Tam 16 yabancımız oldu!

Bursaspor A Takımı'nın kadrosunda tam 16 yabancı oyuncu bulunuyor.

Yeşil-beyazlı takımın prensipte anlaşmaya vardığı Nijeryalı joker futbolcu Abdullahi Shehu ile bir anlamda plakayı tamamladı.

Sezon başında kiralık olarak gönderilen Tomas Necid, Vieux Sane ve Boban Joviç ile U-21 takımına dönen Yusuf Abdullah‘ın da dahil olduğunu düşünürsek bu rakam 20 oluyor.

Ayrıca, statü gereği 21 kişilik maç listelerine en fazla 12 yabancı futbolcu yazılabildiği için 2 oyuncu da tribüne çıkmak zorunda kalacak.

Kadroda Afrika kıtasından 10, Güney Amerika ve Avrupa’dan 3’er futbolcu yer alıyor.

ÜLKE OYUNCU
Nijerya Ekong, Mikel Agu, Abdullahi Shehu, Paschal  Okoli 
Gana Emmanuel Badu, Kofi Atta
Senegal Ricardo Faty, Moussa Sow
Romanya Bogdan Stancu, Gheorghe Grozav
Arjantin Pablo Martin Batalla
Brezilya Titi
D. Kongo Jires Kembo
Hollanda Josua John
Şili Cristobal Jorquera
Kongo Dzon Delarge

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @necati yorumuna yanıt olarak

   Turu gecseydik, bjk Ile eslescektik. Onu gecince FB, onu gecince de GS Ile eslescektik muhtemelen. Maclardan deli gibi para kazanacaktik. Ortalama 70liradan 40bin kisi 2.8m tl giseden kaybettik. Kupayi onemsemeyenlere…

   8
   6
   1. @Fatih16 yorumuna yanıt olarak

    Tabi bir macta o kadar gelir var ama gideri hiç yok dimi? %100 karlı calısıyoruz. Ayrıca 20 bini kombıneye say sezon basında alımdı paraları. Azcık hesaplayında yazın

 1. Pascal ve Kofi kiralık gönderilmeli, kalır 14. John komple gitmeli, oynama şansı 0. Kaldı 13. Jorquera dönmezse 12, dönerse Badu veya Faty maça çıkamaz.

  24
  2
 2. inşallah bir sınırlandırma getirilir bu ne arkadaş zaten bizde bir yabancı sevdası var. türk milli takımına oyuncu bulamayacağız. mutlaka bir sınırlandırma getirilmeli.

  15
  56
  1. @ff yorumuna yanıt olarak

   Sınırlandırma getirilsin de Sercanlar, Merterler, Bilaller, Sinanlar başımıza daha çok bela olsun değil mi ?!

   16
   2
 3. Kadro Afrikalı futbolcularla doldu . Afrikalı futbolcular çok kırılgan ve zayıf. Ekong çok kritik hatalar yapıyor , top geliyor kafasını çekiyor. Bir stoper bu kadar toptan çekinmemeli . Badu ne oynuyor belli değil . Faty ve genç afrikalılar yeterli değil . Güney Amerikalı 3 ya da 2 futbolcu kalacak . Önümüz deki sezon Batalla da giderse Titi kalacak . ALternatifli kadro oluşturulacaksa Güney Amerikalı futbolcular fazla olmalı . Bu futbolcular daha teknik ve daha verimli .

  7
  4
  1. @Alfa yorumuna yanıt olarak

   Ekong yerine ben de Ertuğrulun oynamasını daha doğru buluyorum uzun vade için. Fakat önümüzde dünya kupası var ve bu futbolcuyu büyük ihtimalle satacağız. O yüzden bu sezon bitene kadar Ekong’un oynaması daha mantıklı.

   5
   1
 4. 11 de sadece harun yerli sporcu olucak sanırım. Umarım alt yapıdan her sene bir tane futbolcu monte etmeyi başarabilirler yoksa her sene transfere milyon dolarlar harcanacak ve bu malesef sürdürülebilir bir transfer politikası değil. Özellikle sponsor sanayi ve taraftar desteği olmayan takımlar için.

  6
  3
 5. azizi de sayın, herif ben avustralyalıyım diyor. Geçen maçta dikkat ettim istiklal marşını da okumuyor..

  5
  53
 6. Sezon sonunda yabancı oyunculardan çoğunu ya sözleşmeleri bitecek ya da yollar ayrılacaktır

  Gidecekler (YABANCI) : JOVİC, NECİD, SANE, FATY, JORQUERA, BATALLA, AGU, BADU, JOHN, MOUSSA SOW,
  Gidecekler (YERLİ) : SERDAR, İSMAİL, MERTER, SERCAN, SİNAN
  Kiralık verilebilecekler : PASCAL OKOLİ, KOFİ ATTA, YUSUF ABDULLAH, KUBİLAY
  Satılacaklar : EKONG, HARUN, AZİZ BEHİC (yabancı statüsünde sayılmıyor)
  Elimizde kalacak (YABANCI) futbolcular : TİTİ, ABDULLAHİ SHEHU, STANCU, GROZAV, KEMBO, DELARGE sadece 6 yabancımız
  Elimizde kalacak (YERLİ) futbolcular : OKAN, MUHAMMED, ATABERK, BARIŞ, EMRE, ERTUĞRUL, ONUR, RÜŞTÜ, YUSUF, FURKAN, EMİRHAN, İBRAHİM SERDAR,
  10- Yabancı, 5-Yerli oyuncu olmak üzere 15- oyuncu ile yollar ayrılacaktır.
  4-Oyuncumuz ise gelişimleri bakımından kiraya verilecektir.
  Kadromuz da yeni sezon için; 6-yabancı oyuncu ve 12-yerli oyuncu olmak üzere kadromuz 18-oyuncuya düşecektir, yeni kadreo yapılanması sezon sonunda şarttır.

  4
  1
 7. pascal ve kofiyi kiralayın şans bulamazlar burda joshu john ,faty ,jorguera gönderilmeli ,jorguera kalsa iyi ama adam daha ortada yok amerika liginden falan isteyen vardı klüp bulur verin bir miktar para szöleşmesini fesh etsin

  3
  1
  1. @Mehmet yorumuna yanıt olarak

   Ulan kulüpte para yok astana yokuş yapıyo para yükseltiyo sürekli yeter lan yok iste olmuyo ver parayı alsın kulüp o zaman. Uzatmayın artık twumasi icin tutuyosaniz bu takımı da bırakın tutmayın

   20
   7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu