Tecrübe kazandı!

Diğerleri halinden memnun… Futbolcuları kendilerini gösteriyor kulüpler de ciddi para kazanıyor…

Mesela dün ben çok keyif aldım… Bahçelievler’de mahalle arasında kalmış bir stadyum… 90 dakika sadece takımını destekleyen bir Bayrampaşa taraftarı… Canını dişine takan oyuncu kadrosu…

Bursaspor kalesinde çok ciddi pozisyonlar yakaladılar ama tecrübeleri yoktu…

Belki bir daha böyle bir performans gösteremeyecekler ama mutlu oldukları her hallerinden belliydi.

Gelelim maça;

Aslında mücadelenin hemen başında Sinan’ın ceza sahası içinde düşürülmesine Bayrampaşa gibi tecrübesiz hakem Özkan Çeliker penaltı çalsa ki, yüzde yüzde penaltı, belki böyle dirençli bir oyun ortaya çıkmayacaktı. Bursaspor adına maça tam anlamıyla konsantre olan tek adamSivok’tu. Onu biraz Sercan takip etti. Hamza Hoca, gençlere şans verdi amagüçleri herhalde bu kadardı… Oysa, Bayrampaşalı yöneticilerin bir gözü maçta diğer gözü de İsmail Can Çavuşluk’taydı… Açık açık, devre arası içinde Bursasporlu yöneticilerden İsmail’i istediler fakat olumsuz yanıt aıldılar.

Benim de alıcı gözle takip ettiğim isimler Bilal ve Merter’di… Hadi Merter’in bir nebze kurtarır tarafı var ama Bilal’in aklı Başakşehir maçında kalmış. Taraftarla arası düzeltilmezse böyle de gidecek gibi duruyor…

Sonuçta, dünkü keyifli maçı iyi oynayan değil tecrübesi olan kazandı

 

OSMANLI MAÇINA YETİŞECEK

 

Belgeli şikayetler” başlığı altında iki okurun stadyumla ilgili sıkıntılarını aktarmıştım iki gün önce. Bursaspor Genel Müdürü Erhan Başoğlu aradı. Maraton diye tabir edilen doğu tribününe yerleştirilen led reklam tabelalarının yerinin değiştirileceğini ama Osmanlı maçına yetişeceğiniaktardı. Başoğlu ayrıca, tuvaletlerle ilgili olarak da, “27 temizlik görevlimiz var ama maalesef insanlarımız stadı iyi kullanmıyor. Biraz özen gösterseler ortada sorun kalmayacak. Maç öncesi tüm temizliğimizi yapıyoruz ama gelenlerin de burasını evi gibi görmesi lazım” dedi. 

Orhan Güney

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu