Tarla Skandalı

Geçtiğimiz ay Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Körüstan tarafından “Kulübümüze 9 dönümlük tarla kazandırıldı” başlığı ile duyurulan tarlanın değerinin iki katına alındığı ortaya çıktı. Yakın çevre yolu Soğanlı mevkiindeki tarla, 2013 yılında yaklaşık 2 milyon liraya satışa çıkarılmış ancak alıcı bulamamıştı. Bursaspor Kulübü Derneği’nin ise 4 milyon 200 bin lira vererek tarlayı satın alması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

 

TARIM ARAZİSİNE  BENZİNLİK OLUR MU?

Körüstan açıklamasında, 9 dönümlük yerin bir kısmının benzinlik olarak kullanılacağını ifade etmiş ve Bursaspor’a gelir sağlayacaklarını söylemişti. Ancak ikinci derece tarım arazisi vasfındaki tarlaya benzinlik ruhsatı alınması yasal olarak mümkün gözükmüyor. Söz konusu yere benzinlik yapılması için önce ticari alana çevrilmesi yani plan değişikliği gerekirken, kulübün neye dayanarak “benzinlik yapacağız” açıklamasında bulunduğu ise dikkati çekti.

 

YEŞİL BEYAZ  RENGİNE YAKIŞMIYOR

Tarla vasfı dolayısıyla değeri düşük olan arazinin iki katı fiyatına alınması dolayısıyla kaynak arayışındaki Bursaspor’un kasası şimdilik zarara uğramış gözüküyor. Öte yandan şehir içinde kalan nadir yeşil alanların katledilerek ticari olarak kullanılmak istenmesi endişe yaratıyor. Yeşil beyaz simgesi ile bağdaşmayan bir girişimde bulunan Bursaspor’un, şehrin yeşil alanlarını ranta mı kurban vereceği de merak konusu.

 

Bursa Hakimiyet/Fatmagül Bayram

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu