Tek engel vergi borcu!

Transfer tahtasını açtırmak için Ankara'da bulunan Mesut Mestan vergi borcunun yapılandırılması için dün birçok kurumla görüşme yaptı.

Bursaspor, transfer tahtasını açabilmek için oyunculara ödemesi gereken paraları hesaplarına yatırdı. Yeşil-beyazlı takımın önündeki tek engel şu anda vergi borcu olurken, bunun da yapılandırılmasıyla sorunun bir kaç gün içerisinde çözüme kavuşması bekleniyor. Yönetimin Umut Meraş’ın Le Havre satışından kaynaklanan 1.3 milyon Euro bonservis elde edilen gelirle ödemeleri gerçekleştirdiği ifade edildi. Vergi borcu için Ankara’da bulunan Başkan Mesut Mestan borcun yapılandırılması için birçok kurumla görüşme yaptığı öğrenildi. Mestan’ın yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiği ifade edildi.

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vergi borcu transfer tahtasına engel değil diye biliyorum , birileri bizi sürekli oyalıyor hissi var bende ?

  160
  10
  1. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   vergi borcu sadece bizlik değil ki, tüm kulüplerin vergi ve sgk borcu var, fb bjk ve gs nin vergi borcu bizim 5 mislimiz.O kadar milletvekili göndermedik ankaraya, yardımcı olsunlar.sadece bize yapılsa karşıyım da her önüne gelene yapıyorlar..

   20
   1. @Ahmet uyumuş yorumuna yanıt olarak

    Bizimkiler saf herhalde, nerden duydularsa vergi borcu namus borcudur diye ciddiye almış olmalılar. İstanbul kulüplerinin borcunu 10 TL banknotla dizmeye kalksan burdan Kastamonuya kadar yol olur ???

    12
    1
  2. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   Vergi borcu engel çıkıyor devlete borcu yoktur evraklarını teslim etmesi gerekiyor vergi horcu olduğu içinde borcu yoktur evraklarını alamıyorlar. Yanı söyle söyliyeyim sizde bukadar para varsa vergi borcunu da ödeyin diyor devlet o yüzden böyle bi engel var yapılandırma tek çare

   20
  3. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   O zaman sana bi tavsiye 3 bütük diye tabir ettiginiz külüplerin bi vergi borcu araştir istersen bunlar bahane oyalama taktigi her külübün ssk borcu var senin toplam borcun kadar onlar vergi borçlari var ama kimse bizim gibi eli kolu bagli değil.oyalama politikasi

   21
   2
  4. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   Tahta açıldı diye başlık atmışlardı ama daha açılmamış, açılsa bile 1 hafta geçer ve panikle bikac çöplükle transfer bitebilir, umarım yanılırım.

   22
   4
  5. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   Yanlış biliyorsun ! Hatırla ! Ali Ay ilk geldiğinde Batallaya vergi borcu yüzünden imza attıramıyorlardı,defterdarı falan devreye sokup işi çözmüşlerdi ! Tabiki o zamanki rakamlar insan evladının ödiyebileceği tarzdaydı !

   22
   1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

    HERR ALİ AY
    BİLDİĞİM KADARIYLA BURSASPOR YAPİLANDİRMAYA GİTTİĞİNDE TÜM FAİZLERİ SİLİNDİGİNDE 7 MİL. CİVARİ VERGİ BORCU ODEMESİ VARDİ
    BUDA 7 YILDA ÖDENECEKTİ AYLIK ODEMESİ DE 90 BİN TL CIVARIYDI
    ŞİMDİ
    SORUYORUM HERR AY
    NASIL
    NİÇİN NEDEN
    BILEBILE BU 90 BİN TL.Yİ DAHİ ODEMEYIP KLÜBÜ ZOR DURUMDA BIRAKTIN
    200 MİL.YAKLAŞANGELİR KİME NASIL ÖDENDİ
    DEVLETİMİZDEN RİCA EDİYORUM
    LÜTFEN ALLAH RİZASİ İCİN BU KLÜBÜ İNCELEYİN
    İNCELEYİN Kİ BİZDE NE OLMUŞ AYDİNLANALİM

    11
    1
   1. @bursa yorumuna yanıt olarak

    Kendini belli eden sizin gibi faydasız seyirciler herşeye muhalefetsiniz ! Başka bi bok yok ! 1 tane SMS atta takımına faydan olsun…!

    9
    12
  1. @Balaban yorumuna yanıt olarak

   Balaban kardeş cevabım gürkan kardeseydi fakat senin yorumuna cevaben oldu.
   Yapılandırma kanunu çıktığında önceki yönetim yanlış hatırlamıyorsam yüz milyon tl lik vergi borcunu taksitlendirerek on milyon tl ye düşürdük diye açıklamıştı.
   Eğer taksitleri vadesinde odeselerdi yapılandırma bozulmaz ve borç her
   Taksit odendikce azalarak bitme noktasına gelirdi.
   Maalesef ki her türlü borcu odemeyip insanları da bilgilendirmedikleri icin vergi yapilandirmasi da bozulup borçlar eski haline dönmüş.
   O tarihten bu yana üzerine bir de güncel borçlar eklendi ise vergi borcunun yaklaşık yuz on milyon tl olacağı tahmin edilebilir.
   Şimdiki yöneticiler bozulan y apilandirmayi tekrar aktif hale getirebilirlerse borç yeniden on milyon tl seviyesine düşer ve taksitler odendikce kanun şartlari yerine getirilmiş olacağından borcu yoktur belgesi alınarak tff de tahta açılabilir.

  2. @Balaban yorumuna yanıt olarak

   Yazık bu insanlara ile giderken elinde telefonla her gün bi umut bakıpta hayal kırıklığı ile başlatmayın güne içimiz yanıyo be kardeşim

  3. @Balaban yorumuna yanıt olarak

   Yok gürkan kardeş bu öyle transfer geliri ile ödenecek cinsten bir rakam değil.
   Transfer geliri yolu ile odenecekse de alt yapi ile beraber tum takimi satmamiz gerekebilir.
   Yanlış hatırlamıyorsam önceki yönetim vergi borçlarını yapilandirdik ve yüz milyon civarındaki borcu on milyona düşürdük diye bir açıklama yapmıştı.
   Yapılandırmak tek başına maalesef çare olmuyor.
   Peşinen ödenmez ise taksitleri günü gününe ödemek gerekiyor.
   Ödenmediği anda da yapılandırma bozuluyor ve borç eski haline dönüyor.
   Şimdiki yönetimin başkentte çözmeye çalıştığı konu da bu durum bence.
   Bozulan yapilandirmayi tekrar ve eski şartlarda aktif edebilirlerse hem yaklaşık yüz milyon tl lik bir borç yükünden kurtulacaklar hem de bu sayede borcu yoktur kağıdı alıp tff ye ulaştırarak transfer yapabilir hale gelecekler.
   Bu da bir yıldan bu yana en çok konusulan konu olan transfer tahtasının acilmasi anlamina geliyor.
   Evet sayin kardeşim gelinen nokta bu.
   Maalesef önceki yönetimler öyle futbolcu satarak forma kombine satarak altından kalkilamayacak kadar büyük bir borç hatta enkaz bırakıp gittiler.
   Bizim taraftarların anlayamadığı konular bunlar.
   Sanıyorlar ki iki üç oyuncu satar borçları öderler.
   Satılacak oyuncular 15-20 milyon euro dan gitse belki günü kurtarır fakat bir birbuçuk milyon euro dan satıyoruz.
   Bu da borçları ödemek için tanesi bir milyon eden en az seksen futbolcumuzu pazar çıkarıp satabilmek anlamına geliyor.
   Kısacası alt yapi ile beraber tum kulübü satmayı basarsak bile mevcut borclari karsilayamiyor.

 2. transfer yapmak için zaman kaldı mı? önümüzdeki hafta son, bu saatten sonra kimi neyi transfer edeceklerde şampiyon olmak için yarışacaklar
  neede olduklarının farkında değiller papua yeni ginede miyiz bu gidişle şampiyonluk hayal olacak..

  26
  1
 3. En önemli problem iletişimsizlik. MM ve yönetimi ısrarla camiadan uzakta bu işleri götürmeye çalışıyor ve bir türlü sonuçlandırmıyor. Geç de olsa bitereceklerse mesele yok ama kalan 8 günde bu işler bitmezse kötü izler bırakarak veda edecekleri görünüyor

  19
  2
 4. Eee akparti ne işe yariyor..elinde bir tek bursa kaldi akpartinin.. bu konuda bursaspora neden yardimci olmuyorlar? Herşeyin bir bedeli var.bursa halki belediyeyi size verdiyse siz de gerekeni yapicaksiniz arkadaş.çözeceksiniz bu vergi işini!!

  15
  2
 5. Vay anasını be!! Koskoca Türkiye’de bütün takımlar vergi borcunu ödemiş takır takır transfer yaparken, ödemeyen bir tek Bursaspor mu kalmış?

  12
 6. Rezil bir yönetim tek aday çıkınca asla başkan olamayacak. Adam başkan oldu Bursa’nın ayıbı yazıklar olsun

  9
  1
 7. Mesut başkanı da meşalelerle karşılama programı yapılacak mı? Yapılacaksa ne zaman ? Bilgisi olan var mı?

  8
  2
 8. sonuc her zamanki gibi tahta yine acılmadı bu haftatada boş konuşma uyutmayla gecti hafta sonu yine yeni mağlubiyet zaman ilerliyor hedefine doru aşağa cukura ama haftaya belki acılar son bulur transferin sonu geliyor bu klüp ne zaman transferi son güne bıraktıysa felaket yaşamıştır yapılmaması daha hayırlı

  2
  1
 9. Neyinkafasını yaşıyorsunuz bilmem adamlara 5. Şampiyon çok geldi kaldıramıyorlar onun için bursasporun lav edilip başka isim altında olmasını şampiyonluk priminide kendi aralarında paylaşmak istiyorlar en önemliside bursa ismi onlara batıyor

  2
  2
 10. bursaspora gelir idaresi başkanlığı, yardımcı olmuyor, ise başkan mesut mestan senin kalemini kırmışlar. Demek ki senin bu işi başarmanı istemiyorlar. Git cumhurbaşkanın kapısının önümden ayrılma, bu işi KOTAR da GEL.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu