Tam yetki Sağlam’da!..

Bursaspor yöneticisi Mustafa Yedikardeş, Sağlam'ın sezon içinde görüştüğü futbolcularla transferi gerçekleştirmesi için gerekli yetkiyi verdiklerini söyledi.

 

Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç'ın medya temsilcileriyle yaptığı toplantıya katılan Bursaspor yöneticisi Mustafa Yedikardeş, Bursaspor'un başsız kalmadığını belirterek, "Sayın Bakanımız, Bursa'nın değerli yöneticileri Bursaspor'un her zaman yanında olduklarını belirttiler. Bursaspor'da yaşanan hukuki süreç devam ediyor. Bursaspor hiçbir zaman başsız kalmamıştır. 12 yöneticimiz ve teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam ile sürekli toplantı halindeyiz. Transferde yönetim olarak tüm yetkiyi hocamıza verdik. Hocamız sezon içinde görüşme yaptığı oyuncuların transferinin bitirilmesi için tüm yetkiyi kendisine verdik. Yapacağımız transferler ile Avrupa'da ve ligde yine başarılı bir Bursaspor sergileyeceğiz. Bizler Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başkanımız ve diğer yönetici arkadaşlarımızın biran önce tahliye olacağını umut ediyoruz" dedi. "İSTİFALAR ÖZ KONUSU DEĞİL"

Gazetecilerin 'Başkan ve yöneticilerin tutukluluk halinin devam etmesi halinde Sağlam ve 12 yöneticinin istifa edeceği' yönündeki iddialarla ilgili soruya Yedikardeş, "Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Bizlerin bu konuda herhangi bir beyanatı olmadı. Kayyum ile ilgili konu ise bizim kulübümüz dışındaki bir olay" diye konuştu.

 

"SAĞLAM MİLLİ TAKIM'A GİTMEYECEK" Sağlam'ın Milli Takım'a gidip gitmeyeceği yönündeki soruya ise Yedikardeş, "Bu konuda hocamız kesinlikle kararını vermiştir. Her teknik adamın hayalinde milli takım yatar. Ancak, bizim sıkıntı sürecimizde hocamız bizimle beraber olacağını söyledi. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. Ertuğrul Hocamız Bursaspor'un başında kalacaktır" şeklinde konuştu.

 

"BURSASPOR'UN HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç ise, Bursaspor'da yaşanan hukuki sıkıntıdan en kısa zamanda kurtulacağına inandığını belirterek, "Bizler her zaman Bursaspor'un yanındayız. Bursaspor'un değerli teknik direktörü Ertuğrul Sağlam görevinin başındadır. Yönetici arkadaşlarımız da kulüp ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bursaspor, önümüzdeki sene çok güzel başarılara imza atacaktır" dedi.

 

Toplantının sonunda basın mensupları Arınç ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Toplantıya katılan Sönmez Holding'in patronu ve BTSO Başkanı Celal Sönmez ile BTSO Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker ellerine fotoğraf makinesi alarak grubu görüntüledi.

 

Kaynak:Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu