Tamer Tuna “İlk hedefimiz Play-Off”

Bursaspor'un anlaşmaya vardığı Tamer Tuna, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde kendisini 2,5 yıllığına Bursasporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.

Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler‘in de katıldığı imza töreninde ilk sözü alan Gülgüler “İlk temasımızı BŞB Erzurumspor maçından sonra yaptık. Kendisinin bazı şartları oldu. Gün bugünmüş dedi. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir ekibi var. Tamer hocama hoş geldin diyorum ve hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Tamer Tuna ise şu ifadeleri kullandı “Bursaspor  için nereden başlasak, ne söylesek farklı sözler ve kendimi Bursaspor camiasına hem motive edecek hem de geleceğe dönük planlarımızda nerede olması gerektiği ile ilgili çok olumlu düşüncelere sahip olabilecek konuları konuşmuştuk bundan önceki süreçte. Neden olmadığı ile ilgili, ilk görüşmeden sonraki yaşanan süreçleri konuşmayacağım burada ama asla hiçbir zaman maddesel sebepler olmadı bugüne gelişte de Bursaspor’a inanmak, oyunculara inanmak, Bursaspor camiasının bu süreçteki yaşanılan hem takımın şampiyonluktan sonra süreçte yaşadıkları ile ilgili mevcut durumla ilgili, hem kendi kariyerim ile Bursaspor’un gelecek planlarıyla alakalıydı tüm düşünce.

Bugün geldiğimiz noktada takımla ilgili birçok olumsuz düşünce hatta kendi düşüncelerimi paylaştım. Görüşme sürecinde yaşadıklarımızla ilgili, zihinsel kaygılarımla ilgili fikir alışverişinde bulundum. Birçok olumsuzluklar herkesin önündeydi, bu faktörlerden çok uzak ve artık tecrübelenmiş ve bu tecrübelerden yararlanmış başkana ve yönetime sahip olduğumuzun farkına vardım. Geldiğimiz süreçte çok değişimler oldu, bu süreçteki değişimlerden hem oyuncular, camia, kulüp hem de hedeflerle ilgili olumsuz düşüncelere sahip bir psikoloji yapının olduğunun farkındayız. Burada oluş nedenimiz bu, benim bu anlaşmayı yapma nedenim bu.

Kendi kariyerim adına da çok düşündüm, Süper Lig’de yıllarca çalışmış bir teknik direktörüm. 3. Lig’den başlasam da kariyerime, çok fazla tecrübe kattığı 3 yıl yaşadım, sonra alt liglerde çalıştım. Buradaki pozisyonu ve duyguyu da çok iyi bilen bir teknik adamım.

Önemli olan her zaman şu Bursaspor. Biz inandığımızı tekrar yaşamaya geldik. Ben öyle tercihimi yaptım. Kendi adıma Bursaspor’u da, buradaki anlayışın ve hedeflerde de birleşmiş noktadayız. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Hem kulüp hedefleri, hem kendi inançlarım adına iyi yönde yaşayacağımız güçlü bir dönem olmasını istiyorum. Bunun için çalışacağız. Hiçbir zaman bu mücadeleyi bırakmayacağız, mücadelemiz asla bitmeyecek. Herkese ihtiyacımız var. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Mevcut durumu analiz ettiğimizde bir olumsuzluk var. Bundan sonraki bütün planlamalar çok önemli. Tüm hedeflerim ortak noktada birleşip kısa vadede başarı sağlamamız. Bursaspor’un Süper Lig’de olması çok önemli. Kulübün ne kadar büyük olduğunu herkes biliyor. İlk hedefimiz Play-Off. Süper Lig yarışından kopmamalıyız. Tüm basamakları tek tek atmalıyız. Bursaspor’un en güçlü altyapısına sahip olduğunu biliyoruz. Altyapıdan çıkan çok yetenekli oyuncular var. O oyuncuların kendi iç yapısında da değerlendirmesi gerekiyor.

Bursaspor’la daha önce görüşmelerimde maddi bir değişim yaşanmadı. Para görüşmemiz hiç olmadı. İlk anlaşmamızda da paradan dolayı gelmedi dendi. Kesinlikle öyle bir durum yok. O günden bu güne gelinen boyut, ben Süper Lig’de devam etmek istedim. Aldığım teklifler de o yöndeydi. Proje teklifleri de aldım. TFF 1. Lig’deki durumun farkında varmam gerekirdi. Maçları izliyor ve oyuncuları takip ediyordum. İstanbul’da görüşme yapmıştım. Son görüşme ise Bursa’da olduğu. Anlaşırken, inanmak gerekiyor. Bursaspor’la ilgili devamlılığa güvenmek istedim. Hedefler ve kendi inancım ile ilgiliydi bu süreç. Kafamdaki soru işaretleri kalkınca da anlaşma sağlandı. Kulüpteki devamlıkla ilgili düşüncem netleşti. Ben Bursaspor’a inanan bir teknik direktörüm. Bursaspor’un bulunduğu yere bakmadım. Mevcut durumu üste götürecek inanca sahip olduğum için bu imzayı attım.”

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adam bu kadroda ışık gördü demekki.buna belki bazı takviyelerle istediği hedefe ulaşabileceğini düşündü .şimdi tek bir şey kalıyor hep destek tam destek.maç kaybettiğimiz gün futbolcuları alkışlayabilme büyüklüğünü gösterdiğimiz gün 2. Şampiyonluk gelecektir.ıslıklanan hiçbir futbolcunun başarılı olduğunu görmedim.traftr olarak olgunlaşmalıyız.

  80
  1
 2. Son bir şarkı istiyoruz tamer hocam senden. Kurtar bizi bu cehennemden. Sana inancımız tam 2. E.Sağlam etkisi yapacaksın tam herşey bitti derken .

  58
  4
 3. İyi ki en başta tamer hoca gelmedi kadronun kalitesizliğini kabul etmeyenler tamer hocayı yiyeceklerdi şimdi ise hocanın otoritesi daha fazla olacak ve takım değişecek

  43
  3
 4. İnşallah Ertugrul Sağlam ın 2009 ‘da ilk gelişindeki gibi bir dönüm noktası olur . İçimde iyi hisler var umarım yanılmam .

  41
  1
 5. Hakkımızda hayırlısı olsun. Bundan sonra taraftarlara düşen görev sabır ve takımımızı hiç olmadığı kadar desteklemektir. İyi günde kötü günde her zaman her yerde en büyük bursa!!!

  36
  2
 6. Uzun zaman sonra içimde bir heyecan, tutku oluştu. Yücel hocaya bu kadar ısınamamıştım, şimdiyse takımda gelecek gören tecrübeli ve en önemlisi süper lig görmüş bir hoca var. Demek ki yönetim; sportif anlamda vizyon ve vasıf kazanmaya başlamış, zaten yönetenlerin akıllı insanlar oldukları her hallerinden belliydi, sadece amatördüler ama şimdi uzun vadede planlanmış, belli bir sisteme oturtulmaya çalışılan her anlamda; maddi, manevi, sportif vs. Zaten mali açıdan beli az da olsa doğrultmuştuk, borçlar belli bir sisteme sokuldu, kulübe para akışı sağlandı. Bunu çok önceden başarmışlardı, şimdi ise bu mali başarıyı uzun vadeye yayacak sportif başarı da sağlanmaya çalışılıyor gibi, yönetim kesinlikle hatalar yapsa da iyimser çabalarını takdir ediyorum. İçimde güzel bir umut var çok uzun vadeden sonra, hadi bakalım hayırlısı!

  3
  1
 7. Şİmdi bu yorumu istediğiniz kadar eksileyebilirsiniz. Tamer Tuna doğru tercih değil bana. Bizim takım şuan komada. Teşhisi bu zamana kadar koyan bir doktor olmadı. Bize profesör doktor lazım artık bu işi anca o çözer. Yönetimin bir yanlış tercihi daha bana göre ama umarım ben yanılırım. Yücel veya yılmaz vural daha etkili olurdu kısa vadede. Bu sezon zaten gitti (Hedef Playoff hoca kendi söylüyor ) önümüzdeki sene için tamer tuna ile başlanabilirdi.

  2
  8

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu