Taraftar sıkıntılı

Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy’un moderatörlüğünü yaptığı programda Bursaspor sevdalıları, Büyükşehir Belediyesi Timsah Arena’da tribünlerin neden dolmadığını masaya yatırdı.

 

Mehmet Güzelsöz, Raif Balkan, Ender Yılmaz, Erdal Mutluer, Sungur Tekin Öztan ve Yücel Atan’ın katıldığı söyleşide taraftar ile yönetim arasında kopukluk olduğu düşüncesi ön plana çıktı.

 

Bursaspor taraftarı, AS TV’de yayınlanan Markaj programında son günlerde tribünlerin dolmamasından, iletişim eksikliğine ve kurumsal sıkıntılara kadar birçok konuyu masaya yatırdı. Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy’un moderatörlüğünü yaptığı, Ahmet Suphi Evke, Adem Vural ve Erkan Öncel’in yorumlarıyla renk kattığı programa Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, Teksas Supporters’tan Raif Balkan, Ünitimsah Başkanı Ender Yılmaz, 224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği Başkanı Sungur Tekin Öztan, SAGS’dan Erdal Mutluer, Açık Kale’den Yücel Atan katıldı.

 

Sorun iletişimsizlik Son günlerde tribünlerin boş kalması konusunda ortak fikir ‘iletişimsizlik’ olarak gösterilirken, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın bu kopukluğu gidermesi gerektiği belirtildi. Ahmet Suphi Evke de bu sözlerin ardından “Başkan odaklı bir yönetim var. O yüzden başkanın taraftarla görüşmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı. TSC’den Raif Balkan da konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak; “Bazı taraftarlar tepkiyi statta verip şampiyon teknik direktöre şampiyon yönetime kötü davranmak istemiyor. ‘Yanımdaki insanı da etkilemeyeyim’ diyor ve stada gelmiyor” ifadesini kullandı.

 

Mehmet Güzelsöz (Teksas)

Bizim taraftar erozyonumuz bu yıl başlamadı. Geçen sezondan başladı ve bize yansıması daha farklı oldu. Takımın verdiği havadan, ekonomik sebeplerden, insanların duygularıyla oynanmasından olabilir. Biz amatör ruhla yönetildik ve şu anda profesyonelce yönetilemiyoruz.

Raif Balkan (TSC) Ben muhalif değilim sadece duygularımı, kendime göre doğruları söylüyorum. Bursaspor küme düştüğünde 10 bin taraftar Sakarya’ya gitti ve Bursastore o dönemde 1000 TL kazandı. Ancak şampiyon olduğu sezonda store zarar ediyor. Bunun açıklaması yapılmalı. Ender Yılmaz (Ünitimsah) Yöneticilerimizin sıkıntılarımızı dinlemesi gerekiyor. Bilet indirimiyle işimiz yok. Bilet alınmadığı zaman kulüpten dernek başkanlarının aranmasını bekleriz. Ancak bu konu ile ilgili Ertuğrul Sağlam çıkıp açıklama yapıyor. Sorunun sıcak iletişimle çözüleceğini düşünüyorum.

 

Erdal Mutluer (SAGS)

Tribünlere taraftarın gelmemesini 3 Temmuz şike süreci, yönetimsel eksiklikler, taraftar arasındaki kopukluklar olarak sayabiliriz. Tek bir sebep yok. Futbol profesyonel kişiler tarafından yönetilmediği sürece Türk futbolunda bu sıkıntı olmaya devam edecek. 

 

Sungur Tekin Öztan (224 Bursa)

Bursaspor taraftarının şampiyonluktan sonra atlattığı badireleri görmek gerekiyor. Şampiyonluğun ardından taraftarın başına birçok şey geldi. 2 sene boyunca bu taraftar çok çekti. Bursaspor taraftarı gerektiği zaman inisiyatifi eline alabilecek durumda.

 

Yücel Atan (Açık Kale)

Yönetim de takım da hoca da taraftar da krediden yiyor. Şampiyonluk sezonunda kaldık. Sosyal medyada konuşan Bursaspor taraftarı stada gelse 30 bin kişi dışarıda kalır. 2010 ruhu geri gelirse biz çok şampiyonluk görürüz.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu