Takımı sahadan çekseydik!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz ve yönetim kurulu ile oyuncular, olaylı Amed Sportif Faaliyetler maçının ardından basın mensuplarının karşısına çıktı.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz maç öncesi anlamlandıramadıkları bir çok konu olduğunu belirterek “Dün bir deplasman maçımız vardı. Maç öncesi ve sonrasıyla sadece Bursa gündemini değil Türkiye gündemini fazlasıyla meşgul etti. Konuyla alakalı bizler, sürecin bizim açımızdan kuralar çekildiği günden itibaren gündemimizde bir konu. Ev sahibi takımın da Bursaspor ile aynı ligde mücadele etmek istemiyoruz yazılı başvurusu olmuştu. Burada federasyon, insiyatif kendilerinde. Ev sahibi ile aynı kategoride yer aldık. Sonrasında yine bu kez bazıları resmi bazıları resmiyet kazanmamış, maçın tarafsız sahada oynanması ile ilgili talepler oldu, ilgili mercilerde dikkate alınmadı. En nihayetinde nasıl ilk hafta Afyon’a gittiysek, Çorum’a gittiysek, Diyarbakır’a gidip bu maçı oynamamız gerekiyordu. Nasıl Afyon’a gidiyorsak, aynı günün rahatlığıyla Diyarbakır’a gittik. Bizim bu konuda herhangi bir çekincemiz ya da korkumuzun olması söz konusu dahi olamaz.

Bursa neyse, Diyarbakır o. Sonuçta bu memleketin 81 ilinden bir tanesi, mevcut bir vatan toprağı. Bursaspor’un orada maç oynamama durumu gibi ihtimal bizler açısından söz konusu değildi. Hazırlıklarımızı yapıp, ilgili şehirde bulunup statta yerimizi aldık. Bazı yaşananlar oldu. Yayın meselesi var, tuhaf. Hatta kelimelerle ifade etmesi zor konu. Nasıl bu hale geldi, pek anlaşılır değil. Şehre vardığımız ilk dakikadan itibaren şehrin mülki amiriyle ilgili görüşmemizi yaptık, emniyet müdürümüz de dahil oldu. Bursaspor olarak beklentilerimizi, taleplerimizi aktardık onlar da görev icabıyla bu konularla alakalı gerekli tedbirleri alacaklarını söylediler. Tüm ilgi alakayı misafirperverliği gösterdiler.

Takım ısınmaya çıktığında başlayan süreç var. 25, 30 bin civarında ev sahibinin seyircisi vardı. Taraftarların bir şekilde sahaya attıkları yabancı cisimlerle başlayıp maç boyu devam eden bir süreç. Bu süre zarfında elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Gerekli tüm merciler dahil olmak üzere irtibatlarımızı kurduk. Çok anlam veremediğimiz durumlar cereyan etti. Yabancı cisim atılmaya devam ediyor, futbolcular saha kenarında ısınma hareketlerine imkan yok. Cisim yağıyor. Polis birinci, ikinci kalkan korumasını oluşturuyor, yağıyor. Üçüncüyü oluşturuyor yağıyor. Anlaşılır durum yok. En çok yaşayan kalecimiz Canberk, rakip takım korner kullanacak kalecimiz kalesinde, pet şişe yağmaya devam ediyor. Maça mı odaklanacak ya da cisimlere mi, kendini mi koruyacak, saçma sapan bir durum. Bizler açısından en anlaşılmayan kısımları buralar. Maçın gidişatı olsun, öncesi ve irtibatlarda herhangi bir sıkıntı yoktu.

Maça atama yapıyor MHK. Hakemi de tanımıyorum bu arada, teknik heyetten edindiğim bilgiye göre 2. Lig’de sadece bir maç yönetmiş. 4. Hakemlik yapmış, geçen sene İstanbul’da BAL’da maç yönetmiş. İdrak edemiyoruz. Milli maç arası var, zaten lige ara verilmiş, bu maçın algısı, karmaşası zaten ülke gündemine oturmuş, ev sahibinin kontrol edemediği durumlar var, buraya tecrübeli hakem atamıyorsunuz. Bir türlü zihnimizde algılayamıyoruz. Bizim adımıza verilmiş kararlar ve uygulanası maç trafiği vardı. Pet şişe atılmaya, cisimler atılmaya devam ediyor, anons yok. Gözlemci, hakem, diyecek ki devam ettirmiyorum, bir rest yok. Geldiğimiz nokta itibarıyla 2-0 mağlubiyetle tamamladığımız, saha içindeki olayları görmezden geliyorum gitme gelme ile alakalı bir sıkıntı yaşamadan gittik geldik. Ama dedim ya, anlamlandıramıyorum. Bu husumet bitsin. Bununla alakalı açıklamalar yapalım. Bunun devam etmesinde bir mana yok, bu iş bir an önce sonlansın.

Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ama yine mana veremediğimiz yabancı cisimlerin, sahaya atıldığında ulaşabilme ihtimali olan hiçbir konu oraya giremez. Kantinden ürün alırsın, bozuk para vermez. Anlaşılır değil. Madeni paralar, satırlar, bıçaklar, taşlar. Ne olması gerekiyor anlamıyoruz. İlla hakemin kafasına bir şey mi gelmesi lazım, hakeme gelmezse sorun yok. Futbolcuya gelebilir. Anlat, anlat, ne anons çekiliyor, ne süreci durdurma ile alakalı icraat var. Bunlar olabilir, çözeceğiz, neyi çözüyorsunuz, çözülen hiçbir şey yok. Bizim anlayamadığımız durum burası, nasıl yönetecek bu futbol müsabakaları? Geleceksin Bursa’ya, Bursa’da da sana yağdıracaklar, nereye vardıracaksın konuyu? Bunun cezası anlık olarak uygulanmazsa önüne geçemezsin. Böyle saçmalık olamaz. Bu satır illa kalecinin kafasına gelmesi lazım, kan aksın. İstanbul takımlarının aralarındaki mücadelelerde de gördük, adam bıçak atıyor, demir atıyor, gözlemciye ulaştırılıyor, hala bir reaksiyon yok. Burada bazen dönüşler oluyor. Bize takımı sahadan çekseydiniz diyorlar. Bunun bir bedeli var, sahada inisiyatif gözlemci ve hakem’de. Biz onlara gerekli şeyleri söyledik lakin bu ilgililerin cesareti buna yetmedi. Diyarbakır’da maçtan önce sokaklarda gezdik, oteldekiler ve bize yardımcı olanlar herkes çok misafirperverdi. Ne olduysa sahada oldu. Kimse bir genelleme çıkartmaya çalışmasın. Adam içeri havai fişek sokmuş, meşale sokmuş, torpil sokmuş. Bizim etrafımızı güvenlik çemberiyle saranlar karşı tarafta gerekli tedbirleri almamış. Tüm Bursa’nın birleşmesi gerekiyor. Bursa’nın bu işi çözmek için kenetlenmesi gerekiyor. Kenetlenmezsek Diyarbakır’da maç yapmaya devam ederiz, kenetlenmezsek asıl olmamız gereken yerden uzakta kalmaya devam ederiz.  takımı sahadan çekin diye, bu tarafta müeyyidesi olan bir husustan bahsediyoruz. Burada insiyatif gözlemci ve hakemde. Bir şekilde ilgililerin o insiyatifi almaya cesareti yetmedi. Madem o cesareti gösteremeyeceksiniz, o cesareti gösterecek adamla başlayacaksınız. Bu telkin yapılmamış belli. Yan hakeminden, orta hakemine kadar hepsi çekiniyor. Oradaki taraftar baskısından boyun eğmiş vaziyette, yeterli brifing almadığı ile ilgili düşüncemiz var. Bu işi yönetemediler. Bu sürecin takipçisi olacağız.

Bir gün öncesinde gittiğim Diyarbakır’da şehrinde sokağında gezdik, ziyaret ettiklerimiz oldu. Bize yardımcı olan insanlara kadar misafirperverlik noktasında hiç sıkıntı görmedik, ne olduysa sahada oldu. Buradan da kimse genelleme çıkarmaya çalışmasın, böyle bir durum söz konusu değil. Bireysel olarak yaşadığım, maça yarım saat var, namaz kılmaya gideceğim, locada seyrettik. Namaz kılmaya gittim geldim, polis arkadaş ‘Başkanım bir daha yalnız çıkmayalım’, bizim etrafımızda kalkanı örmüşsünüz ama karşı tarafta almamışsınız. Sis bombası atıyor, torpil atıyor, paçavranın açılma mevzuları var, nasıl oluyor bu işler. Teyakkuza geçildiğine dair bilgiler veriliyor ama burada mesele bizim formamız değil mesele sağlıklı ortamda maçı icra edip sahadan ayrılıp evimize dönmemiz. Mesele bizi koruyacağız derken konunun bütünü kaçırılmış. İnsan duygularına hakim olamıyor ama biz kendi adımıza şunu ifade edebiliriz kalabalık bir yalnızlıkla karşı karşıyayız.

Bursaspor’un içinde bulunduğu şartlar ortada, biz elimizden geldiğince gayret edip anlatmaya çalışıyoruz. Mali tablo şu, gereksinimler şunlar. Elimizden gelenler belli. En üst düzeyde icra etmeye çalışıyoruz ama biz Bursa olarak bu işi çözeceksek hep birlikte kenetlenerek çözebiliriz. Bu kenetlenmeyi sağlayamadığın sürece, oraya gider gelirsin. Olman gereken yerden uzakta kalırsın.

Takımı çeksek kesinlikle ceza verildi. Emniyet güçleri anında gidip orada gerekli operasyonu yaptılar. Benim olacağım insiyatifin çok daha fazlası hakem ve gözlemcide. Onların göstermesi lazım, biz bunun sadece tarafı olabiliyoruz. Her karar, Bursaspor’un sonraki sürecine zarar verirdi.

Açıklamayı yaptığımda sahaya ilk çıkışı görmemiştim. Kalecilerimiz ısınmayı gerçekleştiriyordu, su şişeleri atılıyordu. Metal cisimler sonradan geldi. Şunu ifade etmeye çalıştım; maksadımız şuydu, nasıl diğer şehirlerde deplasmana gidiyorsak, Diyarbakır da bunlardan bir tanesi. Maçını oynar ve gelir. İfade ettiğimiz husus buydu biz burada, sanki ben korkacağım, çekineceğim, bu yönde girişimlerde bulunacağım öyle değil, bizim işimiz sükûnet içerisinde yürüsün. Kulüp dilekçe veriyor aynı grupta yer almak istemiyorum, altındaki maksat dün akşam yaşananlar. Birileri bu işlerden çok güzel süreci kaşıyor, ben bunun bir tarafı değilim. Biz bu işi hakkıyla yapıp gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Çıkış anını görmemiştim, tepki gösterilebilir, küfür edilebilir, biz de bunun cezasını ödüyoruz zaman zaman, herkes yaşayabilir mesele maçın oynandığı anda maçın oynanabilme sürecini ortadan çıkarmakta. Ben buradan hakkımı alarak kalkayım, tek taraflı her insiyatifte süreçle karşı karşıyayız.

Protokol ile alakalı istediğimiz reaksiyonu alamadık. Yalnız kalmama adına kendilerini yanımızda görmekten mutlu olacaktık. Bir şekilde bu maç protokolün gündemine girmedi. Biz bize gittik, biz bize geldik.

Bundan sonraki algı seviyesini çok daha yukarıya taşımamız lazım. Biz bugüne dek sükûnet dahilinde, ayrıcalık istemiyoruz, hakkımızın, profesyonel alan içerisinde yerine getirilmesini istiyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın rakamsal destekleri ortada. Bana sponsorlukla alakalı destek varan firma var, benim markam gözükmesin, iş bu noktaya geldi. Zaten birleşmesi zor konuyla uğraş veriyoruz, hep beraber olursak başarabileceğimiz bir iş. Biz bu konuyla alakalı kendim dahil, yönetimdeki arkadaşlarım çok iyi niyetli, herkes tüm gayreti gösterip bir sonuç ile alakalı uğraş veriyoruz. Birçok külfeti de alarak, bu kadar uğraşın üzerine küfrü biz yiyeceğiz ama yapamadığın en ufak konu üzerinden yerle bir edileceksin. Hesap ile alakalı tereddütse olan varsa, gel hesaplar açık. Her şeyi unut, şu anda farklı bir ortam var dedik açık çekini vermediğimiz insan kalmadı. Bu algıyı iyi yönetim doğru anlatıp, tekrar tekrar anlatıp elde etmemiz lazım. Planı projesi olan varsa gelsin yapsın bu işi.

Burası Süper Lig ya da 1. Lig gibi değil, insiyatif ev sahibinde. Bunun aşılmasıyla alakalı olan gereksinimleri, kendi adımıza düşenleri ilgili mercilere aktardık. Talep makuldür, verilmesinde fayda vardır, yazışmalar oldu. Ne oluyorsa yazışmalardan sonra oldu.

Bunların hepsi bizim algı seviyemizi yükseltiyor. Bizim oralarda daha fazla kapı aşındırmamız gerekiyor olabilir.

62 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben buraya niye cıktım neden çıktım kim çıkarttı ulan beni burya basın toplantısını canlı izledim bi bok anlamadım ii bi insansın belki bilmiyorum ama kusura bakma bursaspora baskan olmazsın

  151
  42
  1. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Haklısın dostum senin dediğin gibi olmuş. İyi niyetli olabilir ama bu adamdan gerçekten olmaz. Bize duruşu lobisi geniş adam dediğini yaptıracak bir başkan lazım.
   İbrahim Yazıcı’nın yüzde 20 si olsa yeter. Saygı ve Rahmetle Nur içinde yat.

  2. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Baştan başa hatalısın Başkan. Maçtan önceki hafta içi çıkar açıklamanı yaparsın, 2010 yılındaki gibi tek bir cisim sahaya atılırsa takımı çekerim diyecektin. Akşamki olayları gördüğün an ne olursa olsun takımı çekip ne ceza verirlerse versinler sonucu ne olursa olsun takımı çekip alıp Bursa’ya dönecektin. Ortamı sadece onlar karıştıracak değil biraz da sen karıştıracaksın. Maçı nasıl yayınlatamazsın sen Bursaspor başkanısın biraz takımın arkasında dur camianın arkasında dur

  3. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Orda vatan hainliği yapıp olmayan devlet hayalleriyle terör propagandası yapan pacavra sallayan orospu çocuklarına musaade etmeyecektiniz…
   Cezaysa ceza en kötü hükmen mağlup olurduk ! Öyle de böyle de gitti 3 puan zaten !

   1. @ayıp yorumuna yanıt olarak

    Sana bunları kim ezberletti çıkmadan önce o delikanlı çıkıp konuşsaydı sende kuklalık dan kurtulmuş olurdun yok o işini yapmış yok şu boyle yapmış lan olm adama sorarlar memurun elindeki bıcagı nasıl saklıyorsun diye guvenlik sıfır kalkmış salak salak misafirperverlik falan diyo boş boş konuşuyosun daha maç yayınını çözemeyen güvenliği sağlayamayan adamlardan medet umuyosun çek takımı neymiş ceza alırmış lan olm o çocuklara zarar gelseydi onun hesabını nasıl vereceksiniz ceza meza diyo boşboş

  4. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Ne dediği anlaşılmayan, sürekli dert yanan başkanlar kervanı bakalım ne kadar sürecek. Sürekli masal. Sahadan cekilirsek ceza alirmisiz. Ulan sanki cezasız maçımız var. O tribünde açılan neyi ifade ediyordu acaba. Aman birileri bı şey der diyerek, bi tarafım yemedi, yeseydi AGA BABALARİna ne diyecekti.

   33
   13
   1. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

    TV komandasi gibi yönetilen başkan. Sistem hep aynı hep ağlama. Büyük başkan olmak çok kolay kendi çıkarını değil bursaspor un çıkarını düşünmek. Başkaa bakınca takım elbise görüyorum ne iş bitirici nede başarı görmüyorum cünki tv kumandasi

  5. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Size boş keseden atıcak, tribünlere oynayıp kandırıp kaçıcak başkanlar lazım. Emin Adanur lazım size!

   35
   40
  6. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   sende bende sorun yok, kürt ayrımcılığı yapan terörist bozuntularında problem var. O şerefsiz teröristler ülkenin her yanında nefes alma fırsatı vermeyeceksin. Teröristle Ticaret yapmayacaksın, gidip lokantasında yemek yemeyeceksin… maç yaptığında eze eze yeneceksin…..

   44
   1
  1. @Yanlız timsah yorumuna yanıt olarak

   Orda burda atıp tutan asıp kesen taraftar gurup şahıs ve siyasetçiler haydi buyrun meydan bu takım bu durum bu haydi görelim gerçek Bursasporluğunuzu hadi bekliyoruz !!!

   23
   6
   1. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    Ben olsaydım ki taraftar olarak arkasında olurduk takımı sağdan hemen çekerdim sonu ne olursa olsun Ondan sonra da Türkiye kamuoyunda federasyona kadar her şeyi didik didik düdüklettirirdim işte burada profesyonel olmak lazım Hasan kendini yere atmadı mesela orada kendini yere atıp kalkmaması lazımdı Ama demek ki talimatı Eğer ne olursa olsun oynayın talimatı verilmiş Ben de bir şey anlamadım konuşmalardan ilk defa söylüyorum Allah sonumuzu hayır etsin

    20
    6
 2. Şiddet içeren bir ortamda korkusuzca futbol oynamaya çıkan başta Enver Cenk Şahin olmak üzere canları pahasına sahada veya saha kenarında yerini alan her bir futbolcumuza helal olsun! Gerisi hikaye… Maçı tarafsız sahada ya da seyircisiz oynatamayan, maçı iptal ettiremeyen, herkesin şiddeti görmesini sağlamak için maçı canlı yayınlatamayan herkes suçludur. Ne Bursaspor başkanı, ne Bursaspor yönetimi, ne siyaset, ne TFF, ne TRT hiçbirisi gerekeni yapmamış ve gencecik çocuklarımızın hayatını düşünmemiştir. Akranları keyif sürerken bu gencecik çocuklar Bursa kentinin yıllarca unutamayacağı bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Sonuç umrumda bile değil, profesyonel hiçbir futbolcu bu ortamda futbol oynayamazdı. Hala çıkmış maval okuyanlara…

  81
  3
  1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   Aynen dediklerine katılıyorum bu çocukların annesinin babasının yerine koyun kendinizi ALLAH korudu ve yapayalnız bırakıldılar. O yüzden sonuç ne olursa olsun bu çocuklara destek olalım. Ama kısasa kısas esastır bu yapılanların karşılığı misliyle verilmelidir.

   22
   2
 3. Ne söyleyeceğini kendinde bilmiyorsun,cik cuk,sana ne anlat denildiyse onlari anlatmissin,yav elin takimi oyuncusuna muz atildiginda irkcilik yapiliyor diye takimi cekiyor,sen hala cekseydik,soyle olur boyle olur,diye andersondan masal anlatiyorsun,senin icin en dogru yol stifa etmek dicem ama,herkez biliyorki asil başkan izin vermeden onuda yapamazsin.

  54
  17
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Çekemezdin zaten büyük abin ve devlet baban kızardı. Çekseydin ozaman gündem olurduk ve birşeyler belki olurdu şimdi iki güne unutulur ve üstünü örtmeye başlarlar. “Açılım, açılım şart” geldiğimiz nokta budur kendi topraklarımızda üvey evlat muamelesi.

   57
   17
 4. Belliki Bursaspor yöneticilerine ve hakemlere bu maç oynanacak diye emir gelmiş. Büyük ihtimallede Soylu bunu böyle istedi.
  Teröristleri bitirdik diyen Soylu tribünlerdeki teröristleri görmek istemedi ama bütün Türkiye gördü.

  32
  2
 5. Orospucocuklarına maskara ettiniz koskoca Bursaspor’u size oy verenler Bursasporluyum falan demesin.Sizin bu şehirden gittiğinizde en büyük bayram olacak bu şehire suriyeliyi koru teröristi koru Bursalıyi joplat sahipsiz bırak.Su kulübe el attığınızdan beri yüzümüz gülmedi.İlk defa faydaniz olacağı yerde 3 maymunu oynadınız.Dün oynanan tiyatroyu gördünüz herkes asacaz kesicez diyor ama görün güvenlik önlemlerini Türkiye’de emniyet yalnızca Bursasporluya çalışır bu herzaman böyle olmustur.Bursasporlu salak değilse bunu unutmaz.

  27
  8
 6. Senin Kukla Başkan olduğun belli sana nasıl konuşacağın söylenmiş çünkü önümüzde seçimler var oy uğruna 16 yaşındaki Çocuklarımızı Teröristlere Yem Ettiniz Bu tezgahın içinde TFF Var TRT Var SİYASET Kanatı Var Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra biz Sahipsiz Kaldık O sağ olsaydı bunların hiçbiri olmazdı direk Sahadan çekerdi Zaten bu ligdede olmazdık

  22
  4
 7. Bana uye olarak bu klube maca gidemiyeceksek her hangi bir yerden seyredemiyeceksek futbolcumu koruyamayacaksaniz belediyenin verdigi destege sana ne gerek var o koruyamadiniz futbolculari korumakla gorevlilere ne gerek var koca ulkede kapali kapilar arkasinda cocuklara dayak atirdiniz ne anlatiyorsun sen insan utanir istifa eder size ne gerek var dayak yemek icin defolun gidin

  20
  3
 8. namazınızı Allah kabul etsin de , devamını okumadım . Bursaspor başkanlık koltuğu nerelere düştü. kazasız belasız atlattık ya çok şükür diyeceğiz.

  18
  4
  1. @hacivat16 yorumuna yanıt olarak

   Senin gibi taraftarlarla az bile düştü. Daha beterine hazırlanın. Bu kafayla her türlü rezilliğe müstehaksınız ! Madem bu kadar beğenmiyorsunuz, siz bulun başkan olacak bir adam. Adamlara teşekkür edeceğiniz destek olacağınız yerde bunları söylüyorsunuz. Sizden bi yol olmadı bundan sonra da olmaz zaten!

 9. Bu maç kesinlikle gündüz oynanmalıydı ve canlı olarak verilmeliydi. Bursadaki tüm siyasetçiler sınıfta kaldı, TFF deki Bursayı temsil ettiğini zannettiğimiz kişiler sınıfta kaldı. Sahada aslanlar gibi mücadele eden futbolcularımızı kutluyorum. Aslında sahada hiçbir problem yoktu, şimdi Amedspor gelecek Bursaya hiç suçu günahı olmayan topçularına tepki göstereceğiz. Bursadaki hiçbir siyasinin oy istemeye yüzü olmamalı bence…

  17
  4
 10. Azerbaycan bayrağıyla bu ülkenin bir şehrinde stada girilmemedi. Ama terör örgütü bayrağıyla bu ülkenin bir şehrinde maça girilebildi. Tarih bunuda yazdı.

  12
  3
 11. Biz Bursaspor taraftarı olarak sütten çıkmış ak kaşıkız sanki bizim yaptığımız hareketler, taşkınlıklar ne çabuk unutuldu geçmişte ne ekersen onu biçersin. Kimseyi suçlamaya gerek yok tek suçlu Bursaspora zarar veren o çapulcu taraftar demeye bin şahit topluluk. Gerçek vefakar Büyük Bursaspor taraftarı hariç. Saygılarımla..

  11
  8
 12. Biz mesajı aldık sayın başkan diyorsun ki biz adam gibi futbol oynamak istiyoruz hir gür olmasın ama anlayamadık orda biranda ortalık karıştı kimse müdahale edemedi seyretti bizde seyrettik simdiii o zaman sayın başkan Bursa’daki maçta da kimse ne olduğunu anlayamayacak bir anda olcak herşey öyle ya gerisini taraftar halleder ama herkes çekilsin kenariya biraz emniyet belediye televizyon vs vs.

  8
  3
 13. Benim bildiğim başkan kenar yönetimine bir işaretle takımı sahadan çektirir ama siz bunu yapamadınız o genceçik çocuklarımızın başına bir şey gelsin diye beklediniz bu çocuklar umrunuza bile gelmedi bir yerlerden kukla gibi yönetilirseniz olacağı bu şükürler olsunki rabbim korumuş çocuklarımızı zaten artık bu memlekette işimiz ALLAHA kaldı biliyoruz sizler artık gölge yapmayın yeter illa biri çıkar bu takımı iyi veya kötü yönetir ama siyasi hırsları için en azından bu çocukları ateşe atmazlar siyasetin bu kadar ayağa düştüğü hiç bir dönem yoktu olmadıda yazık kaostan ve insan kanından siyasette beslenmek nedir yaaa

  8
  3
 14. TFF BU MAÇI HÜKMEN BURSA YA VERMELİDİR…HATIRLAYIN STADYUMUN DIŞINDA BJK MAÇINDA YAŞANAN OLAYLARDAN ÖTÜRÜ HEM 3 PUANI HÜKMEN BJK YA VVERDİ HEM DE İÇ SAHADA BUNDAN SONRA OYNANACAK MAÇLAR İÇİN BURSASPOR U TARAFTARSIZ OYNATTI..UNUTTUK MU BUNLARI???

 15. Başkanın bu sözüne takıldım kalabalıkta yanlız kaldık , burada BURSANIN dinamiklerinden bahsediyor bence ,bu sözün üstüne ne diyeceklerini merak ettim , KALABALIKTA YANLIZ KALDIK 😔

  7
  3
 16. Kürdistan bayrağı sallamak ne demek pyd ypg pkk terör örgütlerinin birleşmiş bayrağıdır Tff başkanı Mhk Pfdk görmüyomu bunları bu teröristlerin maçla alakaları yok çirkefliğe savaşa gelmiş bunlar eşefle ve şiddetle kınıyorum Bursa taraftarı bunlar gibi Kürdistan bayrakları sallasa Men ederler Ankarada Akparti milletvekilleri yokmu ve Bursanın önde gelen siyasileri tepkisini koyup bu olanları her kesme iletmeli kınamalı mesajlar vs.polislerde koruyamamışlar bizim çocukları Federasyon bunları sezon sonuna kadar sahasını kapatmazsa amede borusu ötmüyo amed TFF den büyük demektir. amed emniyeti 16 tane çocuğumuzu korur gibi yaptı Bursa emniyetide sizin gibi yapar inşallah görürsünüz.

  7
  3
 17. Bu husumet bitsin demiş. Sayın başkan biz bursada onların yediden yetmişinin içinden geçeceğiz. Amk kekoları olay nasıl yapılır öğrenecekler.

  6
  3
 18. Ömer furkana banaza laf yok.Başkan adamın dibidir,başkan daha ne yapsın.Taşın altına elini koymadı kafasını koydu.Ömer furkan banazdan daha kaliteli bir başkan bulamayız.Tahtayı açsaydı herkes büyük başkan diyecekti.

  5
  21
 19. amed hükmen mağlup sayılıp Bursa maçlarına seyircisiz çıkma para cezası ve sezonun ilk yarısı yada sportmenliğe aykırılıktan 6 maç seyircisiz oynamasına hükmedilmesi gerekir yaptıysalar cezasına razı olup yaptılar çekecekler lamı cimi yokkk PFDK uyuyomuş gibi yapma yemiyoruz

  5
  2
 20. Abi kim ne derse desin pasif tecrübesiz yönetim hocalar fulbolcularda zaten tecrübesiz çocuklar ancak aralarında yaşca büyük olanlar hakemleri zor a sokarak o iş olurdu burasi Türkiye TFF mi yönetiyor kff mi bu federasyon bu paçavralar altinda top kop oynamayiz diye şiddetli baskı yapacaklardi ama bu yapacak haya ne başkanda ne yöneticilerde var yazık bizim çocuklara tüh senin kalibina TFF adam değilsin hain sin vatan haini bu maçı oynaylarsan

  4
  1
 21. Gerekli kararı alabilseydiniz bugün dünyada konuşulur ve kıvılcımı ateşlemiş olurdunuz. Maalesef fırsat kaçtı…

  4
  3
 22. Eee Amed Bursa’ya gelecekkk. Karşı taraf zaten husumeti bitirmek istemiyor. İsteseydi maç böyle olmazdı. Şimdi ikinci maç Bursa’da diye husumeti bitirmek istiyorum. Derse hemen kabul mü edilecek. Maçın güvenliği kime ait ise sorumluluk ona aittir ki sorumluluk tam anlamıyla yerine getirilmemiş. Bence takım sahadan çekilmesi gerekirdi.

  3
  1
 23. Sevgili Bursasporlular Bursaspor düzelmesi için tüm şehrin olaya sahiplenmesi gerekir herkesim yerinde durmalı mesele ne siyaset ne zengin işi değil mesele şehrin sahip çıkması şehir her unsuru ile topyekün akıl ile sevgi ile plan program ile olucak birşey ne tek başına siyasetin ne zenginin ne amigoların yapacağı iş değil hata suç ise herkesimin

  2
  1
 24. Ali ay başkan bursaspor şampiyon.ALi aydan başkası bursasporu kurtaramaz.ALİ ay başkanın işyerine gidip başkan olması yönünde ricada bulunmak lazım.İster kabul edin ister etmeyin ali ay bursaspor tarihinin en iyi başkanları arasındadır.

  2
  14
 25. Bizler eskişehir nefer gurubu olarak bursaspor a yapılanları kınıyoruz ve yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz bursada oynanacak olan bursaspor pkk spor macına teksasın butun takımların taraftarlarına görev seferberlik emrini vermesini istiyoruz bizler nefer gurubu olarak ogun orada olacağız bursa eses

 26. Ben bu işin tarafı değilim diyor adam..takımı neden çekmediği sorulunca hakkımı alarak kalkmak istedim diyor. Yani sahada yenip öyle döneceğiz Bursa,ya demek istiyor. O şartlarda hakkını alabileceğini düşünüyor..başkanın vizyonsuz bir kukla olduğunu biliyorduk ama bu kadar hayalperest oluşu beni ayrıca şaşırttı.

 27. Hayatım da sizin kadar üç maymunu oynayan zihniyet yoktur.. Seçimler de kaşkolu bakalım boynunuza mı asacanız. Ama siz bi yerlrrinize sokmayın.. Yılların acısını.. Çıkaracağız üç maymun oynayanlar bu bedeli. Ödiyeceköer

 28. toplam sekiz kellime.onuda ifade edemeyince birifing vermiş başkan portresi gibi durum çıkmış ortaya en onemli kelimesi anlayamadğım olaylar diyor tam 15 kez tekrarlamış.bu açıklamadan anladığim tek şey başkanın namaz kıldığını deklare etmesi önemli olanda bu.ileride bu açıklama kendisine siyasi hayatı boyunca çok yardımcı olacaktır.bursaspormu onu boşvermış zaten önemli değil anladığım kadarıyla.

 29. Bursadaki maçtada kesinlikle yayın yasağı olmalı,birde ortalığı en büyük taraftar topluluğu olan Bursaspor taraftarı karıştırsın yine dersiniz bi anda ortalık karıştı diye.

 30. BAKIN ARKADAŞLAR SPORU SİYASET İÇİNE KARIŞTIĞI ZAMAN BURSASPORUMUZUN ÇEKTİĞİ ZULÜM BU BİZİM SİYASETSİZ BİRLİKTE TUTAN SEY NE BİZ ONU BULALIM ÇÜNKÜ KAYBETTİK VE DÜŞÜYORUZ YARA ALA ALA DÜŞÜYORUZ SONRA SORUMLU ARIYORUZ BAKIN COK ACİL TARAFTAR VE YÖNETİM KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİDİR YOKSA YOK OLURUZ ÇOK NET

 31. Madem bu ligde insiyatif ev sahibinde madem yapılanlara kimsenin gıkı çıkmıyor o zaman gelsin bakalım paçavralılar. Bu saatten sonra bizim yapacaklarımıza ceza yazanın ecdadını …

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu