”Taraftarımızın desteği çok önemli”

Sezonun normal döneminin son haftasında Atatürk Spor Salonu’nda Maliye Milli Piyango takımını 81-52’lik skorla geçerek grubu 3.sırada tamamlayan Bıursaspor’umuzun başarılı antrenörü Şemsettin Baş maçın ardından şu açıklamalarda bulundu.

11’DE 10 YAPTIK          

Play-Off öncesi güzel bir maç yaptıklarını belirten Baş sözlerine şöyle başladı; “ Ligin normal sezonunun son maçını güçlü bir ekip olan Maliye Milli Piyango ile oynadık. Play-Off ‘taki güçlü ekipler Acıbadem, Zirve Üniversitesi,i Bolu ve İzmir Büyükşehir Belediyespor kadar güçlü bir rakip ile oynadık. İyi bir hazırlık maçı gibi de oldu. Karşılaşma öncesinde rakibi seçme durumu yapabilirdik ama yapmadık ve iyi bir oyun sergiledik. Bundan sonra çok zorlu bir yola giriyoruz. Play-Off’ta elimizden gelen en iyisini yapmak istiyoruz” dedi.

TARAFTARIMIZIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Sezon başında vermiş olduğu demeçlerde “Maçı kaybedebiliriz ancak mücadele etmeden, savaşmadan kaybetmeyi kabul edemem” cümlelerini kurduğunu ve ligin ikinci yarısında sadece 1 maçtan mağlubiyetle ayrıldıklarını belirten Baş, “ Bugün yapmış olduğumuz savunma ile Play-Off sertliğine çıktık. Her topa baskı yaptık. Hücumda da minimum hata yaptık. Play-Off’ta çok zorlu bir Bursaspor’u herkes beklesin. Sezon başında kolej takımı yaratmak istediğimizi belirtmiştim. Geç başlamamız nedeniyle ancak sezonun ikinci yarısında takım gibi takım olduk. Seyircimiz de maçlarımızda inanılmaz destek oluyor. Takımımız adeta şehir ve taraftarımız ile bütünleşti. Play-Off’ta İzmir Büyükşehir ile karşı karşıya geleceğiz. İyi basketbol oynayan bir ekip. Oynayacağımız müsabakalarda taraftarlarımızın desteği çok önemli” dedi.  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu