Tek eksik goldü

Takımın oyunundan memnunum

Sağlam şu açıklamayı yaptı; “Ligin son maçında kazanarak devre arasına girmek istiyorduk. Ama maalesef başarılı olamadık. Çok mutluluk ile söylemek istiyorum ki; Bugün tamamen oyuna hakim olan, kazanmak için rakibi oynatmamaya çalışan bir Bursaspor vardı. Orduspor maçını kopyası oldu. Adeta rakibe pozisyon vermeden maçı bitirdik. İlk yarıda çok net 4-5 pozisyonumuz vardı. İkinci yarı da pozisyonlarımız vardı. Ama bugün tek eksik goldü. Ben takımımızın kazanmak için vermiş olduğu mücadeleden çok memnunum. Bu kadar pozisyona girip de değerlendirememek bizi üzdü. Ben gelecek adına bu takımdan çok umutluyum. Sıkıntı belli. Gol açısından yeterli beceriyi göstermedik. Onun dışında her şey çok iyiydi.

Devreyi istediğimiz yerde bitirmesek de gelecek adına karamsar değilim. İkinci devre iddialı olduğu iki kulvarda da yolumuza devam edeceğiz. Ben iki kulvarda da başarılı olacağımıza inanıyorum. Ülkemiz ve Bursamız açısından 2013 yılının hayırlı olmasını diliyorum.

 

Salı günü Başkan Yazıcı ile toplantı yapacağız

Basın mensuplarının takımdan gidecek ve yapılması planlanan takviyeler için açıklama yapacak mısınız? Sorusuna Sağlam, “Salı günü başkanımız İbrahim Yazıcı ile İstanbul’da toplantı yapacağız. Yine her fırsatta dile getiriyoruz. Kadroyu güçlendirmek için çalışmalarımız olacak. İhtiyacımız var. Bunun çalışmalarını yapacağız. Bu işin bir tarafı da bütçe. Bu durumu masaya yatırıp, Bursaspor’un eksiklerine ne kadar katkı yapabiliriz onu konuşacağız. Bursaspor için hayırlısı olur inşallah” dedi.

 

Pinto ile ilgili bir sıkıntımız yok

Bir basın mensubunun Pinto’nun bugünkü performansını sorması üzerine Sağlam, “Kamuoyunda ortaya çıkartılan ve dışarıya yansıtılan resim ile bizim içeride yaşadıklarımız çok farklı. Pinto’nun ne kimseye küsmüşlüğü var, ne de parasını arttırmak istediği yönde bir girişimi var. Her futbolcunun yaşayabileceği bir sakatlık geçirdi. Kendisi bugünde iyi mücadele etti. İnşallah ikinci yarı onun için daha iyi geçecek” dedi.

 

Herkes transfer istiyor

Bir başka basın mensubunun maç sonunda taraftarların transfer yapılması için protesto yaptıklarını belirtmesi üzerine Sağlam, “ Ben maçın ardından içeriye erken girdim. Taraftarlarımızın ne türlü bir tepki gösterdiklerini bilmiyorum. Ama onlarında bir takım istekleri var. Sahada daha iyi bir takım görmek istiyorlar. Herkes istiyor. Biz de istiyoruz. Yönetim Kurulu da istiyor. Daha iyi bir takım kurulması isteniyorsa, herkes taşın altına elini sokacak. Biz rakiplerimiz diye gördüğümüz diğer takımlardan transfer bütçesi olarak çok gerideyiz. Düşük bütçeler ile transfer yapmaya çalışıyoruz. Şunu herkes bilsin ki onlar ne  kadar istiyorsa, bende o kadar istiyorum. Başkana gidip sorun. O da  “bende bu oyuncuları istiyorum” diyecektir. Sıkıntının nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada tabii insanların birbirlerine tepki göstermesinden ziyade Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda bir araya gelmesi gerekir. Birbirimize küserek Bursaspor’u bir yerlere getiremeyiz. Bu konuda biraz daha hassas olmak lazım” dedi.   

 

 Bir basın mensubunun Semih Şentürk ile transfer görüşmesi olup olmadığını sorması üzerine Sağlam, “ Semih Şentürk’ün transferi ile ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı” yanıtını verdi.

 

Gençlerbirliği mücadelesinde ilk 11 de sahaya çıkan Murat Yıldırım maçın ardından yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

 

 “Bugün rakip fazla üzerimize gelmedi. Sürekli defans yaptılar. İyi bir maç oldu. Eğer golü bulabilseydik 2013’e daha iyi bir konumda girecektik. Ama olmadı. Yenebileceğimiz maçı kazanamadığımız için üzgünüz. Rakibimiz savunma sistemini iyi uyguladı”

 

Genç forvetimiz Okan Deniz ise “Gençlerbirliği ligin iyi takımlarından birisi. Biz elimizden geleni yaptık. Her şeyi yaptık. Olmayınca olmuyor. Takım arkadaşlarımı oynadıkları futboldan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

Fuat Çapa; “ Eksiklerimize rağmen alınan 1 puan çok önemli”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa maçın ardından düzenlediği basın toplantısında Bursa’ya eksik bir kadro ile geldiklerini ve alınan 1 puanın çok önemli olduğunu söyledi.

Çapa şu açıklamayı yaptı;

“Maçtan önce bir hayli eksikle Bursa’ya geldik. Açıkçası 11 yapmakta zorlandık. Bilhassa Bursa gibi bir takım karşı işiniz daha zor. Bugün ilk devre daha iyi geçti. Zaman zaman pozisyonlar üretebildik. İkinci yarıda pozisyon üretemedik. Her ne kadar Bursaspor topa sahip olan taraf olsa da fazla pozisyon bulamadılar. Bizim için alınan 1 puan çok önemliydi. Bugün iki tane 1993 doğumlu arkadaşımızı oyuna aldık. Verdiğimiz görevleri çok iyi şekilde yerlerine getirdiler. Sezonun ilk devresi çok çekişmeli geçti. İkinci yarı birkaç takviye ile yapmayı planlıyoruz. Ligin sonunda Bursaspor ve Gençlerbirliği bugünkü bulundukları konumdan daha iyi bir yerlerde olacağını düşünüyorum” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu