Tarihe kara leke olarak geçecekler

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta ateş hattında yer alan ve tarihinin en zor sezonunu geçiren Bursaspor’da gözler her ne kadar pazar günü deplasmanda oynanacak Yeni Mersin İdman Yurdu maçında olsa da yeşil beyazlı camiada yaşanan gelişmeler can sıkmaya devam ediyor.

Ozan İsmail Koç’un alacaklarını tahsil edemediği için TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) başvurup serbest kaldığı yeşil-beyazlı ekipte başka ayrılıklar da kapıda.

Recep Günay yönetiminin ödeyecek maddi kaynağa sahip olmamasına rağmen, sezon başında sözleşmelerini iyileştirerek maaşlarında önemli miktarda zam yaptığı ancak beklenildiği gibi ödeme yapmadığı Bursaspor’da diğer oyuncular da sırada bekliyor.

TFF’ye başvuran futbolculardan kaleciler Canberk Yurdakul ve Deniz Aydın’ın yanı sıra Berat Altındiş ve Çağatay Yılmaz’ın da sözleşmelerini feshederek yuvadan uçma ihtimali bulunuyor.

Göreve geldikleri günden bu yana herkese laf yetiştirmek dışında bir icraat yapmayan Recep Günay yönetimi, önce SGK, ardından vergi borcu taksitini ödemeyerek yapılandırmanın bozulmasına neden olarak Bursaspor kulübünün büyük zarara uğratmasına neden oldu.

Bir şeyler yapamayacaklarını bildikleri halde kongre tarihini erken almayarak gelecek yönetimin de zaman kazanmasını engelleyen mevcut yönetim kurulu, yeşil-beyazlı kulübün tarihine kara leke olarak geçen yönetimlerden biri daha olacak.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu adamın kongre üyeliğinden ve divan üyeliğinden atılması için gerekli tüm çalışmalar yapılmalı. Esas yapması gereken işleri yapmayarak, taraftarı dava hikayeleriyle ayakta uyutarak resmen Bursaspor’u bitirmeye gelmiş.

  60
  21
  1. @X on the beach yorumuna yanıt olarak

   Esas bunlara dava açılmalı. Bursaspor’un mali ve idari yapısını iyiden iyiye bozup, durumu içinden çıkılmaz bi hale soktukları için.

   17
   3
  2. @X on the beach yorumuna yanıt olarak

   Siz birde altyapıda olanları bilseniz.. Okanın tazminatından çok , altyapı hocaları ile alacak-verecek ilişkileri. Bir hoca ( ismini vermeyeyim ) göreve geldiğinde ilk yaptığı iş , 6 senedir takımda as oynayan 3-4 çocuğu takımdan uzaklaştırdı. Geri kalan çocuklara antrenmanlar dahil mobing uyguluyor. Maç kadrolarına almıyor , antrenman maçlarında kenarda oturtturuyor yada yedek bırakıyor. Yerine kimleri oynatıyorlar dersiniz. Geçen sene çalıştığı adı sanı duyulmayan Kentspor dan , bir sürü çocuk getirildi. Bazılarına yetiştirme bedeli ödendi. Bireysel antrenman verdiği , alacak-verecek ilişkilerinin olduğu bütün çoçuklar maçlara ilk 11 başlıyor. Çok yazık. 2 sene önce ve geçen sene Fenerbahçeyi, Beşiktaşı , Başakşehiri , Galatasarayı yenen bu çocuklar , bu sene uygulanan torpil ve psikolojik mobingler yüzünden , psikolojik destek almak zorunda bırakılıyor. Ki bu hoca devlet okulunda öğretmenlik yaptığı için , Bursasporda antrenörlük yapmasına yasal izni bile yok. Sonuç olarak altın jenerasyon diye bakılan grup dağıtılıp , maçlarda 2 pas bile yapamayan , düzceye, sakarya ya bile mağlup olan takım oluşturuldu. Yapılan bu haksızlıklar , bir gün gelecek misli ile ödenecek. Son birşey daha , kadroya alınan çocuklardan biri basketbol oynuyormuş, bu sene futbola başlamış…
   Altyapılardan sorumlu yönetici , altyapı koordinatörü ve getirilen hocalar, çok iyi incelenmeli. Gerekli şikayetler, yasal yollarla gerekli mercilere yapıldı.
   Bütün bu anlattıklarımı da, Bursa da futbolun içinde hocalık,antrenörlük yapan herkes biliyor. Gizli birşey anlatmadım yani.

   20
   1
 2. İşsiz güçsüz bir adam neden 1.5 milyar borcu olan kuruma başkan olur neyi düzelticen ne yapıcan zaten okadar zeki olsan kahvede oturmassin işin gücün olur..o vakit bende kongre üyesiyim benimde başkan olma hakkım var bende olayim bumudur yani.

  38
  8
  1. @Bursasporrr yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular sn Recep Günay ben kulüp ü sahip siz bırakmamak için vede geçmişte yapılan hataların hesabını sormak için geldim dedi peki neden bu kadar geç kaldınız neden Bursaspor un futbolcularına o sözleşmede ki maddayi kullanmasına imkan verdiniz hani aenin AA dan RA den diğerleeinden ne farkınız var yuh olsun ahlaksızlara

   11
   3
 3. İşte Yazar İşte Gazete “Tarihi Zarara Uğratmış” Heyy Yazar Orada 2 Milyar TL Zarara Uğratanlar Kombaba Gibi Bursasporun Malı Mülkü Üzerinde Otururken Bunumu Haber Yaptınız? Size Yazık Cidden Basın Kartınızı Yakın Hepimize Bir İyilik Yapın!

  26
  41
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Yazar kardeşe bak hele! Tarihi zarar diyor. Günaydın yazar kardeş. Eğer 6 ay da bu yönetimin yaptıklarını “tarihi zarar” diye yorumluyorsa, başta Ali Ay ve diğerlerinin yaptıklarını nasıl yorumlamali ki acaba? Takımı Süper ligden kim düşürdü? Yetmedi, 1.ligten kim düşürdü? Daha da yetmedi, transfer tahtasını kim kapattı? Az daha 3.lige kim düşüyordu. Bu kara günlerin hepsinin faturasını yazmış Recep G.yonetimine. Recep G.bir suçu var, böyle bir tablo varken başkan olmak ve yönetim oluşturmak! Keşke hiç görev almasaydı? O zaman “tarihi zarar” kime yazacakti? Hani Texas li arkadaşlar, genel kurul yapılıp başkan olsun ve yönetim değişsin diye imza topladığınız o meşhur aday veya adaylariniz nerede? Tatile mi çıktılar? Olan yönetimi istifaya çağırmakla, taraftarlık yapmış sayilmiyorsunuz, hani adayınızi söyleyin! Madem çok biliyorsunuz yol gösterin. İlk Genel kurul gününde seçin adayınızi. Boşa sallamayı ve her gelene çamur atmayı bırakın artık! Size de tebrikler yazar kardeşim, 10 yılın suçlusunu buldunuz ve faturayı kestiniz!

   11
   3
  2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Sizin gibi zihniyetler her gelene alkış tuttuğu İçin bu hale geldik zaten.
   U17 ve U19 takımları deplasmana gidemiyor. Çünkü ortada bunu karşılayacak ne yönetim ve ne de Başkan var.
   Okan Yılmaz defalarca arıyor. Telefonunu açan yok.
   Sonra bursiad acıyıp arıyor. Okan hocayı. Masrafları üstleniyor. Ortada yine ne Başkan ne de yönetim var.
   Ve sizin gibi zihniyetler hala bunları savunuyor.
   Siz ya Bursaspor’lu değilsiniz.
   Ya da Recep Günay’ın trollerisiniz

   13
   11
    1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

     Anlaşıldı, demek ki biz burada ağız tadıyla bir ironi bile yapmayacağız.
     O ünlemler falanda mı seni uyandırmadı be kardeşim.
     Ulan ne işler yahu.
     Aşağı tükürsen sakal, yukarısı bıyık.
     Biz koca ülkede sap gibi ortada kaldık yeminle.
     O spor yazarları da!!! kıs, kıs gülüyorlardır halimize.

 4. Kulübü borca sokup küme düşüren, sonra da hesaplarına bloke koyduran Ali Ay bile yeniden başkanlık koltuğuna davet edildi bu şehirde. Bu adamlar kara leke diye tarihe geçene kadar gidecek daha çok yol var.

  He sırf parası var diye Ay’ı affedip parası yok diye Günay’ı affetmeyeceksek, o da bizim karakterimiz hakkında çok şey söyler.

  24
  34
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   senin gibi düşünen 10 bin gerçek taraftarı olsaydı bu klübün kimse soyamaz kimse sessiz kalmaz kimse buralara kadar düşüremezdi, paraya güce ve reklama bayılan bir kitleyle aynı takıma gönül veriyoruz maalesef. işin siyasi kısmına girmiyorum bile hep haklılar hep başkaları tu kaka kendileri mükemmeller, hiçbir gün sorgulamadılar neden niye niçin demediler. ali ay ile recep için söylediklerin anlayana ok gibi.

   16
   5
  1. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Olur mu kardeşim onlar sütten çıkmış ak kaşık! Onlar bilir kişilikle beraber aynı zamanda “herbokolok” unvanına sahipler. Hani imza topladıkları adayları nerede?

 5. Recep günay tarihe kara leke olarak geçecek Bursaspor’u yok eden başkan olarak borçları ödemeyen Bursaspor’a sarar veren adam

  15
  17
 6. 3’cü ligin dibine demir atmış Bursaspor’un Duayen yazarları ne beklersin adı üstünde Duayen! Akılları nerede ve neredeydi 2 milyar TL hortumlanırken? Türkiye’de futbol battı güya “süper lig” neresi süperse GS nini kale önünden 1 metreden gol atamayan milli futbolcuları ile herhalde hakemler maçları kritik noktalarda verdikleri kararlarlar ile GS BJK FB BJK 200 Milyar TL borçları ile ayaktalar ve devamlı devletin arsası malına çöreklenerek efendim 40 yaşında Banuçi veya Takıma giremeyen oyuncu özel uçakla Aslan Kaplan Kartal Kanaryaya geliyormuş bize ne Avrupa dördüncü liginde 6 tane yiyorsunuz isterse 40 yaşında messi gelse sadece reklam olur takım olarak kaliteniz Dzeko ile yükseldimi gözle görüyoruz oynanan futbolu 7 tane atsanız bile hırsınızdan Türk futbolunu mahvettiniz

  15
  6
 7. Tecrübelilileri sene başında elde tutmadılar bari genç tecrubelileri elde tutsaylardı.Ozan İsmail defalarca milli takıma seçilmiş bir oyuncu.elde tutulmalı idi.bazıları yok gitsin mitsin demiş nasıl futboldan anlıyorsunuz anlamıyorum kim oynamalı bu takımda.

  12
  8
 8. Bursaspor u bitirenler listesi yapsam futbol da ilk onbir kurulur artı yedeklerle beraber isimleri yazmak bile sinirlendiriyor.Bunu Bursa nın taşı suyu toprağı bile biliyor.Fazla söze gerek yok.

 9. Futboldan zerre anlamayan kartvizit yöneticilerin sonuncusu ( ki bizde bitmez ) şimdiki şahıs dinamiti patlattı . Bu saatten sonra daşşaklı ensesi öyle böyle değil baya baya kalın bir muhterem zat veya zatlar çıkmadığı müddetçe BURSASPOR’u kim veya kimler kurtarabilir . Hadi takım kurtarıldı ulan bunlar yine tebelleş olur . Hep dert hep sıkıntı .

  6
  2
  1. @inci1 yorumuna yanıt olarak

   muhterem zatlar paralarını kimseye bedavaya vermez, aksine veriyormuş gibi yapıp elindekinide götürür.

 10. Kim seçti kardeşim bu adamı? Seçerken böyle olacağını bilmiyormuydunuz?Eski futbolculardan Yeni oluşuma da bir lafım var.Sizler Emir ADANUR denen ÇAPSIZ in adayliğini koyduğunda bu oluşumu yapsaydiniz sizin samimiyetimizle inanırdım.Adam kapalı çarşıda kese ile dolaşıp altın topladı fakat klüp adına ne makbuz var nede dekont.Sattiklari ve yerine aldığı 20 civarı da gereksiz futbolcu oldu.Yazik değil mi bu klube.

  6
  1
 11. Yahu arkadaş bir kere bu yönetim zaten bitti geldiği günden beri zaten biteceği belliydi. Hiç bir şey yapmadan yapamadan gitti. Dava açtı bravo. Zaten takım gitti. Sonuç takımın yarısı gidiyor. Begenmegebiliriz ancak transfer kapalı ne yapicaksa bu çocuklar yapacak dediniz parasını odemediniz sonra cocuk neden oynamadı. Bır futbolcu en fazla otuz beşe kadar zaten para kazanıyor. Çocuk gelecegini düşünmek zorunda parasına bakar gelecegine bakar bir krampon olmuş en az üç bin beş bin siz on bin lira bile vermiyorsunuz. Gider tabi adam. Gelecek olan yönetimde aman diyim siz aslansiniz kaplansiniz ekmek yediniz söylemlerine girmesin para verirsen geri kalanlarin üzerinde söz sahibi olursun yoksa onlarda seni tınlamaz. Eğer sende birşey yapmiyacaksiniz kulüp kapatılmaya gitsin zaten gidişat bu yönde

 12. Tarihe leke olarak geçecekler listesi Recep Altepe kongreler müdahil olduğu için. Recep Bölükbaşı Erkan Körüstan Ali Ay Hayrettin Gülgüler Emin Adanur ikilisi Mesut Mestan Faruk Banaz en sonda Recep Günay birde Bursa spor medyası Divan başkanı bunlar son 10 yıldır Bursasporun altına dinamit koyan iş bilmezler.

 13. Eyyy bursaspor taraftarı bursalılar recep günayı bu kulübe başkan yapan zihniyet bursa büyük şehir belediyesidir alinur dur katlı otoparkı kulübün elinden alan bu zihniyettir siyaseti bu kulübe sokan bu kişidir bu kişiyi seçende sozde bursasporlular ve dışarıdan gelenlerdir artık bursayı bursalı bursasporlu yönetecek sandık yakında cezayı kesmekte gerçek bursasporlu bursalıların elinde bu zavallı adam recep günayın parası yok yok bukali bu adam bu kulübe 2 dir badkan oldu hesap edin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu