAK) kuruluş haberini sizlerle paylaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz.

Derneğimizin resmi internet sitesi ve gönüllü katılım için kayıt formunu ilerleyen günlerde kamuoyunun erişimine de açmış olacağız.

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Haberin bana göre iki açısı var.1. si güzel açı.Arama kurtarma ekibi kurulması güzel bir durum.2. si çirkin açı.O da şu : Ne yazık ki Şubat Ayında yaşadığımız deprem bize gösterdi ki Allah korusun afet anında devlet organları çalışmıyor ve organize olamıyor.Cunku ülkede liyakat bittiği için yerini sadakate bırakıp,kendi alanında ehil kişiler yerine ne yazık ki başına geldiği konuyla hiç alakası olmayan bireyler kurumların başına getiriliyor.Yine ülkenin en köklü kurumlarından olan Kızılay gibi bir kurumun başına koydukları Yezid ruhlu şeref fakiri ve haysiyet yoksunu biri insanlar orda can verirken bunu ticarete döküp insanlara parayla çadır satabiliyor.Yine ne yazık ki talihsiz bir şekilde afetzedeler yardım çağrısında bulunurken,ülkenin en üst yöneticisi yardım isteyen insanlara “adiler,namussuzlar” diyebiliyor.Gectigimiz ay iş için Mersin’e gitmek durumunda kaldım ve hataya da bir tanidigimin yanına uğradım.Ne yazık ki Hatay diye bir şehir kalmamış ve hala çok üzücü bir şekilde hala ceset kokuyor.Diyecegim şu,bu STK nin kurulma sebebi çok çirkin.Bu deprem bize gösterdi ki olağanüstü durumlarda devlet elini uzatmadigi veya uzatmadigi için bu STK nin kuruluş sebebi acı.Keske devlet görevini layığıyla yapsaydı da hiç kurulmasına gerek kalmasaydi.

  7
  9
 2. Sloganınız “Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.” Ama adınız TEKSAS. Türkçü ve Amerikan, ilginç.

  3
  6
  1. @Hikmetli yorumuna yanıt olarak

   Şimdi sana Teksas isminin nerden geldigini anlatmayacagim senin gibilere cektirdigimiz acılar yüzünden hala gizli gizi bizi takip ediyonuz

   1
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu