Tam 44 yıldır…

Hafta sonu ligde karşılaşacak iki ekip Bursaspor ve Balıkesirspor, resmi maçlardan çok birbirleriyle hazırlık maçı yaptılar. İki takım da birbirini iyi tanırken, Bursaspor'un üstünlüğü göze çarpıyor.

TFF 1’inci Lig’de heyecan, Milli aranın ardından kaldığı yerden devam edecek. Ligin 5’inci hafta mücadelesinde Bursaspor, 18 Ekim Pazar günü sahasında Balıkesirspor’u ağırlayacak. Her iki ekip de özellikle hazırlık maçlarında sıklıkla karşı karşıya gelirken, birbirini de yakından tanıyor.

10 KEZ HAZIRLIK MAÇI OYNADILAR
Bugüne kadar oynanan 16 mücadelenin 10’unda taraflar hazırlık mücadelelerinde karşıya karşıya geldi. Bu mücadelelerin tamamını ise ev sahibi ekipler kazanırken; Bursaspor 7 kez, Balıkesirspor da 3 kez sahadan kazanarak ayrıldı. Buna karşın resmi maçlarda ise iki ekip sadece 6 kez karşılaştı.

BURSASPOR 44 YILDIR YENİLMEDİ
Bursaspor ile Balıkesirspor arasında oynanan 6 resmi mücadeleden; yalnızca biri berabere sonuçlandı. Bursaspor, resmi maçların 4’ünde galip gelen taraf olurken, Balıkesir temsilcisi ise bir kez kazanabildi. Balıkesirspor’un kazandığı tek resmi müsabaka iki ekip arasındaki ilk maçın oynandığı 1975 yılındaydı.

GEÇEN YIL DEPLASMADA KAZANDI
İki ekip uzun bir aranın ardından, geçtiğimiz sezon TFF 1’inci Lig’de yeniden karşı karşıya geldi. Bursa’da oynanan mücadeleden taraflar golsüz eşitlikle sahadan ayrıldı. Balıkesir’de oynanan mücadeleyi de Bursa temsilcisi, 3-1’lik skorla kazanmasını bildi.

BÜYÜK DEĞİŞİM
Bursaspor’un Balıkesirspor karşısında galip geldiği 3-1’lik maçta çıkardığı ilk 11’den, bugün yalnızca bir isim kadroda bulunuyor. O isim ise Ali Akman olurken, geride kalan 10 oyuncu da takımdan ayrıldı. Bursaspor’un Balıkesir deplasmanındaki golleri de Shehu, Kubilay ve Traore’den gelmişti.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Nasıl bizim Bizans takımlarına şansınız tutmuyor…
  Bursamız da onlara göre aynı durumda..

  Inşallah Bizim nasıl kırk yılda bi kazanırız ya,

  Onlarda inşallah kazanmaz biz yolumuza devam ederiz .

  11
  20
  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Efendi. Bizans değil fatihin emaneti. Şansın değil. Gücün yetmiyor. Bu takım sizin gibiler yüzünden buralarda sürünüyor. Taraftar ne kadar centilmense takimida o derece huzurlu olur.

  2. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Lütfen takımların başına etiket yapıştırarak ayrımcılık yapmayınız, büyük Bursaspor taraftarına yakışmaz bu durum. Ayrımcılık bize bugüne kadar hiçbir şey katmadı bundan sonra da katmayacak. Saygı ve centilmenlik bizi yüceltir, dedikodu ve karşıyı aşağılayıcı ifadeler bizi küçültür. Bu ülkedeki tüm takımlar Türk takımıdır ve ülke içinde bizim saygın rakibimizdir. Söz konusu vatan / ülke başarısı olduğunda da her birisi kaderdaşdır. Biz sadece Bursaspor’umuza odaklanalım ve içinde bulunduğumuz kötü durumdan nasıl kurtuluruz ona bakalım. Bunun için yapmamız gerekenler: 1- Sadece takıma odaklanmak, başkalarına laf yetiştirmemek. 2- Sabırla ve umutla geleceği yeniden şekillendirmek. Anlık başarıların götürüsü çok olur, yavaş, istikrarlı ve iyi planlanmış başarılar kalıcı olur. Bunun için gerekli potansiyel bu kulüpte, bu takımda, bu taraftarda ve şanlı tarihimizde mevcut. Sadece biz farkında değiliz. 3- Tüm süreçleri şeffaflaştırmak (unutmayalım ki bugünkü durumumuzun tek nedeni şeffaf olmayıp kapalı kapılar ardında iş çeviren ve Bursaspor’umun üstünden rant elde etmek için takım yerine kendi cebini düşünenlerin verdiği zarar ve taraftalar olarak bizim buna yeterli tepki koyamayışımızdır). 4 – Özgüven. Saygılarımla

   8
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu