Tecrübemi sahaya yansıtmak istiyorum

Kartepe kampını değerlendirerek sözlerine başlayan Ferhat, "Bizim için şu an şartlar çok güzel. Buraya geldiğimiz için mutluyuz. Sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Zaman kısıtlı olduğu için program hızlı devam ediyor. Önümüzdeki hafta maçımız var. Buna da en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Şu an her şey güzel. Güzel giden antrenmanlar inşallah sezona da yansır. Burada olduğum süre içinde yaşadığımız iki acı tecrübeden faydalanarak önümüzdeki bu maça daha farklı konsantrasyonla oynarız diye tahmin ediyorum. İnşallah başladığı gibi güzel bir şekilde gider" diye konuştu. 

SKORA ETKİ ETMEK İSTİYORUM

Kendi performansıyla ilgili gelen soruya Ferhat, "Geldiğim günden beri söylüyorum. Elimden gelenin en iyisini vermek için mücadele ediyorum. Genele yaymak her futbolcunun isteği. Bazen zorlandığımı söyleyebilirim. Amacım iyi performans gösterdiğim maçları biraz daha fazla sayıya çıkarmak. Takımıma daha fazla asist ve gol kazandırmak istiyorum. Bireysel anlamda skora etki edebilirsem benim için bu başarıdır. Geçtiğimiz iki seneye göre iyi maç sayısı yakaladım. Bu yıl bunu devam ettirmek istiyorum. Daha iyi performans verip 3. yılımda tecrübemi sahaya yansıtmak istiyorum" dedi.

KİM BİR ADIM ÖNE GEÇERSE O OYNAYACAK

Forma rekabeti konusunda konuşan Ferhat, "Ozan ve Aydın kendilerini kanıtlamış kaliteli futbolcular. Hepsiyle uyumum var. Uzun maraton. Herkese ihtiyaç oluyor. Herkes oynamak istiyor. Hak eden oynasın. Aramızda hiçbir sıkıntı yok. Kim bir adım öne geçerse o oynayacak. Performans düşüklüğü, sakatlık var. Burada hepimize ihtiyaç olacak. Rekabet her zaman olması gerekiyor" şeklinde konuştu.

LİG ACIMASIZ VE SERT GEÇİYOR

"Bu yıl lig nasıl geçer?" sorusuna Ferhat, "İlk geldiğim yıl söylemiştim. Çok oturmuş bir takım vardı. Zamanla teknik heyet, yönetim değişti. Takımda değişiklikler oldu. Bursaspor yeni bir yapılanmaya girdi. Bunu herkesin kabul etmesi gerekiyor. Başarıyı yakalamak için engel değil. Her yerde bu değişiklikler oluyor. En kısa sürede o eski istikrarı yakalamak önemli. Başarı o zaman gelecektir. Lige baktığım zaman çok haraketli geçmiyor. Çok fazla transfer de olmadı. Çetin geçecektir. Biz de iddialı olmak istiyorsak üst seviyeye çıkmak zorundayız. Lig acımasız ve sert geçiyor. Ayakta kalabilmek için kuvvetli olmak gerekiyor. Hocamızla bir adım attık. İstediğimiz yeri yakalarız diye düşünüyorum. Bu yer zirve olması gerekiyor. Ama şartlar çok önemli. Birliktelik, ekip ruhunu yakalamak çok önemli. Onu ne derecede yakaladığımız önemli. En tepeler olabilir. Amacımız yukarılarda olabilmek ama şu an bir şey söylemem doğru olmaz. İnşallah bizim için her şey iyi olur. En yukarıda bitirmeye çalışacağız" yanıtını verdi. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı