Taraftarımız Tff’ye Tepki Gösterdi

 Bursaspor taraftarları ve tutuklu bulunan taraftar yakınları Gomel maçı öncesi Atatürk Stadı önünde toplanarak Türkiye Futbol Federasyonu'na olan tepkilerini dile getirdi.

Bursaspor taraftarları ve tutuklu bulunan taraftar yakınları Gomel maçı öncesi Atatürk Stadı önünde toplanarak Türkiye Futbol Federasyonu'na olan tepkilerini dile getirdi. Siyah giysilerle gelen yeşil beyazlı taraftarlar yaptıkları basın açıklamasının ardından stada girerek tribündeki yerlerini aldı.

Bursaspor taraftarları ve tutuklu bulunan taraftar yakınları, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beşiktaş karşılaşması ile ilgili verdiği kararı protesto etti. Atatürk Stadı dışında toplanan taraftarlar adına konuşmayı Fatih Öğreten yaptı. Bugünün kendilerinin sevgilileriyle uzun süreli ayrılıktan sonra buluşma günü olduğunu belirten Öğreten şunları söyledi

ŞAMPİYONLUKLARIN HANGİ OYUNLARLA KAZANILDIĞI ANLAŞILDI

Bugün bizlerin, sevgilimizle uzun süreli ayrılıktan sonra buluşma günümüz. Buna rağmen içimiz buruk, sevincimiz yarım, fakat hiç olmadığı kadar başımız dik. Yıllardan beri anlatmaya çalıştıklarımızın gün yüzüne çıkmasından, şampiyonlukların hangi yollarla, hangi şartlarla ve hangi oyunlarla kazanıldığını, nasıl bir pislik içinde elde edildiğini sadece biz değil, Türkiye hatta tüm dünya umarız anlamıştır.

REKLAM TARAFTARI OLMADIK

Bugünlerde, yıllardan beri üstümüze yapışan 'Ruh hastası' ve hiçbir şey yokken Beşiktaş'a boş yere düşman olan taraftar kitlesi yakıştırmalarının ne kadar haksız ve içi boş olduğu ortaya çıkmıştır. Biz şampiyonluk yolunda dahi, 'Şampiyonluk güzel ve masum demek. Tıpkı annem gibi' pankartı gölgesinde yürüdük ve fair play ödülünü de taraftar bazında alarak 'Ya göründüğü gibi ol, ya olduğun gibi görün' felsefesine sadık kaldık. Reklam taraftarı olmadık. Yapacağımızı söyledik, söylediğimizi de yaptık.

ADALETE OLAN İNANCIMIZI ZEDELEMEKTEDİR

Fakat ne yazık ki, yine bugünlerde adaletin eşitk olarak uygulanmadığına şahit olmaktayız. Bursa-İnönü-Kadıköy üçgeninde yaşanan benzer olaylar karşısında gösterilen farklı tepkiler ve uygulamalar bizim adalete olan inancımızı zedelemektedir. Saha dışında gelişen olaylardan dolayı, 6 maç ceza alan bir kulübün yanında sahanın tam ortasına 20 bin kişinin indiği bir maçta ayrıcalıklı ve sözde mazlum kulübün 2 maç cezası alması buna en yakın örnektir. Bu olaylar karşısında, onurunu ve haysiyetini ayaklar altına alan dut yemiş bülbüllerin kendi şehirlerine ve tuttukları takımlarına ihanet içerisinde olanları rüzgara göre yön belirleyenleri, vatansever Bursa halkını terörist ilan edenleri, kendilerine uygulanan şiddet karşısında sessiz kalanları hayret ve dikkat ile takip etmekteyiz.

GÖNLÜMÜZÜ KARARTMAKTADIR

Bursa halkının değerlerini, duruşunu ve sosyolojik yapısını bilmeden, İstanbul'da oynanan ilk Beşiktaş maçında saha dışında savunmasız taraftarımızı yaralamaya karar veren şiddetle saldırılar olmasına rağmen ve bunun üzerine haksız yere kulübümüze verilen 2 maç cezası varken yaşananları gözönüne almadan tek taraflı kararlar sonucu ortaya çıkan ve hiçbir Bursalının istemediği olaylar yüzünden yaklaşık 3 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Bursasporlu kardeşlerimizin bugün yanımızda olmaması ve daha ne kadar ayrı kalacağımızın belli olmaması tıpkı şu an üzerimizde bulunan tişörtlerin rengi gibi gönlümüzü karartmaktadır.

TEPKİSİZLİK BİZİ ÜZÜYOR

Bugün bu tişörtleri cezaevinde tutuklu bulunan kardeşlerimizi, sırça köşklerinden Bursa'yı kurtarmaya çalışanlara sözde Bursa'nın ileri gelenlerine kardeşlerimizi unutturmaya çalışanlara, Bursa halkını ve Bursalıları hafife alanlara bir kez daha hatırlatmak için üzerimizde taşıyoruz. Bu süreçte sayın Bursaspor yönetiminin ve şehrinin ileri gelenlerinin suskunluğu ve tepkisizliği bizleri en az yaşananlar kadar üzmekte. ve bizi sahipsiz hissettirmektedir. Biz protestolarımızı bundan öncesinde de olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin kanun nizam ve yasalarına bağlı olarak yapmaya devam edeceğiz.

BİZİM SEVDAMIZ BİR ŞEHİR SEVDASIDIR

Kimse sevdamız üzerinden bizleri devletimiz ile karşı karşıya getirmeye çalışmasın. Biz bu oyuna asla gelmeyeceğiz. Bizi asla başkalarıyla karıştırmayın. Bu süreçte bize destek veren en başta ezeli ve ebedi kardeşimiz Ankaragücü'nün büyük yürekli taraftarlarına ve inandığı gibi konuşan mert Denizlispor taraftarları olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Bizim istediğimiz ayrıcalıklı olmak değil. Sadece adaletin herkese eşit olarak dağıtılmasıdır. Çünkü bizim onurumuzdan başka kaybetmekten korktuğumuz hiç bir servetimiz yoktur. Bizim sevdamız bir şehir sevdasıdır, başka bir sevdaya benzemez.

ÖZLEM KURTULAN KOCAMIN ARKASINDAYIM

Tutuklu bulunan Bursaspor amigosu Selim Kurtulan'ın eşi Özlem Kurtulan da tepkisini dile getirdi. Kurtulan, Haksızlık yapıyorlar. Ben kocamın arkasındayım. Her zaman yanında olacağım. Biran önce yargılamayı yapıyorlarsa yapsınlar. Çektiğimiz sıkıntıların hesabı herkesten sorulacaktır. Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım dedi.

 

Sondakika.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu