Taraftardan Fenerbahçe maçı için karar

24 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de oynanacak karşılaşmanın biletleri saat 10.00 itibariyle satışa çıktı. Yeşil-beyazlı taraftarlar, maça bilet alabilmek için Passalig gişelerine koştu. Sezon başından beri stada gelmeyen çok sayıda taraftar, ilk kez Passalig kart çıkartarak bilet aldı.

 

TEPKİ DE BİR YERE KADAR, TAKIMIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ

 

Taraftarlar, şunları dile getirdi: "Passolig kart çıkarttık, bilet aldık, takımımızı destekleyeceğiz. Taraftarın tepkisi takımdan ziyade Passolig’e yönelikti. Artık tepkinin de geçtiği bir yerler vardır. Takım çok iyi gidiyor. Fenerbahçe maçından galip gelirsek liderle aramızda puan farkı kalır. O yüzden takımın iyi gittiği bir zamanda Possolig’i ve bazı şeyleri bir kenara bırakıp takımımızı desteklememiz lazım. Ben de bugüne kadar protesto edenlerdendim ama bugün Passolig aldım. Tepkinin de bir limiti var. Bu protesto artık takımla zarar vermek oldu. 24 Kasım akşamı takımımızı destekleyeceğiz." Taraftarın maça gelmeme tepkisini bu maçta bitireceğini söyleyen taraftarlar, şöyle devam etti: "Takımımız 2 hafta üst üste galip geldi, taraftarımız artık gelsin böyle gitmez. 10 hafta sabrettik, Fener maçında barışı sağlayacağız. Bu sezon ilk kez maça gideceğim. Emekli, yaşlı olduğum halde maça geliyorum. Bütün gençlerin gelmesini istiyoruz. Tribünler dolmalı, bu takım başarıya, seyirciye aç. Herkesin koşarak gelmesi lazım. Bu maç ve bundan sonraki maçlar çok önemli. Taraftarın 12. güç olarak takımının yanında olması lazım. Passolig ile ilgili diğer kulüplerde de sıkıntı var. Çözüm üretilmesi gerekiyor. Bizim taraftarımız da bu konuda muzdarip. Biz Bursaspor’umuzun her zaman yanında olacağız. Umuyoruz ki Fenerbahçe maçından haklı bir galibiyetle lige en güzel şekilde devam edeceğiz." Bu arada Bursaspor Teksas Tribüne Lideri Selim Kurtulan da, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, taraftarların bu maçta tribünlere gelerek takımını destekleyeceğini açıklamıştı.

 

Haber Kaynağı: CİHAN

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu