“Tek düşüncemiz Rangers maçı”

"Bugünkü kazandığımız üç puan çok önemliydi. Süper bir 3 puan aldık. Yoğun bir dönem geçiyoruz. Büyük hedefleri kovalıyoruz ve bir çok maçta en az 5-6 oyuncumuzu  değiştirmek zorunda kalıyoruz. Böyle bir durum ile ilk defa karşılaşıyoruz. Yapılan rotasyon sonucunda bir takım sıkıntılar geliyor. İyi oyun oynanmış kötü oyun oynanmış  diye ama biz bunları çok faza düşünemiyoruz. Yoğun süreçte ligde daha az puan kaybı nasıl yaşarız, onun planını yapıyoruz. 4 gün sonra oynayacağımız Glasgow Rangers maçı  var. Bazı hedefleri kaçırmamız açısından çok önemli bir mücadele olacak. İyi hazırlanıp gelecek adına bize yararı olacak bir sonuç almak istiyoruz. Bizim İBB maçını düşünecek zamanımız yok. Şimdi ne bu sevinci ne de sonraki hafta oynayacağımız İBB maçını düşünmeye hakkımız var. Artık bu maçı geride bırakıp her şeyimizle 4 gün sonra oynayacağımız Rangers maçını düşünmeliyiz."

 

BASIN TOPLANTISI

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bucaspor'u da yenip ligde 6'da 6 yaparak kulüp tarihinde bir ilki başardıkları için mutlu olduklarını söyledi.

 

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, yoğun bir tempo içinde oynadıklarını, gerek ligde gerekse Şampiyonlar Ligi'nde üst düzey karşılaşmalar oynadıkları için ligde her maçta 5-6 oyuncuyu değiştirdiğini belirtti.

 

Gaziantepspor maçında 5, bu akşamki karşılaşmada da 6 yeni oyuncuya forma şansı verdiğini ifade eden Sağlam, bunun da bazı oyuncuların ilk kez birlikte oynamaları nedeniyle sıkıntı yarattığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bu süreçte 'iyi oynadık, kötü oynadık, şunu iyi, şunu kötü yaptık' gibi bir değerlendirmede bulunmayacağım. Bucaspor'u da yenip ligde 6'da 6 yaparak kulüp tarihinde bir ilki başardığımız için mutluyuz. Çok önemi bir galibiyet aldık. Bucaspor karşısında aldığımız 3 puana çok sevindik ancak bu maç geride kaldı. Artık Glasgow Rangers maçını düşünmek zorundayız. Bundan sonra her dakika her saniye Glasgow Rangers maçına odaklanmalıyız. Amacımız, bizim açımızdan çok önemli bu karşılaşmada bizi Şampiyonlar Ligi'nde gelecek adına umutlandıracak sonuç almak.''

 

Sağlam, Insua'nın bu akşamki maçta kendisinden beklenen performansı sergileyemediği yönündeki yoruma, ''Bizim Insua dahil tüm oyuncularımızdan fazla beklentilerimiz var. Hepsinin takıma katkısının fazla olmasını istiyoruz. Insua takıma yeni katıldı. Biraz sabırlı olmalıyız'' dedi.

 

Bir gazetecinin, ''Sezon başında ligde 6 maçta 6 galibiyet almayı hedeflemiş miydiniz'' sorusuna Sağlam, ''Biz her maça galibiyet için çıkıyoruz. Oyun anlayışımız böyle. Bu sezon Galatasaray, Sivas ve Gaziantep gibi zorlu deplasmanlarda oynadık. Galatasaray ve Sivaspor maçlarından 2-0'lık skorlarla galip ayrıldık. Gaziantepspor maçının sonucu henüz belli değil. Geçen sezon da zorlu deplasmanlardan 2-0 yenik durumdayken galip ayrılmayı bildik. Bundan sonrası için de bu takımın hangi şartlarda olursa olsun kazanmaya oynayacağını söyleyebilirim'' yanıtını verdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu