Taraftarımız transferlere sitem etti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vadisi'nde BTSO Celal Sönmez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde okulun öğrencileri ile bir araya gelen Sağlam, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bir soru üzerine şampiyon olarak Türk futbol tarihinde yeni bir çığır açtıklarını belirten Sağlam, bunun tam bir çığır olması için ya başka bir Anadolu takımının ya da yine kendilerinin şampiyon olması gerektiğini söyledi.

Sağlam, yaptıkları transferler nedeniyle bazı taraftarların sitem ettiğini anlatarak, ''Yaklaşık 3 ay geçti. Bu sürede takımımıza direkt katkı yapacağına inandığımız ve taraftarımızı da memnun edecek bir tane transfer yapamadık maalesef. Ekonomik imkansızlıklar nedeniyle yapamadık. Daha sonra Belluschi ve Tuncay geldi. Rakiplerimiz 10 milyon vererek oyuncu alıyor. Arada ciddi anlamda güç farkı, ekonomik dengesizlik var'' diye konuştu.

Bu şartlar altında büyük takımların önüne geçmelerinin kolay olmadığını dile getiren Sağlam, şunları aktardı:

''Kadro kalitesi bakımından bu takımlar bizden daha iyi olabilirler ama başarıyı sadece bunlar getirmiyor. Farklı unsurları bir araya getirmek, çok çalışmak, bütünlük oluşturmak gerekiyor. Ama biz şampiyon olduktan sonra böyle bir kaliteyi, bütünlüğü ortaya koyamadık. Belki yine yapabilirdik ama bu değerleri tekrar ön plana çıkaramadık. Şampiyon olduğumuz sene bize katkı verenlerin şapkalarını önüne koyarak düşünmelerini istiyorum.''

Aykut Kocaman'a destek

Sağlam, ''Alex'in Fenerbahçe'den ayrılmasını nasıl değerlendirdiğinin'' sorulması üzerine ise şu yorumu yaptı:

''Alex 8 sene Türk futbolu ve Fenerbahçe'ye üst düzeyde hizmet etti. Kendisini çok severim. Sempatik birisidir ve saygıda kusur etmez. Alex'e karşı sempatim var. Aykut hocaya karşı da sempatim var. O da Türk futboluna önemli hizmetler etti. Ben de Beşiktaş'tan buna benzer bir şekilde ayrıldım futbolcuyken. Hep bu olayları profesyonel çerçevede değerlendirdim. Bu olayda da antrenörün tarafında olacağım. Antrenör, kulüp tercih yapmış. Bu şekilde bir tasarruf yapmış. Bence bu şekilde değerlendirmek lazım. Kendi iç meseleleridir. Kendileri bu konuyu değerlendirecektir.''

 

Haberturk

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu