“Taraftara ihtiyacımız var”

Bursaspor Durmazlar‘ Baş Antrenörü Şemsettin Baş yeni sezon öncesinde son hazırlıklarını yaptıklarını belirtti…

Sezon öncesinde Federasyon Kupası’nın takımın son durumu görmeleri açısından çok iyi olduğunu belirten Baş, Pazar günü saat 16:00’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan Bandırma Kırmızı maçına taraftarlarımızı beklediklerini belirtti.

Baş, Medya Günü’nde şu açıklamayı yaptı; “Federasyon Kupası’nın havası ile ligin havası çok farklı. İstediğimiz sonucu aldık ama istediğimiz seviyede değiliz. Eksiklerimiz var. Tamamlaya çalışıyoruz. Zaman zaman iyi oynuyoruz, zaman zaman düşüş yaşıyoruz. Bizim için çok iyi bir turnuva oldu. Hem seviyemizi görme hem de eksiklerimizi görme açısından önemliydi. Görüldü ki ligde konsantre olmazsanız tüm maçlar zorlu geçiyor. Son düdük çalana kadar mücadele etmek gerekiyor. Biz bunu başarıyoruz. Mücadele anlamında savaşıyoruz” dedi.  

TAKIMIMIZIN ALTINCI ADAMI TARAFTARIMIZ

Bandırma Kırmızı takımını da değerlendiren Baş, “Çok genç bir takım. Önde de geride de olsalar aynı oyunu oynuyorlar. Kondisyonları çok iyi. Biz agresif ve konsantre olursak ve tüm maç boyunca basit hataları cezalandırabilirsek maçı kazanmak istiyoruz. Taraftarımızın eksikliğini Antalya’da hissettik. Neden diye sorarsınız biz onlarla oynamaya alışkınız. Takımımızın altıncı adamı taraftarımız. Pazar günü salonu tamamen dolduracaklarına inanıyorum” dedi.

SALİH UĞRAŞAN: ‘’ TARAFTARIMIZA BU SEZON DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR”

Medya Günü’nde konuşan takım kaptanı Salih Uğraşan ise “Yazın yoğun bir programda çalıştık. Federasyon Kupası’nda zorlu gruptaydık. Son durumumuzu görmek için turnuva önemliydi. Güzel maçlar oynadık. İki maçımız uzatmaya gitti. Birini kazandık diğerini kaybettik. Beş maçınızın dördünü kazandık ve sonuçta lider olarak grubu tamamladık. Federasyon Kupası lige göre çok büyük bir ölçü olmuyor. Lig daha zor bir format. 34 haftalık zor bir maraton bizi bekliyor.  Zorlu bir fikstür ile başlıyoruz. Bu maçlarda da gördük ki tüm maçlar çekişmeli geçecek. Taraftarımıza bu sene her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Dolu tribünler bizi olumlu yönde bir adım daha yukarıya çıkartacaktır. Bu Pazar günü sezon başlıyor. Taraftarlarımızı Atatürk Spor Salonu’na bekliyoruz. Yeni sezon coşkusunu onlarla paylaşmak istiyoruz” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu