Tamer Tuna “Futbolcularım onurlu mücadeleleriyle”

Bursaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, yarın oynanacak Tuzlaspor maçı hazırlıklarında yapılan akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tamer Tuna, “Önümüzde oynayacağımız final niteliğinde karşılaşmalar var. Her maça gelişerek çıkıyoruz. Yaşadığımız sorunları çoğu zaman açıklayamıyoruz. Çok fedakâr bir oyuncu grubuna sahibim. Hastalansak da yeterli sayıda oyuncumuz olmasa da mücadele vereceğimize kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle bu kriz döneminde bu camiayı harekete geçiren taraftarımıza layık olan bir oyuncu grubu var. Bugüne kadar yanımızda olan taraftarımızda çok teşekkürü ediyoruz.

Bursaspor mazisinde taraftarımızın yeri çok büyüktür. Önümüzdeki süreç taraftarımıza en çok ihtiyaç duyduğumuz süreç. Yarın da tüm bu coşkuyla taraftarımızı maça bekliyoruz. Armamıza sarılarak destekleyen taraftarımız olsun istiyoruz. Bizi birleştiren en büyük nokta burası. Tüm protestolarımızı da tüm desteğimizi de bu mabette yaşıyoruz. Çok büyük bir hareket başlattılar. Yarın da o desteği göreceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Transfer Sürecinde Çok Büyük Mücadeleler Verildi

“Tabii ki Cenk biraz daha hazır gelmişti. Berat da öyle. Fakat bu geçiş döneminde yaşanan bir süreç vardı. Bifouma’nın da kendi anlaşmasından doğan bir boşluğu vardı. Biz riske etmiyoruz. Bu maçta daha çok süre alacaklar. Pedro hazır demiştim ama Samsunspor maç ardından çıkan bir yorgunluk süreci oldu. Transfer dönemindeki yoğunluktan kaynaklanan antrenman eksikleri oldu. Yusuf bize çok katkı sağlayacağına inandığımız bir oyuncumuz. Hem fiziksel anlamda hem de bitirici gol vuruşuyla meziyetlerini göreceksiniz. Süre alacaklardır tabii ki.

Berat da hem altyapımızdan hem de geçen yıl A takımımızda süre alan bir oyuncu. Belki de olmayacak denilen transfer tahtasıyla ilgili süreçte çok büyük mücadeleler verildi. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkıları ve bizim de isteklerimiz doğrultusunda. Hepsi gerçekleşmese de bunları yapmak kolay değildi. Belki de bir saate sığamayacak süreçleri gerçekleştirdik. Bursaspor ne kişilere bağlı olmalı ne de bize. Bizi birleştiren unsurun Bursaspor olduğunu biliyoruz.

Bu yıl kritik bir yıl. Birçok takımın yaşadığı süreçlerin en kritik noktasındaydık. Bu takım çünkü daha da aşağılara inse kimsenin sahip çıkamayacağı bir seviyeye gelebilirdi. Ancak büyük camialar bunu birleştirici unsur olarak kullanabilirdi. Şu an tekrar aynı heyecanı yaşamamıza neden oldukları için hem taraftarımıza hem de şehirdeki transferi açan kurulumuza ve başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Bir süre sonra çok kolay tüketilen bir alan futbol alanı. Biz o alanın tüketilmeden oyuncularımıza destek verilmesini istiyoruz. Tüm onurlu mücadeleleriyle Bursaspor formasını taşımaya devam edeceklerdir.”

Çok Farklı Bir Bursaspor Olacak

“Bir kere şunu söyleyebilirim. Sezon başından beri var olan bu inişli-çıkışlı süreçte hem hoca değişiklikleri hem de antrenmandaki istikrarsızlıklar açıkçası fiziksel olarak da takımımıza yansımış. Kamp süreci ve önümüzdeki hafta Ankaragücü maçı ardından BAY geçeceğimiz sürecin ardında kalan sezonda çok farklı bir Bursaspor olacak.

Yarınla ilgili de taraftarımızın da o coşkusuyla iyi bir futbol seyrettireceğiz. İzleyenlere iyi karşılaşma seyrettireceğiz. Anlayışımızı ve oyuncularımızın performansını bu sahada göreceklerdir. Kazanacağımıza sonuna kadar inanıyoruz. Oyuncularımızın performansı çok gelişti. Yarın bunun yansımalarını hissedeceksiniz.”

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Teksas bir FK açıklaması daha yapar mı acaba? Bir sonraki seçimden sonra, kulübün ismi değişmese de statüsü tamamen değişecek. Gaziantep Gazişehir FK, Başakşehir FK ya da Osmanlıspor FK’dan hiçbir farkımız kalmayacak. Sürecin apaçık gösterdiği; mevcut yönetim seçildiğinde “siyaset istemezük” diyen ama siyasetin kucağına oturmayı dünden kabul eden kalabalık, şakşakçı, ne istediğini kendi de bilmeyen ahali.
  Diğer kulüplere yardım akıyor savunmasını da anlamıyorum ve tamamen reddediyorum (buradaki istek onlara da akmaması ve o kulüplerin de kayırılmamasıdır): devletin görevi gereği halktan toplanan para halka adaletli şekilde dağıtılır, o para kişilerin inisiyatifinde değildir. Aksini iddia eden ahlak ve değer yapısını gözden geçirsin.
  Bir sonraki seçimden sonra bir nevi kayyumla yönetilen takımın ne formasını alırım, ne maçını izlerim. Frutti Extra Bursaspor, futbolda şeffaf ve tarafsız yönetim başa gelene kadar benim acıma da sevdama da ortak olur.

  21
  16
  1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Yol al be ya ..ne forma al nede maça gel…kim bilir bellide ikisinde yapmıyorsundur..adanur Nilüfer belediyesinden çıkmıyordu noldu..chp açsaydı tahtayı ozakman..totosu yiyen bir chp li Başkan adayı olsaydı neden olmadı kim engelledi..şimdi bırakın tatava yapmayı oturun totonuzun üzerine susmayı öğrenin

   3
   10
  2. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Malesef sizin taraftarı olduğunuz Bursaspor değil tamamen siyasi görüşünüz olmuş, partinizin formasını alın, onun bayraklarını sallayın, stad yerinede mitinglere gidin en güzeli, Bursaspora gönül vermiş gerçek bir Bursasporlunun sevgisinin önüne hiçbir duygu geçemez ki sizde geçiyorsa siz Bursasporlu değilsiniz…1999 yılında Demokratik Sol Partili belediye başkanı Bursaspor başkanı olduğundada Bursasporluyduk, 2004te küme düşüncede, 2010da şampiyon oluncada, boş beleş yorumları bırakın. Sizin gibiler yüzünden kulüp bu halde ne Armaya sevginiz var nede saygınız..

   4
   8
   1. @Erdem_Efe yorumuna yanıt olarak

    Yorum içinde herhangi bir siyasi görüşe yer vermedim. Dolayısıyla benim ne siyasi olarak ne düşündüğümü, siyasi görüşümü kafanıza göre öngöremezsiniz. Halihazırda, metnin ana konusu; Bursaspor’un siyaset üstü olmasıyla ilgilidir. Kendinize bir ayna tutmanızı öneriyor; önceki yorumlarınızda ve buradaki yorumunuzdan da belli olduğu üzere yorumunuzu aynen size iade ediyorum: “Bursaspor sizin siyasi görüşünüz olmuş, partinizin formasını alın, partinizin bayraklarını sallayın, stadyum yerine mitinglere gidin.”
    Ayrıca başka bir yorumunuz üzere belirteyim: BBB başkanı herhangi bir ödeme yaptıysa da bunu kendi cebinden değil, halkın cebinden yapmıştır. İlk yorumuma referansla bunu normal görüp desteklemek sizin ahlaki yapınızı gözden geçirmeniz gerektiğini göstermektedir.
    bkz. https://www.bursasporluyuz.org/tuna-bize-transfer-olmak-icin-bekledi/#comment-561001

 2. En önemli eksikligimiz; orta sahamızda oyunumuzu yönlendirecek,kreatif bir futbolcumuzun olmaması.Tamer Tuna belki de Bruno’ya güvenerek buraya transfer yaptırmadı.Ama sakatlığı yüzünden şu anda Bruno’dan faydalanamıyoruz.Maç kazanmamız için;Tamer Tuna’nın orta saha da 10 numara pozisyonunda Vefa Temel’e daha fazla şans ve süre vermesi gerekiyor.

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu