Taraftar gaza bastı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Aralık’ta hizmete açtığı ‘Timsah Arena’da oynanacak ilk maça taraftar yoğun ilgi gösteriyor. 2 gündür bilet ve kombine almak için gişelere hücum eden yeşil beyazlı taraftarlar uzun kuyruklar oluşturdu. Dün akşam saatlerine kadar 23 bin kombine satan Bursaspor’da kombine satışları bugünde sürecek. Yeşil beyazlı taraftarlar Merinos Stadı’ndaki gişelerin yanı sıra internet üzerinden de kombine alabiliyor. Bugünkü karşılaşmayı yaklaşık 30 bin kişinin izlemesi bekleniyor. 

Temeli 2011’de atıldı

Temeli 1 Haziran 2011’de atılan, 400 bin metrekare proje ve 190 bin metrekarelik inşaat alanı olan Bursa Büyükşehir Stadyumu’na bugüne kadar 230 Milyon TL harcandı. Taraftar, misafir takım, VIP, protokol, basın, loca ile toplam 44 bin koltuk kapasitesine sahip stadyumda 207 adet de engelli pozisyonu yer alıyor. 74 adet taraftar turnikesi, 20 adet VIP, Basın, Loca turnikesi ve 7 adet de engelli turnikesi bulunan statta, 84 adet tribün kapısı yer alırken, stadın 8 dakikada tamamen tahliye edilme imkanı bulunuyor. Alanları 35 ile 190 metrekare arasında olan 72 adet locanın bulunduğu stadyumda 789 adet tuvalet ile 35 adet büfe bulunuyor.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu