Tehlike sirenleri!

Geçen haftaki 10 kişi ile alınan Fenerbahçe beraberliği sonrası, düşme potasında olmasına son haftaların formda takımı Kayserispor deplasmanında 5 maçlık galibiyet serisine son vermek için çıktık.

Kadroya bakınca hep söylediğim “tüm hafta oyuncularla olan hoca bu şekil çıkıyorsa saygı duymak gerekir” lafımı ilk kez yedim. Çünkü hala ve ısrarla Deniz‘in, Del Valle‘den performans beklemek akıl tutulmasından başka hiç bir şey değil. BenMert Örnek olsam, İsmail Can Çavuşluk olsam valizimi toplar giderdim. Ayıptır yahu. Bu adamları oynatmak için kör olmak lazım desem, körlere hakaret olur. Nitekim eminim ki görme engelli taraftarımız maçları radyodan takip etse, bu kadar top kaybı yapan adamların oynamaması gerektiğini idrak eder.

Oyun olarak da pek bir varlık gösteremedik maalesef. Hücum futbolu vadeden Mutlu hocalı Bursaspor‘un Kayseri karşısında rakip kalecinin kurtardığı tek bir pozisyon vardı. O da 37. dakikada Ertuğrul‘un kafasında Ahamada‘nın kurtardığı pozisyon oldu. Varlık gösteren iki oyuncu vardı. Birincisi Harun, hücumda parlayan Onur Atasayar. Onur’un da defansif yönü bir beke göre zayıf. Buraya not olarak bırakıyorum. Bu çocuk gerçekten yetenekli. Allah karakterini benzetmesine oyun stili bana Ozan Turan‘ın andırdı. Bu adamı orta sahada değerlendirirsek inanıyorum ki orta sahadaki sıkıntılarımızı azaltabilir. Batalla‘da da artık tükenmişlik sendromu var. O da haftalardır performansı ile yokları oynuyor. O da haklı. Bu kadar yeteneksiz futbolcu grubu ile birlikte adam futboldan soğur.

Deniz’in gördüğü kırmızı kartın bizi 10 kişi bıraktığını düşünenler olabilir ama ben sevinsem mi üzülsem mi kararsız kaldım. 2 hafta onu izlemeyecek olmak beni mutlu ediyor açıkçası. Denizkartı görmese de  sonuç farklı olmazdı diye düşünüyorum. 21 maçın 7’sinde kırmızı kart görecek kadar sorumsuz bir takım nasıl olunur? Ben buna cevap bulamıyorum.

Sercan; 73 teki laubali hareketlerini ben kulübe de olsam anında oyundan alıp üstüne döverek cevaplardım. Bu yaşta ne yaptın ki futbol kariyerinde doyuma ulaştın ? Brezilyalı Ronaldodizinden futbol hayatını bitirecek derecede, aynı yerden bir kaç kez sakatlanmasına rağmen, Messi ve C.Ronaldo onlarca kupa kaldırıp, dünyanın en iyi oyuncuları olmalarına rağmen oyundan kopmayıp sonuna kadar mücadele ediyorlarken sen ne hakla bu kadar sorumsuz olabiliyorsun? Geçen hafta Maraton Platformu’nun açtığı pankarttaki gibi o forma bu şehrin sokaklarında büyüyen on binlerce çocuğun hayali ve sen o formaya yakışmıyorsun!!!

Yönetimin çok acil neşteri vurması lazım. Takımdaki tüm ruhsuzları Vakıfköy değil, şartlar bakımından rezil durumda olan bir yere gönderin. Bakın şakası yok. Ben haftalardır yakın çevreme söylüyorum bana abarttığımı söylüyorlar. Ben bu form durumlarıyla fikstüre bakınca “şu takımı kesin yeneriz” diyemiyorum. Tehlike çanları değil sirenleri çalmaya başladı artık. Lütfen uyanın.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu