Tek bildiğiniz kazanmak, daha çok kazanmak!

Bu konulardan biri de, yıllardır Bursa‘da üretim yapan bir otomobil firmasının Timsah Arena‘yı görmezden gelip, elalemin stadından loca alarak başka takımlara destek olduğunun açığa çıkmasıdır.

Peki biz buna şaşırdık mı? Hayır.

Bunu ilk defa mı görüyoruz? Bunun da cevabı “Hayır!

Zira bu tip firmaların çoğu, Bursa’da üretim yapıp Bursa insanının alın teriyle senelik milyarlarca dolar kâr elde ettiği halde merkezini İstanbul’da gösterip vergisini İstanbul‘a öder ve Bursa’mız insanını merkez ülkelerindeki maaşlardan çok daha alt maaşlarla çalıştırdığı malum olmasına rağmen ‘istihdam‘ edebiyatı yaparak ‘şükür‘ ve övgü bekler.

Pek tabii Bursa’ya bu ‘gözde büyütülmüş fayda‘ dışında yararları da dokunmaz. Doğal olaral Bursaspor‘u da hep göz ardı ederler.

Basket takımlarını Bursa insanı desteğiyle büyütür, şampiyon yapar ama bu ‘duyarlı‘ şirketler, insanların salona girmek için saatlerce bilet sırası beklediği bu takımları bir günde ‘şirket politikası‘ gereği kapatıverir.

Bursaspor ne istese kapı kapalıdır.

İstanbul’a ise servet akıtırlar.

Bizim hemşerimiz Bursalı olan değil Bursasporlu olandır ve tüm hemşerilerimize, ilgili bu ‘grupların‘ tüm sektörlerdeki tüm mallarını ve hizmetlerini boykot etme çağrısında bulunuyoruz. 

Bu şirketlerdeki işçi hak arayışlarında da bundan sonra çok daha güçlü şekilde yer alacağımızı ve Bursasporlu İşçiler Sendikası‘nın kurulması konusunda harekete geçeceğimizi kamuoyuna bildiririz. 

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu