Tamer Tuna “Transferlerden sonra…”

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Tamer Tuna transferlerle ilgili soruyu cevapladı.

“Görüşmeler devam ediyor ama görüşmeler sadece gelecek oyuncularla ilgili değil transfer etmek istediğimiz, öncesinde görüştüğümüz belli noktaya gelmiş oyuncular vardı. Hem kendi kulüpleri ile çünkü devre arası transferlerin bu zorlukları olabiliyor. Sözleşmeli oyuncuların kendi şartları kulüplerinden gelecek oyuncuların kendi şartları bir çok noktada bazen onların açıkçası zaman kaybına yol açtığını biliyoruz.

Bizim takımımızda da öyle. Göreve geldiğimiz günden itibaren verdiğimiz raporlar, çalışma ortamımız oyuncularla ilgili bireysel raporlarla ilgili değişimler de o noktada değiliz. Bunu söyleyebilirim. Ama yoğun çalışıyoruz. Deniz Kolgu‘nun bununla ilgili ciddi çalışmaları var. Bizim buradan verim alamadığımız oyuncuların gitmesi yönünde şartlarını konuştuğumuz ve çok çaba sarf ettiğimiz dönem ama sonuçlanan herhangi bir şey yok. Tabii ki görüşmeler de belli oyuncularla prensip anlaşması yapılmıştı ama söylediğim şartlardan dolayı içinde bulunduğumuz maddi şartlarla ilgili sorunlar devam ediyor. Bunları da çözmemiz gereken bir dönem. 2 haftalık bir zamanımız var hem Erzurumspor maçı sonrası Eyüpspor maçı ve 1 haftalık aramız olacak. Sonrasında da transfer dönemi bitecek.

Açıkçası bu 2 haftalık süreç 2 maçta hem kendi hedefimizle ilgili play-off hedefinde olmamız gereken yer. Cidden sonuçları düzeltebiliriz. İyi sonuçlar alacaktır Bursaspor kazanarak devam edecektir. Bu zaman alsa da bunu gerçekleştireceğiz. Taraftarı mutlu edecek oyunu oynayacağız. Bunun için buradayız. Bu noktanın iyi olması için sabra ihtiyacımız var. Transferdeki bu 2 haftalık süreç de bunu belirleyecek. Transferlerden sonra bambaşka bir takım yapısı ve kurgusu görebilirsiniz. Ama tabii oyuncu şartları her şeyin önünde. Bazen bizi tıkayan faktörler bunlar oluyor.”

Hem bireysel görüşmelerde hem de kendi yaptığımız oyun analizlerinde de aslında nedenlerini biliyoruz. Anlatmak istediğim en önemli şey bu; ben bu oyunu çok iyi oynayacağımızı biliyorum. Kazanarak devam edeceğimizi de biliyorum. Fakat Bursaspor şehir için Türk futbolu için çok önemli. Bursaspor‘un içinde bulunduğu bu durum da görünmeyen kısımda olanları yönetmek daha da önemli hale geliyor. Şehirdeki bu bütünleşmeyi sağlamak, beraberliği sağlamak birlik, beraberlik ve oyunculara yansıyan bu mental durumun çok farkındayız. Çünkü sadece fiziksel değil aynı zaman da zihinsel bir savaş. Bu konularla ilgili çok tecrübeliyiz. İçinden nasıl çıkılacağını bilen bir teknik adamım. Ama bu bütünleşmeyi sağlamak zorundayız. Bursaspor‘un o şampiyon takımın  havasını oyunculara hissettirmek o bütünlüğünü, birliğini, takım için adanmışlığını ortaya koymak biraz zaman alacak. Dış olayları sahaya yansıtan bir teknik adam değilim. Oyuncularında bunu yapmasına müsaade edemeyiz. Konsantrasyonumuzun tamamını sahaya yansıttığımız zaman neler yapacağımızı da çok iyi biliyorum. Oyuncuların kendi sosyal çevresi aile yapıları ve taraftarla olan iletişimleri bizim açımızdan önemlidir. Kendi alanlarını korumak zorundalar. Futboluna yansıyacak her türlü kelimeden cümleden uzaklaşmak zorundalar. Üstesinden gelemeyeceğimiz bir durum yok. Bursaspor‘u tercih etmemdeki en önemli etken taraftarımızın gücü. Taraftarımızın takıma nasıl enerji ve güç verdiğini çok iyi biliyorum. O bütünleşmeyi sağlamak zorundayız. Bursaspor, Bursa şehrinin ve Bursa‘daki her bireyin önceliğidir.”

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hoca ne transferi ne play off u hocaaa insanlarla alay etmeyin kulübe daha da borç bindirmeyin altyapıdan 3 4 takviyeyle çıkın maçlara ligde kalın seneye altyapıdan 2 3 oyuncu satıp düzgün planlamayla çıkmaya çalışırsın, kimsenin maaşı ödenmiyor üstüne bide transfer diyorsunuz, futbolculara ya maaşın ödenmez ya da sana ev verelim diyorsunuz adamlar zorla evi alıyor saçma sapan durumlar var kulüpte hala transfer diyorsun hocaa

  60
  26
  1. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   Angelaaaaaaaa takım düşüyor ne transferi diyosun fırsat varken kullanacaksın yapmazda düşersen adama sorarlar aklın nerdeydi diye alt yapıdan karakterli adam bulursan takıma koyarsın 2 dakikada takımı satandan takıma hayır gelmez

   3
   1
  2. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim takım batık tek şansı playofftan çıkmak.yoksa düşmese bile seneye bu borçlarla 2. Ligi boylar hatta cezalarla daha aşağı liglere güle güle.Mevcuta sahip çıkalım başka sanş yok.Hala taraftar olarak bunun farkında değiliz.Aslında bu sene tek atımlık barut o da şu durumda gözlerin kapalı hedefi vur durumundayız .biz kendimizi ilk altıya atarsak kesin çıkarız.tepkisiz bunu başarabiliriz.kaldıki gösterilen her tepki takımı ileriye değil geriye götürüyor.Yıllardır bunu tecrübe ediyoruz ama yine de yapıyoruz.bu sene maçları izlemekten nefret ettim ama şunu iyi biliyorum bu son tek atımlık baruta mecburuz.Bunuda ancak KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEKLE BAŞARABİLİRİZ.aynı şampiyonluk döneminde olduğu gibi.

   16
   4
   1. @Halil1963 yorumuna yanıt olarak

    Kim topa tutuyor hayırdır? İnsanlarla polyanacılık oynamayın kardeşim gerçeklere bakın bu takımın bu sene play off şansı mı kalmış şaka mısın sen, önümüzde 1 takım olsa puan farkı 20 olsa ağzımı açmam önümüzde 10 tane takım var 1 maç kaybetsen 10 takım birden puan kaybetsin diye mi bekliceksin Avel Avel play off yazmayın komik duruyonuz

    8
    14
 2. Siz ne anlatıyorsunuz hala playoff diyor elimizdeki mevcut kadro ile bırak sen guardilo gelse bu takımdan cacık olmaz hala playoff falan diyor

  26
  13
 3. Valla ben hocanın konuşmalarından bi şey anlamıyorum. tıpkı rahmetli süleyman demirel gibi konuşuyor.
  o da ” ege denizi bir yunan gölü değildir. ege denizi bir Türk gölü de değildir. binaenaleyh ege denizi göl değildir!” gibilerden konuşurdu.
  aslında hocayı anlıyorum, kendisi oldukça zor durumda. bazı şeylere kendi de inanmıyor. bu anlamda lafı gezdiriyor.
  gerçekleri söylese bu kez taraftar ve yönetim memnun olmayacak.
  ama ne yapsın mesleği. bi şekilde çalışmak zorunda. gel demişler gelmiş. yani arz-talep meselesi.

  18
  1
  1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

   Rahmetli “Bu sene biz elektriği Bulgaristandan alacağız, seneyede onlar bize satacak” demişti. Bizim hesapta o işe döndü. Bu sene biz üst lige çıkamayacağız ama seneyede biz bu ligde devam edeceğiz.

 4. BAŞARIYI HERKES SAHİPLENİR, BAŞARISIZLIK ise kabul edilemez.. başarısız bir yönetime rağmen, inşaallah galibiyetler gelir… Aksi olsun istemeyiz….

  12
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Hocam.
   Durum o kadar vahim ki bir mentör gelse iki hafta sonra ona da bir mentör gerekebilir.
   Maalesef bu günler göz göre göre geldi.
   Halbuki ne kadar dillendirip dikkatli olmaya davet ettik fakat olmadı başaramadık.An itibarı ile taraftar olarak başarılı değiliz çünkü kimseye meramımızı anlatamadık dinletemedik.
   İyi akşamlar.

   8
   1
 5. Yav hocada biliyor. Çapan Zalazar İsmail Burak biraz da Bruno. Geri kalanlar bizi herhangi bir yere ulastıramaz. İsmail Burak Kubilay önünde Bruno önünde Matavzi oynatsan zaten Bruno ve Matavz pres yapan adam değil. Bir tek İsmail seni öne taşıyabilir onunda yeteneği kapasitesi belli. Messi ya da Ronaldo değil ya bu adam. kanatlar desen Namık Ofosu Batuhan( kanat değil) Hasan Acolotse. Bu adamlar devamlı pres yapacak devamlı koşacak defansı ve forveti rahatlatacak içeriye katedecek orta yapacak adam değil. Sağ bek Merti oynatsan adam bindiriyor ama Namiq nereye kadar gidip gelebiliyor. Onur bindirse soldan Ofosu ve Acolatse sadece topla oynamak istiyor defans hiç yok. Dolayısıyla komple yenilemek lazım takımı bu seferde paran yok. Umarım Deniz ve Tamer kulübü daha da kötü duruma düşürmezler. Yönetim her zaman verdiğini misliyle almaya bakar zaten bu senenin sonunda kalan maçlar bizi sadece ligde tutmak için devam ederse ki maalesef öyle gözüküyor Yönetim de hoca da gitmek zorunda kalır. Tabi ondan sonra bir katrilyon borcu olan kulübü kim nasıl yönetmek ister kimse bunun cevabını bilmiyor. Burda gerçekten taraftar grupları artık kendi rantlarına bakmaması gerekir. Guzel şeyleri alkışlamak kotu şeylerde de beraber tepki göstermek gerekir. Böyle devam ederse zaten bu stadın içinde herhangi bir maç oynayacak takım bulunmaz. Timsahın yapılamayan dişleri zaten girdi bir tarafımıza böyle devam edilirse gövdesi hepimize girer. Birileride alır viskisini yudumluya yudumluya yok oluşumuzu keyifle izler…

  8
  1
 6. Ilk defa duymuyoruz bunları hoca senden önce her sezon beş teknik direktör değiştirdi bu takim neden biliyormusun bugün senin gibi hayal satmaktan sağlam tecrübe edindik sizlerden bir haftadan beri bunlar transfer yapamaz yaygarası kopardık arkadaşlar eksiyle boğmaya çalıştı bizi take düştü kel göründü sende biliyorsun transfersiz önündeki iki maçı banko kaybetme kümeye kaynak yaptın tamer tuna neyin muhabbetini etmişsin buradan sen bas git kendini kariyerini kurtar bu takım şimdiden cakildi

  5
  8
 7. Bu takımın kazanmak için sahaya çıkması lazım çoşkulu oynaması lazım buna inanması lazım bence topçular bunların hiç birini yapmıyor

 8. Galatasarayda hakan şükür gol kralı oluyordu nasıl oluyordu bu sağdan okan 3 arif 3 soldan hakan 3 ergün 3 hagi 3 keza..beşiktaşta gordon milne zamanı feyyaz 1.60 lık boyuyla gol kralı olmuştu nasıl olmuştu bu sagdan recep rıza metin soldan serdar orhan yaptıkları pas niteliğinde ortalarla. beşiktaşın kenar yanlardan orta yapacağını bütün takımlar biliyorlardı ama yan toplara müdahale edemiyolardı sonunda bunu birian börç gs anterenörü çözdü falco ile stumpu transfer etti ve beşiktaşı anca öyle durdurabildi bu futbol santranç oyunu gibidir bunu her hoca çözemez bu Allah vergisi bişeydir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu